Sporto arena įstrigo teisminiuose ginčuose

Mažeikių sporto ir pramogų centras turėjo būti statomas pagal bendrovės „Aexn“ pasiūlytą architektūrinę koncepciją „Kalva“. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

„Santarvė“ jau rašė, kad Mažeikių rajono savivaldybė iš UAB „LitCon“ sulaukė pretenzijų rašto ir siūlymo tarp jų kilusį ginčą spręsti taikiai – už patirtą žalą sumokant 4 milijonų eurų kompensaciją. Tokia suma statybų įmonė įvertino patirtą žalą dėl Savivaldybės iniciatyva nutrauktos beveik 13 mln. eurų vertės sporto arenos statybos rangos sutarties.
Viešoje erdvėje netrūksta įvairių interpretacijų, „antklodės“ tampymo į vieną ir į kitą pusę, ieškoma kaltų dėl susiklosčiusios situacijos.
Eilinius mažeikiškius labiausiai jaudina, bus ar ne Mažeikiuose sporto arena, ar ši vizija taip ir liks tik popieriuje bei mūsų mintyse.

Tarybos narius informavo nedelsiant

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius apie tai, kad Savivaldybės administracija nuo 2020-02-12 nutraukia rangos sutartį dėl sporto ir pramogų komplekso statybos, politikus informavo per 2019 m. gruodžio 13-ąją vykusį Tarybos posėdį. Toks pranešimas rangovui buvo išsiųstas dieną prieš šį posėdį.
Meras paaiškino, kad sprendimą Savivaldybės administracija priėmė jau kitą dieną po to, kai sulaukta atsakymo iš prokuratūros, į kurią, išanalizavus rangos sutartį,buvo kreiptasi dėl viešojo intereso gynimo.
V. Macevičius teigė: jeigu būtų pripažintas tokio intereso pažeidimas, būtų buvę galima sutartį patvirtinti negaliojančia. Vis tik prokuratūra tokio pažeidimo neįžvelgė ir paaiškino, kad bet kuri sutartį pasirašiusi šalis, manydama, kad jos interesai pažeisti, gali siūlyti kitai šaliai ją nutraukti. Todėl jau kitą dieną Savivaldybės administracija „LitConui“ išsiuntė pranešimą apie sutarties nutraukimą ir pakvietė ginčą spręsti taikos sutartimi.
Tą pačią dieną iš Vilniuje įsikūrusios statybų įmonės Savivaldybė gavo pranešimą, kad ir ji nutraukia sutartį.
„Žinot realią situaciją, kokie susitarimai ir kokiais dokumentais remiantis pasirašyti ir kaip „lengva“ administracijos direktoriui buvo priimti tą sprendimą. Pabandykite kiekvienas save įsivaizduoti toje vietoje. Ką jūs būtumėte darę, kiek laiko reikėjo praeiti, kol supratome tą dalyką. Kitokios išeities nebuvo“, – Tarybos nariams paaiškino Savivaldybės meras.

Neišvengta apsižodžiavimų

Sutarties nutraukimą lydėjo ir kiti žingsniai: Mažeikių rajono savivaldybė šiuo metu dalyvauja teisminiame ginče, kuriame nagrinėjamas daugiau kaip 1,6 mln. eurų „LitCon“ pareikštas reikalavimas, susijęs su kaltinimu dėl sužlugdytos šalių pasirašytos viešojo pirkimo sutarties.
Kaip jau rašė „Santarvė“, metų pradžioje Savivaldybė sulaukė ir šios bendrovės reikalavimo už jai padarytą žalą sumokėti 4 mln. eurų kompensaciją. To nepadarius per trisdešimt dienų, pagrasinta teismais.
Sužinoję apie Savivaldybei rangovo pareikštą pretenziją, informaciją įvairiai ėmė komentuoti ne tik internautai, bet ir kai kurie politikai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Sporto arena įstrigo teisminiuose ginčuose”

 1. Gintas parašė:

  statybos kompanija is vilniaus kurioje dirba 15 darbuotoju, puse teisininkai . jie dalyvauja konkursuose ir beveik visur laimi, o po to bilinejasi teismuose.

 2. Tikrai parašė:

  Visiems mažeikiečiams senai buvo aišku,kad pažadas pastatyti sporto areną buvo politinis triukas pritraukti daugiau rinkėjų,kurie balsuotų už socdemus.Lėšų nebuvo ir nenusimatė.Dabartinė padėtis dar blogesnė,perspektyvų jokių.

 3. Naujiena parašė:

  Negi nezinai kas pasirase. Administracijos Direktorius, Socdemas. Berods Bronius toks. SuKryziuotas .
  Bet Mazeikiuose apie socdemus tik gerai kalbam. Juk ne konservai. Savi

 4. ginte parašė:

  Tai kas pasirašė tokia sutartį (kokia girtas indėnas nepasirašytu), tai tegu ir sumoka baudas, Juk pasirašę sutartį asmenys gyvi, sveiki ir turtingi, galvoju kad jiems tas 4 mln. euru sumokėt tai kaip kelis kartus nusispjaut.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*