SPORTO KALEIDOSKOPAS

FUTBOLAS
Sekmadienį tikrą mūšį šalies čempionui Panevėžio „Ekranui“ Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse surengė „Mažeikių“ reprezentacinė komanda, kuri grėsmingam varžovui nusileido tik rezultatu 1:2.
Nors aktyviau rungtynes Gargžduose pradėjo panevėžiečiai, pirmąją realią progą pelnyti įvartį turėjo mažeikiškis Evaldas Užkuraitis, tačiau jos neišnaudojo. Apie dvyliktą minutę perdavimą iš krašto galva uždarė Gintas Podelis, tačiau panevėžiečių vartininkas šį smūgį atrėmė.
26-ąją rungtynių minutę pirmąjį įvartį šiose rungtynėse į mūsų vartus pasiuntė panevėžietis Tadas Markevičius, ir „Ekranas“ išsiveržė į priekį. Dar pirmajame kėlinyje baudos aikštelėje buvo pargriautas mūsų ekipos žaidėjas Vitalijus Polianskis, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.
Antrajame kėlinyje, sužaidus dvylika minučių, rezultatas tapo lygus: Sergejus Žigalovas apžaidė gynėjus ir pasiuntė kamuolį į šalies čempionų vartų tinklą. Tačiau iki rungtynių pabaigos mažeikiškiams taip trokštamų lygiųjų išlaikyti nepavyko: likus aštuonioms minutėms iki rungtynių pabaigos T. Markevičius pelnė antrąjį ir pergalingą įvartį šios rungtynėse.
„Pagal žaidimą vyrai tikrai nenusipelnė pralaimėjimo, buvome verti bent lygiųjų, gaila, kad neišnaudojome kelių gerų progų, kelia abejonių ir neskirtas vienuolikos metrų baudinys. Bet svarbu, kad vyrai kovojo, tikimės, kad pergalės dar ateityje“, – po rungtynių kalbėjo ekipos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Kitas rungtynes aštuntoje vietoje esanti Mažeikių vienuolikė žais sekmadienį Alytuje, kur jų varžovė bus pirmąją pergalę (rezultatu 1:0 nugalėtas „FBK Kaunas“) iškovojusi ir dešimtoje vietoje atsidūrusi vietos „Dainava“.

STALO TENISAS
Iki šalies komandinių stalo teniso pirmenybių pabaigos liko paskutinės lemiamos kovos – finaliniai keturių komandų susitikimai dėl šalies čempionato medalių. Balandžio 30 dieną vyks dvikovos dėl pirmų antrų ir trečių ketvirtų vietų. Abiejuose finaluose (jų vieta dar nesuderinta) žais abi mūsų miesto ekipos.
Moterų grupėje Mažeikių „Vijurkas“ reguliariosiose pirmenybėse surinko vienodai taškų su Vilniaus „Universiteto“ komanda ir su šia ekipa rungsis dėl šalies čempionų vardų. Vyrų pirmenybėse pirmąją vietą užėmusi „Vijurko“ ekipa savo varžovų dar nežino: dėl ligos buvo nukeltas lemiamas susitikimas tarp Šilutės „Šiluminių tinklų“ ir Kauno „Ricoh“. Šios poros nugalėtojas ir taps mažeikiškių varžovu lemiamoje dvikovoje dėl šalies aukso.
Tuo tarpu „Vijurko-2“ ekipa iškrito iš šalies aukščiausios lygos ir kitą sezoną papildys pirmosios lygos komandų gretas.
Šį savaitgalį Vilniuje vyks Lietuvos stalo teniso taurės finalas, kuriame dėl šalies taurės varžysis keturiuose etapuose daugiausia taškų surinkę stalo tenisininkai – vyrai ir moterys.
Teisę žaisti finale iškovojo Martyna Sidabraitė, Marius Bučys ir Arnoldas Domeika. Praėjusiais metais šalies taurę laimėjo Marius, o Arnoldas buvo trečias.