Sporto kaleidoskopas

KREPŠINIS
Penktadienį eilines Nacionalinės krepšinio lygos rungtynes išvykoje žaidė „Mažeikių“ krepšininkai. Jie lengvai rezultatu 92:63 (17:6; 42:23. 66:43) sutriuškino Kauno „LKKA-Atletą“. Šiose rungtynėse žaidė ir taškus pelnė visi vienuolika ekipos žaidėjų, o šeši iš jų surinko dviženklį taškų skaičių: 13 įmetė Osvaldas Mačernis, po 12 – Karolis Marcinkevičius, Laurynas Jacevičius ir Audrius Čiapas, 11 – Mindaugas Tamušauskas, 10 – Marijus Norkus.

Šeštadienį „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salėje mažeikiškiai išbandė jėgas su vienu neparankiausių savo varžovų Jonavos „Triobet-Malsta“. Rungtynių pradžia susiklostė ypač sėkmingai: po pirmųjų minučių mūsų krepšininkai pirmavo net 8:0, o kėlinuką laimėjo 30:20. Antrajame kėlinyje žaidimas išsiderino, per kėlinį mažeikiškiai pelnė tik dešimt taškų, ir varžovai tuo pasinaudojo: prasidėjus ilgajai pertraukai rezultatas buvo 42:40 jonaviškių naudai.
Trečiajame kėlinyje rezultatas greitai keitėsi, o kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė mažeikiškių ekipa, kuri išsiveržė į priekį 53:50. Lemiama buvo ketvirtojo kėlinio pradžia: M. Norkus pataikė tritaškį, mažeikiškiai perėmė kelis kamuolius, po greitų atakų susikrovė vienuolikos taškų persvarą ir jau nebeleido Jonavos ekipai priartėti. Mūsų komanda rezultatu 79:66 šio sezono pirmenybėse iškovojo keturioliktąją pergalę.
Taikliai šiose rungtynėse varžovų krepšį atakavo M. Norkus, kuris surinko 20 taškų (penki dvitaškiai iš šešių, du tritaškiai iš trijų bei visi keturi pataikyti baudos metimai), ir A. Čiapas, įmetęs 11 taškų (keturi dvitaškiai iš keturių, vienas tritaškis iš tiek pat bandymų).
Šią savaitę mūsų ekipa žais išvykoje: antradienį atsakomosiose šalies krepšinio federacijos taurės rungtynėse Kėdainiuose susitiks su vietos „Nevėžiu“, o savaitgalį – dvi Nacionalinės krepšinio lygos kovos Pakruojyje ir Radviliškyje.

STALO TENISAS
Dvi dienas mūsų mieste stalo teniso mėgėjai galėjo grožėtis šios sporto šakos atstovų kovomis: šeštadienį vyko eilinis šalies aukščiausios lygos komandinių pirmenybių turas, sekmadienį – šalies taurės antrojo etapo varžybos.
Trečioje vietoje esanti Mažeikių „Vijurko1“ komanda pirmosiose turo rungtynėse rezultatu 5:2 nugalėjo Klaipėdos „Perlą“, o kitose po dramatiškos kovos rezultatu 4:5 turėjo pripažinti pralaimėjimų kol kas nepatyrusios Šilutės „Šiluminių tinklų“ ekipos pranašumą. Šiai ekipai mažeikiškis šalies čempionas Valdas Martinkus, šiuo metu gyvenantis Šilutėje, iškovojo visas tris pergales. Antroji „Vijurko“ ekipa, kuriai dėl traumos nepadėjo Vilius Vasaris, rezultatais 1:5 ir 0:5 pralaimėjo klaipėdiškiams ir šilutiškiams.
Sekmadienį į šalies stalo teniso taurės antrąjį etapą susirinko net penkiasdešimt šalies stipriausių stalo tenisininkų (atvyko ir užsienyje žaidžiantys žaidėjai) bei svečių iš Latvijos, tarp kurių buvo ir rinktinės nariai bei keturiolika stipriausių žaidėjų.
Pasak etapo organizatoriaus Raimondo Jackevičiaus, taurės varžybų reglamentas paprastas: vyksta keturi etapai (pirmasis vyko Vilniuje), geriausiai juose pasirodę po aštuonis vyrus ir moteris gegužę renkasi į sostinę, kur tarpusavyje ratų sistema išsiaiškins šalies taurės savininką.
Šiose varžybose, kaip ir pirmajame etape Vilniuje, triumfavo V. Martinkus.
Penktą šeštą vietas pasidalijo Marius Bučys ir Arnoldas Domeika (pastarasis sostinėje vykusiame etape buvo antras). Moterų grupėje trečiąją vietą iškovojo Martyna Sidabraitė.
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos .: Varžovų krepšį atakuoja A. Čiapas (balta apranga).