Sporto kaleidoskopas

Kaip rodo rezultatai, mažeikiškiai neabejingi ir tokioms sporto šakoms, kurios nėra nusipelniusios didelio sporto mėgėjų dėmesio – smiginiui, rankų lenkimui ir sportiniams šokiams.

Smiginis

Trakuose vyko pasaulio reitingo smiginio varžybos, į kurias susirinko rekordinis skaičius (161)  žaidėjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos ir Turkijos.
Mažeikiams atstovavo penki sportininkai, iš kurių sėkmingiausiai kovojo Arūnas Čiplys – pakartodamas pernykščių metų pasiekimą, jis vėl iškovojo čempiono titulą, tik šiais metais finalas nebuvo toks permainingas kaip pernai. Šį kartą Arūnas užtikrintai 6–2 nugalėjo savo varžovą iš Latvijos Rudolfą Mažeckį.
Viešbutyje „Valina“ vyko Mažeikių rajono pirmenybės, kurios prasidėjo pagrindine rungtimi „501“ su dviguba pabaiga. Dalyvavo keturiolika sportininkų iš mūsų rajono, o finale Arūnas Čiplys 5:1 įveikė Valdą Mišeikį ir tapo rajono čempionu. Trečiąją vietą iškovojo Jurijus Stekolnikovas, rezultatu 4:0 įveikęs Darių Repšį.
Moterų grupėje didelės konkurencijos nebuvo, o čempionės titulą apgynė Irena Čiplienė, finale nugalėjusi Daivą Mišeikienę. Trečioje vietoje liko Modesta Mišeikytė.
Po dviejų savaičių klubo žaidėjai Latvijoje planuoja dalyvauti pasaulio reitingo varžybose „Riga Open 2013“, o balandžio pradžioje Šiauliuose kausis dėl Lietuvos Darts federacijos Taurės.

Sportiniai šokiai

Nuotrauka iš klubo archyvo

Šiauliuose vyko Lietuvos Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionatas ir pirmenybės, kuriose dalyvavo gausus būrys Mažeikių sportinių šokių klubo „Spindulys“ šokėjų, treniruojamų Mindaugo Banio

Šalies čempionate suaugusiųjų grupėje aukštą penktąją vietą tarp 25 porų užėmė Aurimas Bartkus ir Augustė Klimaitė, jaunimo grupėje Vykintas Širmas ir Gytė Bliudžiūtė liko aštunti, Justas Girdvainis ir Ieva Riepšaitė tarp 26 porų užėmė devintąją vietą.
Sėkmė mūsų klubo atstovus lydėjo ir Lotynų Amerikos šokių pirmenybėse, kur iškovotos dvi pirmosios vietos. Jaunimo C klasėje tarp 32 dalyvių nugalėtojais tapo Liudvikas Putelis ir Neda Andriekutė, jaunių antroje D klasėje triumfavo Dominykas Mazaliauskas ir Roberta Pocevičiūtė, ketvirta liko Tito Gančieriaus ir Gintarės Jankauskaitės pora. Jaunių antroje C klasėje tarp 25 porų ketvirtąją vietą užėmė Merkys Midvikas ir Goda Šimaitytė.

Rankų lenkimas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į penkioliktąjį rajono rankų lenkimo čempionatą susirinko kaip niekad gausus būrys dalyvių – dviejose svorio kategorijose varžėsi vienuolika merginų, septyniose kategorijose – šešiasdešimt vyrų. Pirmenybėse buvo rungtyniaujama lenkiant kaire ir dešine rankomis.
Vienoje merginų svorio kategorijoje abiejose rungtyse triumfavo Neringa Lukoševičiūtė, o kitoje pirmąja ir antrąja vietomis tarpusavyje pasikeitė Rima Martinkutė ir Roberta Raudytė.
Vyrų varžybose net trijose svorio kategorijose abiejose rungtyse triumfavo tie patys sportininkai – Ovidijus Baranauskas (aplenkęs devynis varžovus), Mantas Lalas ir Linas Buivydas, kuris nugalėjo dar ir absoliučioje kategorijoje.
Keturiose kategorijose čempionai abiejose rungtyse buvo skirtingi – svorio kategorijoje iki 65 kilogramų lenkdamas kaire ranka nugalėjo Gintaras Leliunga, lenkdamas dešine – Karolis Mužas; iki 80 kilogramų – Marius Urbonas ir Edvinas Arefjevas; iki 90 kilogramų – Martynas Budrys ir Aurimas Abrutis; per 90 kg – Marius Lazdauskas ir Edvinas Erlickas.
Ilgametis šios sporto šakos puoselėtojas mūsų rajone Benas Milis pasidžiaugė, kad jaunimas taip aktyviai domisi šia kiekvienam prieinama sporto šaka. Be to, tai buvo puiki proga patikrinti jėgas ir kandidatus prieš kovo trisdešimtąją Klaipėdoje vyksiantį šalies rankų lenkimo čempionatą, kuriame taip pat planuoja dalyvauti nemažas būrys mažeikiškių.