Sprogmuo iškilo į žemės paviršių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Po ilgesnės pertraukos į Mažeikių rajoną skubėjo kariai išminuotojai – penktadienį Zastaučių kaimo laukuose buvo rastas daiktas, panašus į sprogmenį.

Radinys laukuose buvo pastebėtas apie vidurdienį, rudeninių žemės ūkio darbų metu. Apie tai pranešta skubios pagalbos tarnybų telefonu 112, į įvykio vietą išvyko ir ten budėjo policijos, medikų bei ugniagesių gelbėtojų ekipažai.

Apie trečią valandą po pietų į Zastaučius atvyko Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono kariškiai, jie įvertino, kad tai Antrojo pasaulinio karo laikų 82 milimetrų kalibro minosvaidžio mina ir išsivežė sprogmenį sunaikinti.

Šiais metais mūsų rajone tai buvo jau dvidešimta sprogmenų nukenksminimo operacija. Kariškiai pažymi, kad prieš žiemą daugėjant žemės ūkio darbų tokių radinių gali pagausėti.

Žmonės, pamatę daiktą, panašų į sprogmenį, privalo laikytis pagrindinių taisyklių: neliesti jo, perspėti kitus, pažymėti radinio vietą, pranešti telefonu 112, sulaukti pareigūnų ir suteikti jiems reikiamą informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto