SRF projektas „Pažinkime sporto šakas nuo ankstyvojo iki priešmokyklinio amžiaus“

Mažeikių lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė nuo 2021 m. vykdė SRF projektą „Pažinkime sporto šakas nuo ankstyvojo iki priešmokyklinio amžiaus“, kurio tikslas – skatinti bendruomenės fizinį aktyvumą, susipažįstant su sporto šakomis nuo ankstyvojo iki priešmokyklinio amžiaus, organizuojant bei skatinant įvairias sportines veiklas ir užtikrinant jų tęstinumą. Projektas bendrai finansuojamas SRF lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto metu įstaiga pasipildė naujomis, saugiomis sporto priemonėmis bei įranga. Fizinį aktyvumą skatinančias veiklas: futbolą, krepšinį, stalo tenisą, ėjimą šiaurietiškomis lazdomis, mankštas organizavo treneriai Robertas Žibikas, Ramūnas Daubaris, Gvidas Rozga bei visuomenės sveikatos biuro specialistės Ramutė Jonušaitė ir Jurgita Kesminienė. Visos projekto metu pažintos sporto šakos – puikus būdas tenkinti vaikų judėjimo poreikį, lavinti savitvardą, ryžtingumą, drąsą, savarankiškumą, pasitikėjimą savo jėgomis bei bendrystę.

Fiziškai judėti ir sportuoti buvo skatinami ne tik ugdytiniai. Darželio bendruomenė įsitraukė į aktyvią veiklą „Sportuojantys darbuotojai“, kurios tikslas – gerinti fizinio aktyvumo darbe prieinamumą visiems darbuotojams. Sudaryta galimybė dalyvauti šiaurietiško ėjimo veikloje bei mankštintis su gimnastikos kamuoliais, praktikuojamas sėdėjimas ant gimnastikos kamuolių.

Projektą užbaigė dviejų dienų renginys „Sporto šakų mugė“. Į mūsų įstaigą pirmąją dieną išbandyti sporto šakų atvyko ugdytiniai iš lopšelių-darželių „Buratinas“, „Žilvitis“ bei moksleivių iš „Žiburėlio“ pradinės mokyklos ir Senamiesčio progimnazijos. Vaikus sporto treneriai mokė žaisti krepšinį, futbolą, stalo tenisą, mokė ėjimo šiaurietiškomis lazdomis. Taip jie turėjo galimybę pažinti ne tik skirtingas sporto šakas, bet ir jų inventorių. Antrasis renginys buvo skirtas visai įstaigos bendruomenei: vaikams, tėvams bei darbuotojams.
Vykdant SRF projektą, bendros treniruotės mus stiprino ne tik fiziškai, bet suteikė ir daug gerų emocijų.
Rūta Žubikienė,
projekto vadovė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

REK-19143

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto