Stalo teniso rinktinės strategas – apie išsipildžiusius lūkesčius, varžybų maratoną, ateities planus

Sporto pasaulyje įprasta, kad šalies rinktinės treneriu paskiriamas didmiesčio atstovas. Šiemet pasaulio stalo teniso komandinėse pirmenybėse prie Lietuvos vyrų stalo teniso rinktinės vairo stovėjo šios sporto šakos specialistas, 37erių metų mažeikiškis Raimondas Jackevičius.
NUSPRENDĖ VYKDOMASIS KOMITETAS
Skirti mažeikiškį vyrų ekipos treneriu svarbiausiame šiemet šios sporto šakos forume nusprendė Lietuvos stalo teniso asociacijos vykdomasis komitetas.
Pasak Raimondo, atsižvelgta į tai, kad ne kartą jis buvo pripažintas geriausiu šalies jaunimo, jaunių bei jaunučių žaidynių treneriu, „Vijurko“ klubas ketvirtą kartą iškovojo šalies čempiono vardą, be to, mažeikiškis yra šalies trenerių tarybos pirmininkas.
Lietuvos sportininkų rinktinė, kuriai atstovavo Gintautas Juchna, Artūras Orlovas ir Kęstutis Žeimys, pasaulio komandinėse pirmenybėse pagal reitingą buvo skirstyta į trečiojo pajėgumo divizioną, kovojusį dėl 49–72 vietų.
„Nors ir įprasta, kad sportininkai dejuoja patekę į stiprų pogrupį, tačiau mums iš tikrųjų nepasisekė: net trys iš šešių mūsų pogrupio komandų pateko į diviziono stipriausiųjų ketvertuką, kur kovojo dėl 49–53 vietų“, – stebėjosi burtais R. Jackevičius.
Lietuviai, pirmajame mače sužaidę silpnokai, rezultatu 0:3 nusileido latviams, po to nugalėjo Libaną ir Alžyrą.
Pasak trenerio, lemiama buvo kova su Liuksemburgo komanda: nors lietuviai vedė 2:1, G. Juchna lemiamoje partijoje setais pirmavo 2:0, tačiau po atkaklios kovos nusileista 2:3 ir prarastos viltys kovoti dėl aukštesnių vietų.
„Paskutinį susitikimą „sausu“ rezultatu 0:3 pralaimėjome Tailandui, kuris šiame divizione sutriuškino visus varžovus. Antrame etape nugalėjome Jordaniją, Kolumbiją ir kovoje dėl 61osios vietos rezultatu 2:3 nusileidome Venesuelai“, – pasakojo treneris.

STALO TENISAS POPULIARĖJA
„Realiai mes turėjome užimti tą vietą, į kurią buvome skirstyti – 51ąją. Tačiau šiuolaikiniame stalo tenise didžiulė konkurencija: į pirmenybes susirinko 115 vyrų komandų, kongrese, kuris tomis dienomis vyko Bremene, dalyvavo 153 šalių atstovai. Nepasisekė ne vien mums: stipri Lenkijos rinktinė nepateko į dvidešimtuką, visada tarp stipriausiųjų madas diktuojantys švedai liko už aštuntuko borto. Labai kyla arabų šalių stalo tenisininkų lygis, pirmaujančias pozicijas išlaiko Pietų Azijos sportininkai.
Iš Europos tik vokiečiai pateko į ketvertuką ir liko treti“, – dalijosi įspūdžiais treneris.
Anot jo, stalo teniso populiarumas pasaulyje vis auga: 1992 metų Olimpiadoje pagal varžybas stebėjusiųjų skaičių buvo tik 22oje vietoje, o 2004ųjų metų žaidynėse – jau 5oje.
Artėjančiose Olimpinėse žaidynėse jau numatytas ne tik asmeninis, bet ir komandinis stalo teniso turnyras.
„Šiame pasaulio čempionate dominavo kinai: jų nesustabdė nė viena komanda. Jų pasirodymas kėlė pasigėrėjimą: aukšta technika, milžiniškas darbas prie stalo. Neveltui užkulisiuose kalbėjo, kad šioje šalyje didžiulė konkurencija, sportininkai treniruojasi kiekvieną dieną po šešias aštuonias valandas“, – pasakojo R. Jackevičius.
Bremene pusfinalį, kur žaidė vokiečiai, stebėjo dešimt tūkstančių žiūrovų, finalą – truputis mažiau.

VOKIŠKA TVARKA
Pasaulio komandinės pirmenybės, kurios rengiamos kas dveji metai, vyko Bremeno pagrindiniame sporto komplekse „AWD dome“. „Varžybos vyko šešiose salėse ir pasižymėjo vokiška tvarka: nors buvo labai daug komandų, tačiau per dieną teko žaisti tik vieną susitikimą, laikas buvo suskirstytas labai tiksliai. Tvarka pasižymėjo ir visas kitas tokio aukšto lygio renginio organizavimas: nors gyvenome keturių žvaigždučių viešbutyje apie dvidešimt kilometrų nuo sporto arenos, tačiau problemų nebuvo: kas pusvalandį kursavo autobusai“, – dalijosi įspūdžiais treneris.
Treneriui keliami du pagrindiniai uždaviniai: prieš susitikimus atspėti varžovų komandos planus ir tinkamai sustatyti žaidėjus, žaidimo metu teikti žaidėjams taktinius patarimus, imti pertraukėlę ir koreguoti sportininko žaidimą.
„Nors tai individuali sporto šaka, tačiau patarimų žaidėjui tikrai reikia: pats jis dvikovos įkarštyje nepastebi akivaizdžių varžovo veiksmų, kuriuos mato sėdintieji šalia. Išanalizavus situaciją, tenka imti pertraukėlę ir žaidėjui paaiškinti, kad jis „ne pro tą vietą bando lįsti“. Tada pakeičiamas kamuoliuko padavimas, žaidimo tempas, ir tai dažnai duoda teigiamų rezultatų“, – atskleidė nematomą sporto pusę treneris.

PASIRINKTA SISTEMA PASITVIRTINO
Mažeikiai jau seniai nėra šalies stalo teniso provincija.
„Ir šių metų rezultatai iškalbingi: visų grupių pirmenybėse turime prizininkų – jaunučių šalies čempionu tapo Arnoldas Domeika, jaunių sidabro medalį pelnė Tonetas Domeika, „bronzą“ iškovojo Žaneta Brasaitė, jaunimo čempiono titulą užsidirbo Marius Bučys, suaugusiųjų pirmenybėse Marius pasidabino „bronza“, o Valdas Martinkus užėmė ketvirtąją vietą. Ir galiausiai „Vijurko“ komanda ketvirtą kartą iškovojo šalies komandinių pirmenybių čempionės vardą“, –vardijo pasiekimus treneris.
Raimondas sako, kad šių laimėjimų pradžia – 1993ieji metai, kai Pranas Ramaška, Henrikas Mėlinis ir Jonas Norkus iškovojo Mažeikiams teisę žaisti šalies komandinių pirmenybių aukščiausioje lygoje.
„Tada mes priėmėme teisingą sprendimą. Nors atsirado geri rėmėjai ir mes galėjome savo jėgomis išsilaikyti šioje lygoje užėmę septintą aštuntą vietas, tačiau nusprendėme kitaip. Kol nebuvo stiprių savų žaidėjų, pajėgius stalo tenisininkus atstovauti „Vijurkui“ kvietėme iš kitų miestų, tačiau visą laiką bent vienas žaidėjas buvo iš Mažeikių. Po truputį „svetimus“ žaidėjus keitėme savais, ir šiemet jau turime rezultatą: šalies čempione tapo ekipa, kuri sudaryta vien iš Mažeikiuose gimusių ir čia išugdytų sportininkų“, – sakė treneris.

LEMIA STIPRI VALIA IR DARBŠTUMAS
Stalo teniso treniruotes Mažeikiuose dabar lanko daugiau kaip šešiasdešimt jaunųjų sportininkų. Kiekvienais metais ateina būrelis vaikų. Anot R. Jackevičiaus, iš karto galima pamatyti, kuris turi gabumų šiai sporto šakai. Tačiau kitų akivaizdoje gabumai neaptarinėjami, visiems sudarytos sąlygos tobulėti, tad viskas priklauso nuo įdėto darbo.
„Marius Bučys pradėjo lankyti treniruotes septynerių. Štai jau vienuolika metų kasdienės treniruotės, savaitgaliais – varžybos… Norint pasiekti aukštų rezultatų reikia stiprios valios, darbštumo. Svarbus ir tėvų supratimas bei palaikymas. Sportininkai poilsio turi nedaug: gegužė jau baigėsi, birželį – šalies jaunių žaidynės, liepą – Europos čempionatas, rugpjūčio pradžioje dvi savaitės atostogų, o toliau vėl pasiruošimas kitam sezonui ir nuo rugsėjo – naujos varžybos“, – sakė R. Jackevičius.
Ateities planus treneris apibūdino trumpai: išlaikyti ir stiprinti iškovotas stalo teniso pozicijas šalyje.
Juolab kad sąlygos sudarytos geros: bendrovė „Lukoil Baltija“ remia ekipos išvykas ir „Vijurko“ klubo veiklą, Sporto mokykla sudarė geras sąlygas treniruotėms – sportininkai turi stacionarią stalo teniso salę, kurioje nereikia kiekvieną kartą surinkinėti stalų, o tai yra labai svarbu.
Nuotr. iš asmeninio albumo:
Šioje „AWD dome“ arenoje varžėsi stalo tenisininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto