Startavo „Santarvės taurės“ futbolo turnyras

Trečiadienį „Gabijos“ gimnazijos stadione prasidėjo antrus metus „Santarvės“ laikraščio organizuojamas futbolo turnyras „Santarvės taurė-2005“. Jį galima pavadinti neoficialiomis rajono futbolo pirmenybėmis, nes vasarą jos nėra organizuojamos, futbolininkai žaidžia tik žiemą salės futbolo čempionate. SUSIBŪRĖ SEPTYNIOS
EKIPOS

Pasak turnyro rengėjų, kadangi „Gabijos“ gimnazijos stadionas yra kiek mažesnis negu standartinis futbolo stadionas, buvo nuspręsta kiek sumažinti žaidėjų skaičių: vietoj vienuolikos prieš vienuolika žaidžiama devyni prieš devynis. Sutrumpėjo ir kėlinių laikas: žaidžiami du kėlinukai po 35 minutes. Tačiau rungtynės vyksta pagal tarptautines futbolo taisykles.
Šiemet dalyvauti turnyre pareiškė norą septynios ekipos.
„Džiugu, kad į kvietimą rungtyniauti atsiliepė kolektyvų komandos: savo futbolininkus subūrė Mažeikių elektrinė, kaip ir pernai, žaisti futbolą nusprendė kabelinės televizijos „Roventa“ darbuotojai. Į „Gaisrinės“ komandą susibūrė vietos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei PGT akcinės bendrovės „Mažeikių nafta“ apsaugai pareigūnai. Jie į pagalbą pasikvietė patyrusį vartininką Remigijų Gelžinį ir vieną geriausių rajono futbolininkų, „Mažeikių“ ekipos lyderį Antaną Bulošą“, – teigė UAB „Santarvės laikraštis“ direktoriaus pavaduotojas Arūnas Jarmoška.
Šiame turnyre visada mielai dalyvauja Tirkšlių miestelio futbolininkai, susibūrę į „Pušyno“ komandą. Taip pat į startą stojo pajėgios „Poilsiautojų“ bei „Katafalko“ ekipos, turnyre nusprendė dalyvauti ir penkiolikmečiai Sporto mokyklos auklėtiniai, pasivadinę „Grėbliais“.

REZULTATAI TEISĖJO NENUSTEBINO
Pirmosios susitiko žaidė SM „Grėblių“ ir „Poilsiautojų“ komandos. Pergalę rezultatu 7:0 iškovojo pastaroji ekipa.
Po šių ekipų į aikštelę išbėgo praėjusių metų trečios ir ketvirtos vietų laimėtojai – „Katafalko“ ir „Pušyno“ futbolininkai. Po Rimvydo Uščino ir vartininko Artūro Šuopio (iš baudinio) taiklių smūgių pergalę rezultatu 2:0 šventė tirkšliškiai. Paskutinėse pirmojo turo rungtynėse „Gaisrinė“ rezultatu 8:0 įveikė „Roventą“ (keturis įvarčius pelnė PGT AB „Mažeikių nafta“ apsaugai pareigūnas Giedrius Riazanovas).
„Kiek nustebino vangokas „Katafalko“ žaidimas: tikėjausi, kad jie parodys geresnį ir įdomesnį futbolą. Tačiau manau, kad tai buvo tik sunkios startinės rungtynės. Tuo tarpu „Poilsiautojai“ bei ugniagesiai buvo energingesni už savo varžovus. Reikia tikėtis, kad jaunieji Sporto mokyklos auklėtiniai, tarp kurių nebuvo kelių lyderių, dar pagerins žaidimą“, – taip pirmojo rato rungtynių rezultatus apibūdino varžybų teisėjas Aldaras Pupliauskas.
Antrojo turo kovos vyko vakar.
Komandų rungtynes bus galima stebėti pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 17 valandos. Tarpusavyje jos sužais dviejų ratų varžybas, po to keturios geriausios ekipos susitiks pusfinalio mačuose, po kurių paaiškės dvi finalo dalyvės.