Startavusi Vilniaus knygų mugė laukia tūkstančių skaitytojų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė 14-ąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Ketvirtadienį atidaryta 14-oji Vilniaus knygų mugė kviečia paauglius ir jaunimą sugrįžti prie knygų skaitymo, o rašytojus – daugiau rašyti šiai skaitytojų grupei.

Didžiausias dėmesys – jaunimui

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama Vilniaus knygų mugė jau tapo didžiausiu kultūriniu įvykiu ir vienu iš populiariausiu knygų renginių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
„Kasmet daugiau nei 60 tūkstančių žmonių suplūsta į knygų mugę ieškoti naujų knygų. Tai gražiausias įrodymas, kad esame skaitanti, išsilavinusi ir kūrybinga tauta. Kiekviena perskaityta knyga praturtina ir daro mus stipresnius“, – sakė šalies vadovė atidarydama 14-ąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę.
Šiemet didžiausias dėmesys mugėje skiriamas paauglių ir jaunimo literatūrai. Prezidentė domėjosi, ką ir kaip skaito jaunimas, kokios skaitymo formos jiems yra patraukliausios, kokių knygų pasigendama bibliotekose ar knygynuose. Šalies vadovė ragino nebijoti modernėjančių skaitymo formų, su kuriomis mus supažindina būtent jaunoji karta.

Vyrauja laisva atmosfera

Knygų mugėje Prezidentė apžiūrėjo naujausias įprastas spausdintas ir elektronines knygas vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, lankėsi Sigutės Chlebinskaitės kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ ir įsirašė į Knygų Šalies Piliečių Knygą.
Prezidentė taip pat apsilankė naujoje renginių ir bendravimo vietoje, kur paaugliams ir jaunimui sukurta erdvė su belaidžiu internetu, mėgstamiausiomis knygomis, stalo žaidimais, laisva atmosfera, renginiais ir užsiėmimais.
Pasak valstybės vadovės, knyga sujungia tautą, padeda išsaugoti kalbą, nepamiršti tarmių ir savo tapatybės.

Kviečia bendrauti neformaliai

Iki sekmadienio Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksianti Tarptautinė Vilniaus knygų mugė šįmet skelbia „Čia knygų erdvė – prisijunk!“, o šių metų mugės tema – paauglių ir jaunimo literatūra. Mugė kviečia į naujas neformalaus bendravimo, veržliam jaunimui pritaikytas patrauklias spalvingas skaitymo erdves.
Jaunajai auditorijai šių metų mugė turėtų būti išties patraukli – šiems skaitytojams sukurta naujų erdvių, tarp jų – nauja, atvira ir interaktyvi erdvė Biblioteka@įkrauk.lt, sukurta visiems mugės lankytojams, bet pirmiausia – paaugliams ir jaunimui. Čia jie ras specialią erdvę su belaidžiu internetu, mėgstamiausiomis knygomis, stalo žaidimais, draugiška atmosfera, įdomiais renginiais, susitikimais ir užsiėmimais. Čia vyks proto mūšiai, veiks žurnalistų mokykla, kurioje paskaitas skaitys žinomas televizijos žurnalistas Andrius Tapinas.

Ne tik žvalgysis, bet ir diskutuos

Vilniaus knygų mugė išsiskiria didžiule kultūrinių renginių įvairove ir gausa, kuri kartais ne juokais sunervina norinčius visur suspėti – šįmet mugėje vyks bemaž keturi šimtai renginių.
Iš viso mugėje dalyvauja per 260 dalyvių iš Lietuvos, Baltarusijos, Italijos, Japonijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos. Mugėje laukiama 20 užsienio rašytojų, tarp jų – šiuolaikine literatūra besidomintiems skaitytojams gerai žinomų autorių.
Vilniaus knygų mugėje šiemet atsirado nauja vieta ir visiems, vertinantiems gerą poeziją, įdomius pašnekovus ir karštas diskusijas. Naujoji vieta pavadinta vilniečių prisiminimuose dar gyvuojančios „Literatų svetainės“ vardu. „Literatų svetainėje“ vyks poezijos vakarai, bus galima bendrauti, diskutuoti, klausytis džiazo, stebėti vaizdo projekcijas.

Tradicijos ir naujovės

Visos kitos knygų mugės erdvės ištikimiems jos gerbėjams gerai pažįstamos. Akį traukia grožinės ir specializuotos literatūros stendai, svetingai kviečia užsukti Rašytojų kampas bei LRT studija. Viena salė skirta specialiai vaikams ir paaugliams. Vėl veikia S. Chlebinskaitės Knygų šalies kūrybinė studija visai šeimai, šįmet skirta siluetinėms knygų iliustracijoms. Senomis paslaptimis vilioja „Bukinistų pasažas“, kuriame daug įdomybių ras tie, kurie žavisi senomis knygomis ir klausosi vinilinių plokštelių. Kviečia užsukti ir mokslo, specializuotų, ir akademinių leidinių stendai, „Diskusijų klubas“, „Forumas“, bibliotekos erdvė, veikia ir Knygos kino salė.
Gražiausių knygų parodoje žiūrovams žadama galimybė ne vien pažiūrėti į knygas gražuoles, bet ir jas pačiupinėti, pajusti jų poligrafijos kokybę, įvertinti dailininkų, dizainerių darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto