Statybininkai mokiniams netrukdys?

Rugsėjo 1-ąją kai kurios rajono mokyklos pasitiks kartu su statybininkais – čia vyksta mokyklų renovacijos darbai. Toks pat likimas laukia ir dar kelių mokyklų, kur renovacija prasidės jau mokslo metų eigoje.
Mokyklų vadovai tikina, kad dėl remonto darbų šiokių tokių nepatogumų bus, bet ugdymo procesas nenukentės.

DARBUS TEKS DERINTI

Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus faktą, kad mokyklų remontas vyksta vienu laiku su mokymosi procesu, vertina ramiai.
„Tokie dalykai vyksta ne tik pas mus, bet visoje Lietuvoje. Pradėti remontą laiku nuolat trukdo biurokratiniai reikalavimai. Ką padarysi, kad tiems finansuotojams tik taip išeina. Mes džiaugiamės tuo, kad šiais sunkiais laikais pinigų renovacijai gauname“, – paaiškino skyriaus vedėjas.
Kita vertus, panaudoti dideles sumas per du atostogų mėnesius – sudėtinga.
A. Stonkus tikino, kad mokyklų vadovai, statybininkai turės suderinti savo darbus taip, kad vieni kitiems netrukdytų.
Šiuo metu renovacijos darbai vyksta Merkelio Račkausko gimnazijoje bei „Ventos“ pagrindinėje mokykloje. Paskutinieji būsimos renovacijos derinimo darbai atliekami „Vyturio“ pagrindinėje mokykloje. Viešųjų pirkimų procedūra šiuo metu vyksta dėl Kalnėnų pagrindinės mokyklos renovacijos, biurokratiniai trukdžiai kol kas neleidžia darbų pradėti Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje.
Šiose ugdymo įstaigose remonto darbai vyks mokslo metų eigoje, tad norint, kad nenukentėtų ugdymo procesas, būtų saugoma mokinių sveikata, o darbai atliekami kokybiškai, tiek mokyklų vadovams, tiek statybininkams teks pasukti galvas.

RENOVUOJAMI
KELI PASTATAI

Pats darbų įkarštis – M. Račkausko gimnazijoje. Bendrovės „Darstamas“ žmonės pertvarko buvusį dirbtuvių pastatą – čia bus įrengtas Menų fakultetas. Renovuojama ir gimnazijos sporto salė: tvarkoma jos išorė, bus pakeistos šildymo, elektros sistemos. Ateinančiais metais numatytas ir pagrindinio gimnazijos pastato atnaujinimas.
Sporto salę sutvarkyti tikimasi iki rugsėjo pabaigos, buvusių dirbtuvių pastatą darbų sutartyje numatyta pertvarkyti iki Naujųjų metų.
Gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė nusiteikusi optimistiškai ir sakė tikinti, kad viskas vyks taip, kaip buvo planuota.
„Dirbsime šiek tiek blogesnėmis sąlygomis, bet tikimės, kad ugdymui įtakos tai neturės. Vaikams nesugrąžinsi tų dienų ir nepasakysi, kad tinkamai dirbsime tik po metų. Turime dirbti šiandien ir mūsų, vadovų, galvos skausmas yra viską padaryti taip, kad vaikai nenukentėtų“, – tikino gimnazijos vadovė.
Pasak direktorės, teks koreguoti pamokų tvarkaraščius, keletą kabinetų gimnazija pasiskolins iš kaimynystėje esančios specialiosios mokyklos. Kūno kultūros užsiėmimai pagal galimybes ir orų sąlygas vyks lauke.
A. Žukauskienė sakė kasdien matanti, kaip sparčiai darbai stumiasi į priekį, vyrai dirba tiek, kiek leidžia jėgos ir oro sąlygos: darbų nepagreitinsi, nes tai gali atsiliepti jų kokybei.
Direktorė džiaugėsi dėl Savivaldybės požiūrio į seniausios mieste mokyklos atnaujinimą: iškilus problemoms administracijos vadovas ir specialistai visada ateina į pagalbą.

DARBUS STABDO ORAI

Statybininkų darbu nesiskundžia ir „Ventos“ pagrindinės mokyklos direktorė Ramunė Badaukienė. Renovuojamas mokyklos stogas, keičiami langai, mokykla bus apšiltinta, sutvarkytas jos fasadas – čia planuojama atlikti darbų už beveik du milijonus litų.
„Kad rugsėjį pasitinkame kartu su statybininkais – natūralu. Blogiau būtų, jei jų nebūtų. Pagal grafikus darbus jie turi užbaigti iki kitų metų kovo. Statybininkai ir taip pasistengė: langai turėjo būti sudėti iki spalio mėnesio, o yra jau dabar“, – džiaugėsi direktorė. Ji supranta, kad didžiulės mokyklos fasado tvarkymo, šiltinimo darbų per keletą vasaros mėnesių neatliksi.
Iki rugsėjo 1-osios darbus mokykloje atliekančios klaipėdiškių bendrovės „Konsolė“ vyrai viduje dar turi sutvarkyti angokraščius. Dar teks juos nudažyti, šiuos darbus greičiau atlikti trukdo drėgni orai – nedžiūva dažai. Dažyti sutarta, kai mokykla ištuštės – po pamokų.
„Jei būtumėt pas mus atvykę prieš pusantros savaitės, vaizdas buvo visiškai kitoks – dar nebuvo palangių. Kai mūsų rajono vadovai pradėjo domėtis, kodėl darbai vyksta taip lėtai, statybininkai greitai sureagavo ir nuo to laiko daug padaryta“, – pasakojo R. Badaukienė.
Fasado tvarkymo, šiltinimo darbus taip pat bus stengiamasi atlikti po pamokų.

VIDAUS REMONTUI –
NĖ CENTO

Daug triukšmo buvo kilę ir dėl remontuojamo „Ventos“ pagrindinės mokyklos stogo: esą jau po jo renovacijos užklupusi liūtis vis tiek užtvindė tris mokyklos aukštus.
Anot R. Badaukienės, stogas tada dar nebuvo sutvarkytas, tik paruoštas remontuoti. Vienoje iš tokių vietų, neaišku dėl kieno kaltės užsikimšus vandens nutekėjimo vamzdžiui, vandens ir susikaupė. Dabar viskas sutvarkyta.
Direktorė prisipažįsta, kad jai kelia nerimą kiti dalykai.
„Kai kažką gauni, norisi dar daugiau – tai to, tai ano trūksta. Dabartinė renovacija yra energetinė, tad lėšų vidaus darbams nepriklauso išvis. Lieka patys baisiausi dalykai – visa elektros instaliacija, ventiliacija, nekalbu apie santechniką, kuri per dvidešimt penkerius metus visai sukiužusi“, – apgailestavo mokyklos vadovė.

VARGAS DĖL… TUALETŲ

Liūdniausia padėtis dėl mokyklos tualetų – jie nematę jokio remonto. Pasak direktorės, kai kitoms mokykloms tualetų remontui buvo kažkiek skiriama, „Ventos“ pagrindinei – nė cento.
Prieš keletą metų buvo gauta lėšų tik mokyklos valgyklos remontui.
Iš tėvų pervestų 2 procentų sutvarkyti tualetų neįmanoma. Už šiuos pinigus pernai nuo lubų iki grindų buvo sutvarkyti penki kabinetai, užpernai – dešimt.
„Esame tikriausiai vienintelė Lietuvos mokykla, kuri vykdo tiek daug tarptautinių projektų – vienu metu net šešis. Pas mus lankėsi Turkijos, Kipro, Ispanijos, Italijos, Graikijos, Lenkijos delegacijos. Mūsų mokykla – savotiškas Lietuvos veidrodis, ambasadorius. Tad kokią nuomonę užsieniečiai susidaro apie Lietuvą, pamatę mūsų tualetus?“ – retoriškai klausė R. Badaukienė.
Direktorė jau yra pateikusi Savivaldybės administracijai mokyklos tualetų sutvarkymo sąmatą – tam reikėtų 270 tūkstančių litų.
„Suprantu, kad tai nemaži pinigai. Bet tikiuosi, kad Savivaldybė, bendradarbiaudama su mūsų rinktu Seimo nariu, kokią nors išeitį sugalvos. Jei nesulauksime pagalbos, kaip nors judėsime patys ir remontuosime bent po vieną tualetą“, – planuoja R. Badaukienė.
„Gėda. Blogai. 1970 metų tarybiniai tualetai buvo geresni, nes buvo nauji. „Ventos “ pagrindinė mokykla reprezentuoja rajoną, dalyvauja projektuose, atvažiuoja užsienio delegacijos, tad negi užsienietis tris savaites turi neiti į tualetą?“ – mokyklos tualetų būklę įvertino ir A. Stonkus.

DARBUS
UŽBAIGS ANKSČIAU

Jei viskas gerai klostysis, renovacijos darbai nuo rugsėjo 6osios turėtų prasidėti „Vyturio“ pradinėje mokykloje. Ši bei Kalnėnų pagrindinė mokykla ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazija finansavimą gaus iš Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA).
Darbus „Vyturio“ pagrindinėje mokykloje atliks vilniečių bendrovė „Eikos statyba“ bei „Mažeikių Varduva“. Iš LVPA mokyklai skirta 1,7 milijono litų, apdailai dar 230 tūkstančių litų skyrė Ūkio ministerija.
„Šalto ir šilto vandens vamzdynai, radiatoriai, sienų, grindų apšiltinimas, stogo, sanitarinių mazgų remontas, elektros instaliacijos keitimas, vidaus modernizavimas“, – būsimų darbų sąrašą vardijo mokyklos direktorė Rasa Uščinienė.
Mokyklai teks dirbti dviem pamainomis – taip buvo dirbama, kai keitė langus. Dėl to bus tariamasi su tėvais, statybininkais. Remontą planuojama atlikti paeiliui – korpusais.
„Keblumų visiems bus nemažai, bet ką darysi. Jei tris mėnesius nebūtų vilkinama tvarkant dokumentus, kiek daug jau būtume padarę. Kad ir kaip ten būtų, paskui būsime labai gražūs“, – optimistiškai nusiteikusi mokyklos vadovė.
Pagal darbų sutartį viskas turi būti atlikta iki 2013 metų vasario mėnesio. R. Uščinienė tiki, kad darbai tiek ilgai neužsitęs, ir jau kitų metų rugsėjį vaikai ateis į visiškai renovuotą mokyklą.

STATYBININKŲ
NESULAUKĖ

4 milijonai litų pagal projektą bus skirti Kalnėnų pagrindinės mokyklos renovacijai. Šiuo metu pagal Viešųjų pirkimų įstatymą vyksta konkursas – nagrinėjama medžiaga.
Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė džiaugiasi, kad mokykla neatpažįstamai pasikeis, nes bus atlikti tiek lauko, tiek vidaus darbai.
„Kad ir kas laimės konkursą, prie statybininkų prisiderinsime, būsim lankstūs ir geranoriški. Aišku, sunkumų, nepatogumų bus, bet dėl tokio dalyko galima ir pakentėti“, – puikiai nusiteikusi R. Arbatauskienė.
Kiek kitokios nuotaikos – Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorės Genoveitos Gricienės balse.
„Nebeturiu jokių prognozių. Nes visi darbai prasilenkia su mano vaizduote. Liepos mėnesį sukako metai, kai bendradarbiaujame su LVPA. Dabar jiems vėl siunčiame dokumentus. Viskas padaryta, bet parašai kol kas nesudėti“, – apgailestavo direktorė.
Išeidami atostogų mokytojai išnešė iš kabinetų baldus, viską paruošė remontui. Dabar sugrįžę po atostogų vėl viską dėlioja atgal.
„Gyvename nežinia, kuri labai slegia. Būdavo, baigiantis mokslo metams pasidažome grindis, šiemet to nedarėme, galvojome, kad tą padarys statybininkai. Gerai, kad turime pakeistus langus, sutvarkytą stogą, tad šią žiemą kaip nors išgyvensime“, – rankų nenuleidžia G. Gricienė.
Sigito STRAZDAUSKOnuotr. : Užbaigę tvarkyti langus „Ventos“ pagrindinės mokyklos viduje, statybininkai persikels į lauką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto