Statybos inspekcija: vertinamame bendrajame plane – ir poligonui rezervuotos teritorijos

Nuotr. iš Krašto apsaugos ministerijos

Krašto apsaugos ministerija dar metų pradžioje yra paskelbusi, kad naujam kariniam poligonui vietos bus ieškoma visoje šalies teritorijoje. Tačiau iš Lietuvos bendrojo plano, kurį artimiausiu metu ruošiamasi patvirtinti, Vakarų Lietuvos poligonui rezervuotų teritorijų, į kurį patektų ir mūsų rajono dalis, neišbraukia. Gyventojams kyla nemažai baimių, kad jei toks planas bus patvirtintas, šiose teritorijose bus apribota jų veikla.
„Santarvė“ situaciją bandė išsiaiškinti su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, tačiau po pateiktų atsakymų aiškiau netapo.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), atsakydama į „Santarvės“ klausimus, informavo, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo 27 straipsnio 1 dalimi, planavimo organizatorius (Aplinkos ministerija – B. R.) teikia dokumentą atitinkamai institucijai tvirtinti, kai teritorijų planavimo valstybinę priežiūrą atliekanti institucija pritaria kompleksinio teritorijų planavimo dokumento teikimui tvirtinti.
„Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas (toliau – LRBP) šiuo metu pateiktas Statybos inspekcijai tikrinti, atlikus patikrinimą, bus suformuota ir išduota patikrinimo išvada. Pažymėtina, kad Statybos inspekcija pritars minėto dokumento teikimui tvirtinti tik tuo atveju, jei, pagal kompetenciją atlikusi jo valstybinę teritorijų planavimo priežiūrą, nustatys, kad LRBP planavimo tikslai, planavimo procedūros ir sprendiniai atitinka teisės aktų, reglamentuojančių teritorijų planavimo dokumentų rengimą, reikalavimus“, – informavo atstovė ryšiams su visuomene Rasa Kėkštienė.
Atsakyme „Santarvei“ atkreiptas dėmesys, kad LRBP proceso eigą galima stebėti Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje (toliau – TPDRIS) www.tpdris.lt (įvedus proceso Nr. K-NC-00-17-288).
„Šioje sistemoje galite stebėti visus rengiamus teritorijų planavimo dokumentus ir teisės aktų nustatyta tvarka tiesiogiai pateikti pasiūlymus planavimo organizatoriui bei gauti atsakymus į juos“, – pabrėžė atstovė ryšiams.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*