Stovyklos moko ir pradinių įgūdžių, ir bendradarbiavimo, ir ištvermės

Kai kuriems jauniesiems stovyklautojams tai buvo pirmoji patirtis kuriant laužą.

Vasara – tai metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, patirti naktinių žygių ir pasisėdėjimų prie laužo romantiką. Visa tai jaunuoliams suteikė dvi Žemaitijos skautų organizacijos surengtos stovyklos mūsų rajone.

Rinkosi jauniausieji

Liepos pradžioje Renavo apylinkėse keturias dienas veikė jaunesniųjų skautų stovykla „Vilkas džiunglėse“, į kurią buvo pakviesti tik pirmus žingsnius skautų organizacijoje žengiantys 9–12 metų paaugliai. Čia stovyklavo 35 vaikai iš Žemaitijos regiono.

Jaunieji skautai „Vilkas džiunglėse“ ugdėsi praktinius stovyklavimo įgūdžius.

„Norėjome juos supažindinti su skautų veikla, išugdyti pradinius stovyklavimo įgūdžius, padėti pajusti skautiško stovyklavimo dvasią. Sulaukėme ir svečių – atvyko apie dešimt vaikų iš Tirkšlių, kurie norėjo savo akimis susipažinti su mūsų veikla. O kur tai geriau sužinoti, jei ne praktinėje skautų stovykloje?“ – pasakojo vyresnioji skautė Jurgita Girdvainienė.
Ne vienam teko mokytis savarankiškumo – valgį gamino stovyklos štabas ir patys stovyklautojai, nakvynė – palapinėse, prausimasis – lauke įrengtoje prausykloje.

Mokėsi gaminti valgį

Vienu iš pagrindinių praktinio stovyklavimo įgūdžių tapo maisto gaminimas – jauniesiems stovyklautojams teko išmokti pasigaminti tokius valgius, kurie verdami ant laužo: sriubas, košes ir troškinius.
„Vaikai buvo suskirstyti grupelėmis po penkis ar šešis, grupelei priskiriamas vyresnysis – patirties turintis stovyklautojas. Grupelei įteikiama instrukcija. Pagal ją vaikai ir mokėsi: kada kokius produktus sudėti, kokius naudoti prieskonius, kiek laiko virti ir pan. Tiesa, prieš tai dar teko išmokti pasiruošti prakuras, įrengti laužavietę, sukonstruoti trikojus, staliukus, indaujas, užkurti laužą…“ – vardijo J. Girdvainienė.

Stovykloje buvo stengiamasi vaikus užimti įvairia veikla – atlikdami įvairias užduotis jie susipažino su skautų ir Lietuvos istorija, vyko estafetės, stovyklautojai gamino gaireles. Dienos darbus užbaigdavo prie laužo su dainomis ir žaidimais.

Atvyko ukrainiečų skautų

Kitokio pobūdžio stovykla praėjusią savaitę buvo surengta Dingailiuose: septynias dienas čia praleido Žemaitijos skautų organizacijos nariai.
Į „Kibirkšties“ stovyklą susirinko apie 140 žmonių. Čia stovyklavo ne tik Žemaitijos skautai, bet ir tie, kas norėjo susipažinti su skautų veikla. Laiką čia leido ir keturios šeimos su mažais vaikais, autobusu iš Vidurio Ukrainos į stovyklą atvyko keturiolika ukrainiečių skautų.

Vasaros stovykloje „Kibirkštis“ su lietuviais stovyklavo ir keturiolika skautų iš Ukrainos.
Jūratės ŠEMETAITĖS nuotr.

Vyresnioji skautė Austėja Šimkutė pasakojo: „Užimti stovyklautojus nebuvo sunku, galima sakyti, kad pritrūkome laiko. Rengėme žygius, mokėme orientuotis gamtoje. Viena diena buvo skirta amatams, o kur dar vandens mūšiai, taktiniai žaidimai… Savo programą buvo paruošę ir ukrainiečiai – mus mokė žaidimų ir dainų. Kiekvieną vakarą stovykloje prie laužo skambėjo dainos, akompanuojant gitara.“

Rugpjūtį – tradicinis žygis

Renavo apylinkėse nuo šio sekmadienio vėl šurmuliuos skautai – čia septynias dienas vyks stovykla „Skautas gamtoje“.
Pasak J. Girdvainienės, ši stovykla taip pat skirta praktinio stovyklavimo įgūdžiams ugdyti, tačiau nuo „Vilkas džiunglėse“ ji skiriasi tuo, kad dalyviai vyresni – čia stovyklaus Žemaitijos skautų organizacijos nariai nuo 13-os metų. Kadangi amžiaus cenzo organizacijoje nėra, dažniausiai tokio pobūdžio stovykloje laiką leidžia skautai iki 18-os metų.

Rugpjūčio viduryje skautai kviečia mažeikiškius dalyvauti vasaros žygyje į Pakutuvėnuose esančią „Susitaikymo sodybą“. Numatytos nakvynės Sedoje, Plateliuose, Šateikiuose ir Pakutuvėnuose.
Į žygį kviečiami jaunuoliai nuo 13-os metų.
„Šiemet visus žygyje dalyvaujančius brolius ir seses suvienys šūkis: „Norint eiti į priekį, reikia kitų!“ Visada lengviau keliauti, žygiuoti ar siekti užsibrėžtų tikslų, kai šalia yra palaikantis ir nuolat padrąsinantis brolis ar sesė. Tikimės, kad į mūsų kvietimą atsilieps ir ukrainiečiai“, – sakė J. Girdvainienė.
Nuotr. iš stovyklų archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto