Su moksleiviais – diskusija apie žiniasklaidą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienio pavakarę į Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salę susirinko būrelis mažeikiškių gimnazistų ir rajono žiniasklaidos priemonių atstovų. Surengtoje diskusijoje-pašnekesyje jaunuoliai pasidalijo savo pasiūlymais ir idėjomis apie tai, ką galėtų ir norėtų nuveikti rajoninės žiniasklaidos priemonėse.

Galvoja apie studijas

Neformalų jaunimo ir rajono žiniasklaidos priemonių atstovų susitikimą organizavo ir koordinavo Mažeikių rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Alvyda Purauskytė. Norą susitikti, pabendrauti ir gauti atsakymus į aktualius klausimus koordinatorei išreiškė ir Gabijos gimnazijos moksleivis Vytenis Kinčinas.
Vaikinas, ateityje galvojantis apie žurnalistikos studijas, į susitikimą pakvietė savo bendraamžių. O pats į jį atėjo pasiruošęs: užsirašęs pasiūlymų, ką reikėtų padaryti, kad regioninę televiziją žiūrėtų ir pirmosios Mažeikiuose radijo stoties klausytųsi daugiau jaunų žmonių.
Gimnazistai norėtų ir patys, esant galimybėms, sukurti radijo laidų, reportažų televizijai.

Patarė neprarasti entuziazmo

Susitikime dalyvavę žiniasklaidos priemonių atstovai sakė, jog jauni žmonės, jų idėjos bei pasiūlymai – visuomet laukiami.
Tačiau vienos iš rajone veikiančių radijo stočių savininkas Romas Sakalauskas akcentavo: labai svarbu ir tai, kad savo idėjų bei pradėtų įgyvendinti sumanymų jaunimas „nepamestų“ pusiaukelėje.
Jo teigimu, kartais nutinka taip, kad iš pradžių didelį entuziazmą sukurti vienokią ar kitokią radijo laidą ar laidų ciklą rodęs žmogus greit tų ketinimų atsisako.
„Į vieną radijo laidą žmogus ateina entuziastingai, pasiruošęs, nes tai jam įdomu. Į antrą ateina, nes reikia. O toliau jau pradėtos veiklos nebetęsia, o taip būti negali – nei mums, kaip radijo stočiai, toks variantas netinka. O ir pats jaunas žmogus neįgauna įgūdžių“, – apie įsipareigojimų ir veiklos tęstinumo svarbą kalbėjo R. Sakalauskas.

Yra ir panašumų, ir skirtumų

Regioninės televizijos atstovas, video operatorius Ramūnas Šatkus yra dirbęs ir radijuje, ir televizijoje.
Pasak jo, spauda, radijas, televizija turi skirtingus techninius aspektus, tačiau esama ir panašumų. Pavyzdžiui, kad ir tai, jog rengiant radijo, televizijos laidas, straipsnius, pirmiausia renkama informacija, rašomi tekstai, kurie paskui įgarsinami.
Susitikime dalyvavusieji gimnazistai kol kas nepriklauso jokiam jaunųjų žurnalistų būreliui. Jie viename iš socialinių tinklų yra sukūrę grupę. Joje dalijasi mintimis, idėjomis bei planais apie tai, kaip būtų galima praktiškai prisiliesti prie žiniasklaidos, kaip įgyti patirties bei žinių apie komunikavimą.
Radijo, televizijos bei spaudos atstovai negailėjo jaunuoliams patarimų, linkėjo pasistengti, kad idėjos taptų realybe ir įspėjo, kad tas kelias nėra lengvas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto