Su savo išrinktaisiais galėsime bendrauti internetu

Mažeikių rajono Tarybos nariai modernėja – visi dvidešimt septyni gavo nešiojamuosius kompiuterius. Tarybos nariai tikisi operatyviau susipažinti su posėdžių medžiaga ir aktyviai bendrauti su savo rinkėjais.
Tai ne pirmoji šios kadencijos naujovė – šiemet Tarybos nariai renkasi jiems skirtoje posėdžių salėje. Taip pat visi Tarybos nariai nebedirba už dyką, ką darė prieš tai išrinkti politikai.
TARYBA MODERNĖJA
Šią savaitę mažeikiškių išrinkta valdžia taps modernesnė: nešiojamieji kompiuteriai skiriami ne tik į Tarybą mažeikiškių išrinktiems atstovams, bet ir Tarybos sekretorei bei Administracijos direktoriui. Dar vienas kompiuteris paliktas rezerve, kad būtų galima pakeisti, jei kam sugestų.
„Nereikia žiūrėti į tuos kompiuterius kaip į kažką nerealaus. Juk tai – darbo instrumentas, – „Santarvei“ sakė Administracijos direktoriaus pavaduotojas Romualdas Sakalauskas. – Tie kompiuteriai nėra Savivaldybės turtas.
Mes tiesiog pasinaudojome mus aptarnaujančio mobiliojo ryšio paslaugų tiekėjo pasiūlymu: trejus metus Tarybos nariams tiekiamas mobilus internetas ir papildomai duodamas nešiojamas kompiuteris.“
Trisdešimt tokių komplektų Savivaldybei atsieis apie septynis su puse tūkstančių per mėnesį, per metus tai sudarys per 90 tūkst. litų.
„Ateityje kompiuteriuose ketiname įrengti programą, kuria vyktų balsavimas. Tai, kas Seime padaryta už milijonus, mes stengsimės padaryti pigiau“, – sakė R. Sakalauskas.
TIKISI SUTAUPYTI
Administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Sakalauskas tikisi, jog Tarybos narių aprūpinimas nešiojamaisiais kompiuteriais sumažins medžiagų ruošimo išlaidas.
„Kol medžiaga patenka į Tarybos narių rankas, paprastai būna spausdinama ir kopijuojama daug kartų: kas pataiso, kas papildo. Nuo šiol Tarybos nariai visą informaciją gaus į savo kompiuterius. Susipažinę su ja, jie galės operatyviai teikti pasiūlymus. Tokiu būdu bus daug mažiau juodraštinio darbo – bendravimas vyks elektroniniu būdu, – tikino R. Sakalauskas ir pridūrė, jog posėdžiams paruoštą medžiagą visgi reikės spausdinti ant popieriaus. – Tai numato įstatymas. Nebent Tarybos nariai patys atsisakytų spausdintos versijos. Tada būtų dar pigiau.“
Šios kadencijos Taryba gavo ne tik nešiojamuosius kompiuterius, bet ir savo posėdžių salę. Iki tol ji rinkdavosi „Sodroje“. Be to, „Santarvė“ neseniai rašė, kad Tarybos nariai nebedirbs už dyką – pagal užimamas pareigas gaus nuo poros šimtų iki pusantro tūkstančio litų.
GREIČIAU SUSIPAŽINS
SU MEDŽIAGA
Mero pavaduotojas visuomeniniais pagrindais Vytautas Mažeikis tikisi, jog gavus nešiojamuosius kompiuterius tarp Tarybos narių suaktyvės bendravimas ir keitimasis informacija.
„Man regis, ne visi Tarybos nariai turi internetines prieigas, taip pat neturi progos operatyviai bendrauti su savo rinkėjais. Jei jis klaus: kodėl, mano išrinktas kandidate, balsavote taip ir taip? Tarybos narys dabar turės galimybę iš karto tam žmogui ir atsakyti. Civilizuotame pasaulyje toks bendravimas praktiškai tai yra kasdienybė“, – sakė V. Mažeikis.
Jis taip pat tikino, jog, gavę nešiojamuosius kompiuterius, Tarybos nariai sutaupys daug laiko: „Juk kiekvienas Tarybos narys turime kažkokį tiesioginį darbą. Man asmeniškai tai tikrai labai naudinga, neturiu laiko nulėkti pas vieną ar pas kitą kolegą pasitarti.“
Tokiai minčiai pritarė ir Tarybos narė Dalia Jurgaitienė. Kol kas kompiuterio nepasiėmusi moteris tikino, jog tokia naujovė pagreitins informacijos gavimą.
„Mano nuomone, visose gyvenimo srityse kompiuteris įdiegiamas dėl tos pačios priežasties. Juk turėsime galimybę kasdien tikrinti elektroninį paštą, gauti dokumentus, bendrauti. Kiekvienas dirbame savo darbus, tad lakstyti ir žiūrėti į langelį ne visada užtenka laiko. Technologijos žengia į priekį, tad Tarybos narių aprūpinimas kompiuteriais – tikrai nieko blogo“, – teigė D. Jurgaitienė.
APSKRITYJE NE PIRMIEJI
Mažeikiškiai Telšių apskrityje ne pionieriai. Nešiojamaisiais kompiuteriais ir mobiliuoju internetu jau dvejus metus naudojasi telšiškių išrinkti Tarybos nariai.
„Medžiagą dabar Tarybos nariai gauna elektroniniu būdu į savo nešiojamuosius kompiuterius. Žinoma, tiek Tarybai, tiek komitetams padarome ir keletą spausdintinių kopijų. Kam tai reikalinga? Dauguma klausimų turi įvairių priedų, pavyzdžiui, prašymų, kuriuos neverta skenuoti. Su papildoma medžiaga Tarybos nariai susipažįsta tiesiog prieš posėdį“, – su Telšių rajono Tarybos narių darbo specifika „Santarvę“ supažindino Telšių rajono Savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėja Irena Levickienė.
Valstybės tarnautoja teigė, jog nešiojamieji kompiuteriai su mobiliuoju internetu paspartino Tarybos narių tarpusavio bendravimą, susipažinimą su posėdžių medžiaga, tačiau patikino, jog tai toli gražu iki Lietuvos didmiesčių praktikos.
ORGANIZUOS
RAŠTINGUMO KURSUS
Administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Sakalauskas mano, jog Tarybos narių nevienodas pasirengimo lygis, tad Savivaldybės atstovai ketina organizuoti kompiuterinio raštingumo kursus.
„Kas iš Tarybos narių norės tuo pasinaudoti, galės išmokti. Mes tiesiog suteiksime tokią galimybę, o ar ja pasinaudos, jų sprendimas“, – sakė R. Sakalauskas.
„Santarvė“ jau yra rašiusi, jog dvidešimt du Tarybos nariai turi aukštąjį išsilavinimą. Iš jų du apsigynę magistro laipsnį. Dviejų politikų išsilavinimas vidurinis.
Vyriausias šios kadencijos Tarybos narys – septintą dešimtį perkopęs mero pavaduotojas visuomeniniais pagrindais Jonas Siminkevičius. Jauniausias – 26 m. Darius Jarmantavičius, susisiekimo ministro padėjėjas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Tarybos nariai aprūpinti nešiojamaisiais kompiuteriais – kad sparčiau vyktų darbas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto