Sudėtinga situacija verčia imtis pokyčių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Dėl sudėtingos situacijos, susijusios su koronaviruso plitimu, policija keičia darbo organizavimo tvarką, tačiau pažymi: gyventojų saugumas nuo to nenukentės.

Apribos lankymąsi komisariate

Nuo penktadienio atšaukiami visi planuoti policijos renginiai, pasitarimai, pagal galimybes darbuotojams siūloma dirbti nuotoliniu būdu.
Pasitarimai, susitikimai, kvalifikacijos tobulinimas ir kita veikla bus organizuojama nuotoliniu būdu, naudojant IT įrangą.
Policijos įstaigų vadovams nurodyta laikytis visų saugumo reikalavimų policijos įstaigose, apriboti darbuotojų fizinį kontaktą su lankytojais, tačiau darbą organizuoti taip, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas policijos funkcijų ir uždavinių vykdymas.
„Raginu gyventojus be pagrindo nesilankyti policijos komisariate. Jeigu yra būtinybė, prieš tai paskambinti reikiamam pareigūnui. Pareigūnai nuspręs, ar būtina gyventojui atvykti į įstaigą, ar jo problemą galima išspręsti nuotoliniu būdu“, – sakė Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Alfonsas Meškys.
Darbuotojams rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į užsienį, taip pat vengti masinio susibūrimo vietų.

Ekipažai dirbs įprastu grafiku

Į pavojingiausius A ir B kategorijos (yra ar gali kilti reali grėsmė žmogaus sveikatai ir gyvybei) pranešimus policija ir toliau reaguos įprastu būdu.
Komisariato vadovas pažymėjo, kad ir toliau rajone policijos ekipažai dirbs įprastu grafiku, pagalba bus suteikiama laiku. Todėl pastebėjus viešosios tvarkos pažeidimus ar nusikalstamą veiką bei atsitikus kokiam nors įvykiui, reikia skambinti telefonu 112, pagalba bus suteikta.
„Keičiasi tik reagavimas į C kategorijos pranešimus, kuomet nekyla grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei ir nereikalinga skubi pagalba. Tai vadinamasis kabinetinis darbas, kai pareigūnai vykdo procesinius veiksmus, dirba su bylų medžiaga. Tuo atveju pareigūnai dirbs nuotoliniu būdu iš namų ar kitos nustatytos vietos, į pranešimus reaguos ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu ar naudodami vaizdo konferencinį ryšį“, – sakė A. Meškys.
Įvairias konsultacijas, kaip pateikti pareiškimą ar dokumentus, ir pagalbą pareigūnai taip pat gyventojams teiks nuotoliniu būdu.

Pataria saugotis sukčių

Policijos pareigūnai neatmeta galimybės, kad šiuo policijos darbo organizavimo pakeitimu gali pasinaudoti sukčiai, tad pataria gyventojams būti atidiems: žmogui paskambinę pareigūnai neprašys jo kontaktinių duomenų, asmeninių elektroninės bankininkystės slaptažodžių bei kitos asmeninės informacijos.
„Pareigūnai telefonu gali tik pasitikslinti gyventojo vardą, pavardę ar gyvenamosios vietos adresą, o kitų asmens duomenų nereikalauja, juo labiau sąskaitų numerių ir bankininkystės kodų. Prašome, kad apie tokius galimus sukčių mėginimus giminaičiai informuotų savo senyvo amžiaus artimuosius“, – sakė pareigūnas.
Jei žmogui kils bent menkiausias įtarimas, kad jam skambina sukčiai, pareigūnai siūlo nutraukti pokalbį ir skambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60 000.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto