
Lietuvos policija paskelbė, kad vakar, ketvirtadienį, šalyje buvo pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo ir neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės duomenų panaudojimo. Vien per tą dieną dėl sukčių veiksmų žmonės iš viso neteko daugiau nei 175 tūkst. eurų.
Vienas iš tokių tyrimų pradėtas Mažeikių rajono policijos komisariate.
Ketvirtadienio popietę į mažeikiškius pareigūnus kreipėsi 84-erių metų Pavenčių gatvės gyventojas, kuris pranešė apie sukčiavimą.
Pirminiais policijos duomenimis, jam būnant namuose, paskambino nepažįstamas asmuo, kalbantis rusiškai. Prisistatęs telekomunikacijų įmonės darbuotoju jis pranešė, kad baigiasi mažeikiškio sutartis su bendrove ir reikia atnaujinti duomenis. Kad auka tai padarytų, sukčius atsiuntė nuorodą…
Tokiu būdu iš mažeikiškio buvo išvilioti banko prisijungimo duomenys ir apgaulės būdu iš jo asmeninės sąskaitos į kitą sąskaitą pervesta, o tiksliau, pasisavinta 11,1 tūkst. eurų.
Ketvirtadienį iš šalies gyventojų išviliotos pinigų sumos: 73-ejų metų Visagino gyventoja sukčiams atidavė 126 tūkst. eurų, 87-erių metų vilnietė – 20 tūkst. eurų, jos bendraamžė Šilutėje – 6 tūkst. eurų, 74-erių metų sostinės gyventoja – 5 tūkst. eurų, kiti žmonės neteko sumų nuo 550 iki 2,5 tūkst. eurų.
Policijos pareigūnai informuoja: pranešti apie bandymus sukčiauti, apie pastebėtas sukčiavimo svetaines, apie skambučius ir žinutes, kitus bandymus jus apgauti, išvilioti pinigus ar asmens duomenis galima elektroniniu paštu cert@nksc.lt.
Jeigu jau nukentėjote nuo sukčiavimų – praneškite policijai per portalą epolicija.lt
Naudingų patarimų, kaip netapti sukčių auka, rasite interneto svetainėje atpazinksukciu.lt arba Lietuvos policijos svetainėje, skyriuje „Policija pataria“.