Sukčiai vėl atakuoja rajono gyventojus

Lietuvoje per šiuos metus užregistruota beveik 4800 sukčiavimo atvejų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo sukčių apgaulės vėl nukentėjo mažeikiškiai – antradienį pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo.


Iš sąskaitos pagrobė pinigus 

Sekmadienį keturiasdešimtmečiam mažeikiškiui paskambino nepažįstamas asmuo – policijos pareigūnu prisistatęs vyriškis rajono gyventojui ėmė „suokti“, kad per jo banko sąskaitą yra vagiami kitų žmonių pinigai. 
„Policijos pareigūnas“ vien savo kalbomis neapsiribojo – jis perdavė ragelį kitam vyriškiui, kuris prisistatė banko darbuotoju. Šių „pareigūnų“ ir „specialistų“ įtikinėjimui mažeikiškis neatsispyrė ir padiktavo savo elektroninės bankininkystės duomenis. Sukčiams to ir tereikėjo – jie į kitą sąskaitą pervedė rajono gyventojo sukauptus aštuonis tūkstančius litų.
Policijos pareigūnai gyventojus įspėja, kad neskubėtų vykdyti telefonu skambinančių asmenų reikalavimų, neteiktų jiems konfidencialios informacijos – savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų.


Nei telefono, nei pinigų

Dvidešimtmetė mažeikiškė spalio pabaigoje socialiniame tinklalapyje susipažino su to paties tinklalapio vartotoju, pasivadinusiu Aidu Bu. Bendraudami abu sutarė, kad mažeikiškė pirks mobilųjį telefoną „Samsung Galaxy S3“. 
Spalio 24 dieną mergina į Aido Bu nurodytą sąskaitą pervedė 570 litų, tačiau žadėto telefono iki šiol nesulaukė, nebuvo grąžinti ir pinigai.


Mažeikiškiai tampa atsargesni

Už sukčiavimą Baudžiamajame kodekse numatyti viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų. 
Lietuvoje per šiuos metus užregistruota beveik 4800 sukčiavimo atvejų. Mūsų rajone šiais metais lengvatikių rasti sukčiams sekasi gerokai sunkiau – pernai iki lapkričio dėl sukčiavimo buvo pradėti 79 ikiteisminiai tyrimai, šiemet jų per tą patį laikotarpį – 47 .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto