Sukčių atakos nesibaigia, nuostoliai – didžiuliai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sukčių siautėjimas tęsiasi tiek Lietuvoje, tiek mūsų rajone. Sukčiais patikėjusi mažeikiškė trečiadienį neteko beveik 20 tūkst. eurų.

Dideles pinigų sumas šią savaitę prarado dar keli šalies gyventojai.

Policija įspėja: būkite budrūs, saugokite savo pinigus ir elektroninės bankininkystės kodus.

Aktyvavo nuorodą

Ketvirtadienio popietę į Mažeikių rajono policijos komisariatą kreipėsi 39-erių metų rajono gyventoja, ji policiją informavo, kad trečiadienį, apie pusę dešimtos vakaro, aktyvavo programoje „Messenger“ gautą nuorodą ir, suvedusi savo elektroninės bankininkystės „Smart ID“ prisijungimo duomenis, pastebėjo, kad iš jos sąskaitos banke pasisavinta 19 875 eurai.

Pirminiais policijos duomenimis, savo duomenis moteris suvedė, nes atėjo pranešimas, kad per įmonę „DPD“ gauta siunta.

Policija dėl šio pareiškimo pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimo bei neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis.

Sukčių aukų gausėja 

Savaitė buvo „sėkminga“ sukčiams: ketvirtadienį 36-erių metų Radviliškio gyventojas pranešė, kad sukčiai jo vardu paėmė du vartojimo kreditus už 20 750 eurų, trečiadienį investavimu sugundyta 70-metė vilnietė neteko 70 tūkst. eurų, 60-metis klaipėdietis tokiu pat būdu neteko 15 tūkst. eurų, o ketvirtadienį 64-erių metų vilnietė sukčiams „atidavė“ 29,5 tūkst. eurų.

Šį mėnesį skaudžiai nukentėjo ir 63-ejų metų mažeikiškė, kuri pasidavė sukčių vilionėms, o jie iš asociacijos sąskaitos pasisavino daugiau kaip 16 tūkst. eurų.

Prisistato bankininkais

Štai vienas iš sukčiavimo pavyzdžių. Pastarosiomis dienomis daugelis gyventojų gauna tokius pranešimus neva iš vieno šalies banko:

„Gerbiamas kliente!

Norėtume paprašyti jūsų pagalbos atnaujinant mūsų kontaktinius duomenis. Kaip ir visi bankai, pagal 220/2770 straipsnį privalome tikrinti ir atnaujinti visų savo klientų asmens duomenis.

Pastebėjome, kad jūsų duomenys mūsų sistemoje nustos galioti 03.12.2024, todėl prašome jūsų padėti mums juos atnaujinti.“

Po šio sakinio prašoma paspausti nuorodą ir dar priduriama: „jei jūsų duomenys nebus atnaujinti iki 05.12.2024, turėsime imtis veiksmų pagal minėto įstatymo 11 straipsnio 7 dalį. Jei turite pas mus sąskaitų, jos bus užblokuotos mokėjimams ir grynųjų pinigų išėmimui“.

Policijos pareigūnai ragina jokiu būdu nespausti tokių nuorodų, o tokius ir panašius elektroninius laiškus paprasčiausiai ištrinti.

Juos rašo ne bankas, kad tuo įsitikintų, gavėjui tereikia pažiūrėti į laiško siuntėjo adresą – webmaster@mypowergreen.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content