Sunaikino artilerijos sviedinį

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Jau trečią kartą šiais metais Židikų seniūnijoje esančio Ritinės kaimo apylinkėse lankėsi kariai išminuotojai – penktadienį ten vėl buvo pastebėtas daiktas, panašus į sprogmenį.
Kaip įprasta tokiais atvejais, radinio vietoje buvo įvestas planas „Skydas“ – budėjo policijos, medikų ir ugniagesių gelbėtojų ekipažai. Po dviejų valandų atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai išminuotojai nustatė, kad rastas Antrojo pasaulinio karo laikų 72 milimetrų kalibro artilerijos sviedinys. Jis buvo sunaikintas vietoje.
Ritinės kaimo apylinkės šiais metais „turtingos“ karo laikų palikimo – vienu atveju čia buvo rasti du artilerijos sviediniai, antru – minosvaidžio mina.
Šiemet Mažeikių rajone jau vykdytos 27 sprogmenų nukenksminimo operacijos, pernai per visus metus jų buvo 16. Pavojingų radinių statistika kiekvienais metais keičiasi – 2019 m. buvo sunaikinta 30 sprogmenų, 2018 m. – 19.
Kariškiai įspėja: radus daiktą, panašų į sprogmenį, privalu jo neliesti, reikia nedelsiant paskambinti skubios pagalbos telefonu 112.

One Reply to “Sunaikino artilerijos sviedinį”

  1. xxx parašė:

    Tokio kalibro 72 mm nėra, žurnalistai eilini karta rašo nesąmones . Galėjo būti 75 ( vokietis) arba 76,2 ( rusas)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video