Sunaikinta 40 tonų nesaugios kiaulienos

Iš viso automobiliais buvo atvežta per 40 tonų kiaulienos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Specialioje utilizavimo įmonėje sunaikinta 40 tonų praeitą savaitę į Lietuvą patekusios jau pradėjusios gesti kiaulienos, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Kilo įtarimas

Klaipėdos VMVT sprendimu 40 tonų kiaulienos iš Danijos buvo uždrausta tiekti į rinką nustačius, kad mėsa vežta nesilaikant temperatūros režimo ir jau pradėjusi gesti. Tyrimas buvo pradėtas gavus UAB „Pajūrio mėsinė“ prašymą įvertinti siūlomos įsigyti atvėsintos kiaulienos krovinio saugą ir kokybę, nes bendrovei įtarimų sukėlė nepagrįstai maža mėsos kaina.
Buvo patikrintos dvi į įmonę atvykusios transporto priemonės su mėsos kroviniu. Iš viso automobiliais buvo atvežta per 40 tonų kiaulienos.

Mėsa pradėjo gesti

Nustatyta, kad kiaulienos gabalų paviršiai buvo glitūs, padengti lipniu skysčiu, pradėję gesti. Kadangi trūko įrodymų, kad transportavimo metu buvo užtikrinta tinkama krovinio temperatūra bei trūko kitos produktų atsekamumui svarbios informacijos, nuspręsta sustabdyti šių produktų tiekimą į rinką, visa nesaugi kiauliena buvo sunaikinta specializuotoje įmonėje, teigiama VMVT pranešime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto