Sunkmetis švenčių neužtemdys?

Nuo lapkričio vidurio šventine iliuminacija sužibo centrinės miesto gatvės, o centrinė miesto eglė bus įžiebta gruodžio 4-ąją.
Tai sukėlė įvairių mažeikiškių vertinimų. Vieni teigia, kad margaspalvės lemputės įžiebtos per anksti, kad dabar ne laikas išlaidauti. Kiti patenkinti – gera ilgiau pagyventi šventės nuotaikomis.


KAINUOS PIGIAU
Rajono valdžios atstovai „Santarvę“ patikino, kad šiemet kalėdinis miesto papuošimas nebus brangesnis už pernykštį. Ir elektros energijos bus sunaudota mažiau.
Miesto seniūnas Petras Užkuras informavo, kad iliuminacijų nuoma kainuos 30 proc. pigiau nei pernai, tačiau konkrečios pinigų sumos, už kurią išsinuomoti kalėdiniai papuošimai, neįvardijo, esą tai komercinė paslaptis.
Dalis papuošimų mūsų mieste – nauji ir ekonomiški. „Kabinamos iliuminacijos yra diodinės, o ne iš šilumą skleidžiančių lempučių, todėl bus sunaudota mažiau elektros energijos. Specialistai suskaičiavo, kad elektra miesto papuošimui iki Trijų karalių kainuos apie 3700 litų“, – teigė P. Užkuras.
„Santarvei“ pasidomėjus, kiek biudžetui iš viso kainuoja šventinė iliuminacija, už energetiką atsakingas Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus specialistas Jonas Labutis atsisakė pateikti informaciją, teigdamas, kad be valdžios leidimo to daryti negalįs.
Rajono meras Vilhelmas Džiugelis patikino „Santarvę“, kad jokio draudimo nėra davęs, nes pageidaujama informacija esanti vieša. Gal ir vieša, tačiau vėluojanti – po dviejų dienų derybų žadėtųjų skaičių „Santarvei“ sulaukti nepavyko.

PUOŠIS KITAIP
Pasak P. Užkuro, šiais metais miesto eglė bus kitokia nei pernai.
„Planuojama, kad tai nebus įprasta miško žaliaskarė. Miestą papuoš iš sostinės pargabenta konstrukcija, kuri pernai švietė Rotušės aikštėje. Ja pasirūpins „Orlen Lietuva“. Ši eglė bus ekonomiškesnė, sunaudos iki 10 kilovatų elektros energijos per valandą, o pernykštė eglė sunaudodavo apie 16 kilovatų per valandą, priklausomai nuo apšvietimo programos“, – lygino P. Užkuras.
Bendrovė „Orlen Lietuva“ pasirūpins ir Naftininkų gatvės papuošimu. Pernai ši gatvė išsiskyrė neįprasta iliuminacija, anksčiau puošusia Eliziejaus laukus Paryžiuje.
Miesto seniūnas patikino, kad miesto puošimo pradžią ir pabaigą nustato Savivaldybė. Kiekvienais metais ruoštis Kalėdoms pradedama panašiu laiku.

REIKALINGOS LĖŠOS
P. Užkuro teigimu, miestui papuošti reikia 2–3 savaičių, todėl nelaukiama gruodžio mėnesio.
„Be abejo, gal mažiau būtų priekaištų, jei iliuminacijos būtų įjungiamos atskirai nuo gatvių apšvietimo. Tada būtų galima jas įžiebti vėliau, pasirinktu laiku. Deja. Tokia galimybė brangiai kainuotų – net keletą šimtų tūkstančių litų, nes reikėtų nutiesti naują elektros tiekimo liniją“, – paaiškino P. Užkuras
Rajono meras Vilhelmas Džiugelis „Santarvei“ sakė, kad pats miesto papuošimas biudžetui neatsieina labai brangiai, todėl, kelios dienos anksčiau ar vėliau, – tikrai nepadėtų sutaupyti tūkstančių litų.
„Vis tik geriau, kai mieste vyrauja prieššventinė nuotaika – ir žmonės būna linksmesni. Nemanau, kad iliuminacijos pradėjo šviesti per anksti. Visada lygiuojamės į didesnius miestus ir pagrindinę miesto eglę įžiebiame panašiu laiku kaip ir Vilnius“, – aiškino V. Džiugelis.
Šį kartą mažeikiškiai bus aplenkę ir Vilnių.
Sostinėje šventinis miesto apšvietimas turėtų būti įjungtas gruodžio 12-ąją.
Vilniaus miesto savivaldybei skirtos sumos – 90 tūkst. litų būtų pakakę tik Gedimino prospekto ir Rotušės aikštės apšvietimui. Tačiau apšvietimo įrengimo darbus vykdančios įmonės be papildomo apmokėjimo pasiryžo įrengti iliuminaciją ir kitose sostinės vietose – Konstitucijos prospekte, Pilies, Vokiečių ir T. Vrublevskio gatvėse.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Norint tinkamai papuošti miestą reikia 2–3 savaičių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto