Šuns sukandžiota moteris atsidūrė ligoninėje

Mažeikių ligoninėje gydoma šuns apdraskyta moteris. Pirmadienio pavakarę ją užpuolė per tvorą iššokęs bendrovės teritoriją saugojęs vokiečių aviganis. Šiemet nuo šunų nukentėjo per 20 rajono gyventojų.


PERŠOKO TVORĄ
Vokiečių aviganio apdraskytą moterį pamatė iš darbo grįžtantys kaimynai. Ji ėjo namų link, o iš paskos sėlino šuo.
„Iš pradžių nelabai supratome, kas atsitiko. Nuoga, purvina, kraujais pasruvusi kaimynė dar tempė kažkokį skudurą,“ – „Santarvei“ pasakojo kaimynai.
Nukentėjusioji vyrams paaiškino, kad su bidonėliu ėjo pas kaimynus parsinešti pieno. Einant pro žemės ūkio bendrovės teritoriją ją užpuolė per tvorą iššokęs aviganis.
Belaukdama iškviestų medikų, moteris prisiminė, kad negali įeiti į namus – raktai likę šuns nudraskytuose drabužiuose. Vyrai, taip pat bijodami šuns, raktų ieškoti nuvažiavo automobiliu, apsiginklavę pagaliu.
„Neaišku, kaip ten buvo. Kol draskė, niekas nematė, po nelaimės pypino vyrai prie teritorijos, bet niekas neišėjo“, – pirmadienio vakaro įvykius prisiminė kaimynystėje gyvenanti moteris.

IŠPROVOKAVO ŠUNYS?
Žemės ūkio bendrovės teritoriją saugo du vokiečių aviganiai. Kad vienas jų kartkartėmis peršoka tvorą, „Santarvei“ tvirtino aplinkui gyvenantys kaimynai.
„Visad tie šunys gąsdina. Laikraščių dviračiu važiuoji pasiimti, tai jie išlenda. Darbininkai gaudo tuos šunis, nesugauna. Baisu ten,“ – replikavo pagyvenęs vyriškis.
Žemės ūkio bendrovės direktorius Kazimieras Stonkevičius „Santarvei“ teigė apie kaimynų skundus nieko negirdėjęs.
„Gal pasitaiko kada, juk ir vartai būna atdari, išbėga, grįžta, – apie už teritorijos ribų išeinančius keturkojus sargus pasakojo vadovas. – Vokiečių aviganiai apskritai yra tokie sargai, kurie niekad žmonių nepuola.“
K. Stonkevičiui apie nelaimę kitą rytą papasakojo moterį ant kelio sutikę kaimynai. Direktorius tvirtino, kad darbuotojai rūpinasi nukentėjusiąja, parėmė ją finansiškai.
„Nieko nėra apdraskyta, įkasta į ranką, į koją. Matyt, baidė nuo kartu ėjusių kalių, gal uždaužė šuniui, tai ir sureagavo, užpuolė, – direktorius svarsto, kad galbūt šunį peršokti tvorą išprovokavo kiti šunys. – Žinoma, tai blogai, nesiteisiname.“

PRADĖTAS TYRIMAS
Mažeikių apylinkės seniūnas Vidmantas Kesminas apie nelaimę sužinojo iš „Santarvės“. Seniūnas patikino, kad apie palaidus bendrovę saugančius šunis iki šiol nusiskundimų nebūta.
„Atrodo, gražiai tvarkosi, o va, atsitinka tokių nelaimių. Aišku, nuo nelaimių sunku apsaugoti, nors seniūnijoje šunų apdraskytų žmonių apskritai iki šiol lyg ir nebuvę,“ – bandė prisiminti seniūnas.
Mažeikių apylinkės seniūnijos inspektorius Rimantas Gelžinis prisiminė, kad prieš metus Zastaučiuose du šunys apkandžiojo moterį.
Pareigūnas „Santarvei“ sakė informaciją apie sekmadienio įvykį gavęs iš ligoninės, tačiau komentuoti įvykio dar neskubėjo – tebevyksta tyrimas.
Pasiteiravus apie moterį sukandžiojusio keturkojo likimą, R. Gelžinis paaiškino, kad tai – šeimininkų sprendimas. Nustatyta, kad abu šunys reguliariai skiepijami, prižiūrimi veterinarijos gydytojo.
Bendrovės direktorius K. Stonkevičius „Santarvei“ sakė svarstąs, galbūt apriboti šuniui laisvę – nebeleisti laisvai lakstyti po teritoriją.

PER METUS – 100 ŽMONIŲ
Už augintinio padarytą žalą asmeniui šuns šeimininkui gresia bauda iki 2000 litų. Kokią baudą skirti, sprendžia Administracinė komisija prie Mažeikių rajono savivaldybės tarybos. Jai per dvidešimt dienų tyrimo išvadas turi pateikti įvykį tiriantis pareigūnas.
Administracinės komisijos duomenimis, šiemet kol kas nenagrinėta nė viena byla, susijusi su gyvūnų padaryta žala žmogui. Praėjusiais metais su gyvūnais susijusių bylų būta 12.
Komisijos atsakingoji sekretorė Daiva Radzienė informavo, kad į šį skaičių įtrauktos bylos ne tik už šunų nepriežiūrą, bet ir už gyvūnų įsigijimo, laikymo pažeidimus. Jei augintinis nepridaro žalos žmonėms, šeimininkas pirmiausia įspėjamas.
Tuo tarpu Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė „Santarvę“ informavo, kad jau šiemet šunų apkandžiotas 21 žmogus. Iš jų aštuonis sužalojo nenustatytų šeimininkų keturkojai.
Praėjusiais metais nuo šunų nukentėjo šimtas rajono gyventojų, daugiau kaip pusė – nuo nežinomų keturkojų.

Į LIGONINĘ PATENKA RETAI
I. Macijauskienė pabrėžė, kad kone visi šunų sužalotieji skiepijami nuo pasiutligės, ypač tie, kuriuos sukandžiojo nežinomi keturkojai.
Šiemet nemokama vakcina skirta keturiolikai nukentėjusiųjų. (Viena vakcinos dozė valstybės biudžetui atsieina 33 litus, vienam žmogui reikia 5 dozių – K. V.)
„Praktiškai skiepijami visi, nes niekas nenori prisiimti atsakomybės,“ – sakė vedėja.
Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus duomenimis, pirmadienį nuo vokiečių aviganio nukentėjusi moteris dėl viso kūno sužalojimų paguldyta į ligoninę. Šiemet ji pirmoji tokia auka.
Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro vyriausioji slaugytoja Sonata Keliotienė „Santarvei“ sakė, kad daugeliui nukentėjusiųjų užtenka ambulatorinės pagalbos.
Slaugytoja sakė negalinti tvirtinti, kad iškvietimai dėl šunų sukandžiojimo dažni, tačiau vien šį mėnesį jau teko suteikti pagalbą dviem žmonėms.
Statistika rodo, kad dažniausiai nuo keturkojų nukenčia vaikai ir neblaivūs asmenys.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Šiemet nuo šunų nukentėjo 21 rajono gyventojas, praėjusiais metais – 100.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto