Šunų aikštelė atidaryta – reikia tik tvarkingai ja naudotis

Tikimasi, kad mažeikiškiai šunų augintojai aikštelėje laikysis tvarkos ir bus draugiški vieni kitiems. Autorės nuotr.

Nuo praėjusios savaitės Mažeikiuose veikia šunų vedžiojimo aikštelė, esanti Sedos gatvėje, netoli centrinio futbolo stadiono.
Daug savo laiko ir pastangų tam, kad pirmoji tokia aikštelė mūsų mieste atsirastų, skyrė mažeikiškis Tomas Pocevičius. Jo teigimu, tai, ar aikštelė mažeikiškiams reikalinga, ar buvo verta dėl jos minti takus į Savivaldybę, parodys laikas.

Surinko augintojų parašus

Poreikį, kad Mažeikiuose reikalinga šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė, Savivaldybės merui dar 2019 metais išreiškė mažeikiškiai veislinių šunų augintojai.
Susitikimo su Savivaldybės vadovu metu gyventojai priminė, kad kaimyniniai rajonai turi net po kelias tokias vietas, ir Savivaldybei pateikė prašymą, kurį pasirašė daugiau nei šimtas šunis auginančių miesto bei rajono gyventojų.
Po diskusijų Savivaldybės įvaizdžio kūrimo darbo grupėje, aikštelei tinkamiausios vietos paieškų, jos įrengimo šiemet, rugsėjo 8-ąją, jos vartai atverti lankytojams.

Įrenginiai pastatyti trasos principu

Pirmojoje Mažeikiuose šunų vedžiojimo ir dresūros aikštelėje įrengtos laipyklės, barjeras, estakada, piramidė, sūpynės-lieptelis, tunelis, tiltelis, platforma ir kiti įrenginiai.
Jie sustatyti aikštelės šonuose taip, kad sudarytų trasą, o viduryje palikta tuščios erdvės dresūrai. Trasa yra apie 80 metrų ilgio, o įrenginius išdėstyti trasos principu sumanyta tam, kad mažeikiškių auginamiems šunims ir jų šeimininkams aikštelėje būtų įdomiau. Dalyje kituose Lietuvos miestuose iki šiol veikusių tokių aikštelių įrenginiai yra sustatyti kitokiu principu – viduryje.
Prie įėjimo į aikštelę pastatytas informacinis stendas, įrengtos šiukšliadėžės, skirtos augintinių ekskrementams, suoliukai.
Pasak T. Pocevičiaus, aikštelė turi ir savų privalumų, ir trūkumų.
„Norėjosi tam tikrų dalykų. Ką galėjau, to išprašiau. Norėjau, kad bent vieną suoliuką įrengtų su kad ir kokia nors labai paprasta, nesudėtinga pavėsine tam atvejui, jei su augintiniu atėjusį žmogų užkluptų lietus“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Šunų aikštelė atidaryta – reikia tik tvarkingai ja naudotis”

 1. dar rožei parašė:

  čia reklama šunų dresuotojui, mokėkit pinigus o aš pamokinsiu šuniuką lakstyti ir karstytis ir dar: trūksta pašildytos dangos kailiui džiovinti staliuko alui ir užkandai

 2. Zubis rožei parašė:

  Tai gal su šunims daugiau užsiimkit laukuose, pavenčiuose, o ne vaikams paskui,- kas brangiau,- šunys ar vaikai, o tas šunų gerbėjas daugiau reklamos nori ir neaiškios naudos. Perskaito kaimietis tokias nesąmones ir jam pilvą skauda; kokios bėdos tinginiams ir jų šunims.

 3. Rožė parašė:

  Ar be didelių negatyvo rašymo kada nors kuris matot kažką daugiau…?! Nežinot žmogaus kuris ėmėsi iniciatyvos tam kad ši vieta atsirastų, pasidomėkit, o jei neįdomu susilaikykit nekomentavę niekalų… Vaikams nėra kur žaist…?! Tai tegu tėvai užsiima daugiau ir žaidžia su savais vaikais. Vaikams erdvės sukurtos, tik yra tokių kurie “naikina”, yra ir taip kad vaikų erdvės dažnai užmirštos-neatnaujinamos.
  Kiekvienas saugokim, prisidėkim nors geru žodžiu ir savam mieste visi rasim savą laisvalaikio “kampą”.

 4. vietinis parašė:

  ot atrado problemą…. nėra matai pavėsinės.atsivarai savo automobilį ir turi pastogę net su kondicionieriumi.ar gali būti dar gudriau?

 5. jonas parašė:

  dar santarvei blogai, jokio pozityvo, beje gal galite patikslinti kur aplinkiniuose rajonuose tokios aikštelės yra

 6. gabis parašė:

  Kas tas pocevičius, ko jis prašė: pavėsinės, kebabinės: mieste vaikams nėra kur žaisti, o čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*