Šunų mityba vasarą – 3 dalykai, ką reikėtų pakeisti prasidėjus karščiams

Sinoptikų prognozuojama aukšta oro temperatūra, kaitri saulė, tikros vasaros sugrįžimas – gera žinia ir džiaugsmas žmonėms, tačiau ne tokia gera žinia šunims.
Vienas iš būdų neišleidžiant daug pinigų pagerinti keturkojų gyvenimo kokybę itin karštomis dienomis – pakoreguoti mitybą. Prekybos tinklo „Iki“ atstovai dalijasi patarimais, kokie net ir nedideli bei nebrangūs šunų mitybos pokyčiai padės keturkojui.

Daugiau vandens

Kaip ir žmonės, šunys per karščius geria daug daugiau nei įprastai. Tai apsaugo nuo dehidratacijos ir padeda atvėsti. Todėl šuo turi visada turėti prieigą prie šviežio vandens, o karštomis dienomis nepamirškite jo kuo dažniau keisti.

Išeidami pasivaikščioti, visada pasiimkite vandens buteliuką ir sulankstomą kelioninį dubenėlį – jie užima nedaug vietos, o augintiniui vandens galėsite duoti bet kokiomis sąlygomis. Jeigu jūsų keturkojis didžiąją dienos dalį praleidžia namų sode, verta patikrinti, ar vanduo dubenėlyje nebuvo netyčia išpiltas. Lauke stovinčiame dubenėlyje esantį vandenį reikėtų keisti kuo dažniau.
Tiesa, nereikėtų susigundyti karštu metu šuniui duoti ypač šalto vandens ar juo labiau – su ledo kubeliais. Optimali vandens temperatūra šuniui vasarą yra vėsi, bet ne šalta. Kitaip tai bus greitas kelias į peršalimą.

Daugiau šlapio maisto

Jau aišku, kad vanduo šuniui vasarą yra be galo svarbu. Tačiau nereikia pamiršti, kad jo gaunama ne tik lakant, bet ir su maistu. Dėl to gera mintis vasarą šuns mityboje bent dalį įprasto sauso maisto pakeisti šlapiu konservuotu. Tokiuose drėgnumas paprastai būna didesnis nei 60 proc., tad jis geriau aprūpins šuns organizmą skysčiais.

„Gyvūnų prekės yra nuolatinė pirkinių krepšelio dalis išties didelei daliai pirkėjų. Statistika rodo, kad daugiau nuperkama šlapio konservuoto šunų maisto. Matome, kad vis daugiau pirkėjų atranda ir privačių prekės ženklų maistą, kuris yra toks pats visavertis ir kokybiškas, tačiau siūlomas patrauklesne kaina. Jis kasmet vis populiaresnis, ir privačios etiketės ėdalas, toks kaip „ZooRoyal“, jau sudaro apie du trečdalius visų konservuoto šunų maisto pardavimų“, – sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Dalytis šašlykais nereikėtų

Verta išbandyti ir visiškai skystą maistą – specialiai šunims skirtas sriubas, kurios papildytos ir naudingomis medžiagomis, pavyzdžiui, vištiena, pastarnokais, morkomis. Šis pokytis bus ypač reikšmingas šunims, kurie dėl kokių nors priežasčių nelaka pakankamai vandens.
Tačiau drėgnas maistas nereiškia sultingo šašlyko ar kepsnio gabaliuko. Vasara mūsų šalyje yra nesibaigianti grilio šventė, o keptos dešrelės, kepsniai, šonkauliukai kiekvienam šuniui kvepia nepaprastai skaniai. Tačiau toks keptas maistas ne tik nenaudingas keturkojui, bet gali ir pakenkti, todėl juo nesidalykite su augintiniu. Žymiai geriau jam parūpinti būtent gyvūnams skirtų skanukų.

„Pirkėjai rūpinasi augintinių gerove, todėl perka ne tik maistą, higienos prekes, bet ir įvairius skanėstus. Matydami šį poreikį, plečiame ir asortimentą, kad jis būtų pritaikytas įvairių veislių, dydžių, mitybos režimų šunims. Galima įsigyti net ir natūralių, veganiškų užkandžių. Tiesa, patys populiariausi yra įprasti „ZooRoyal“ užkandžiai, o daugiausia nuperkama su vištiena, jautiena ir antiena“, – sako G. Kitovė.

Daugiau šviežumo

Kaip karštą dieną šviežius produktus vengiate palikti saulėtoje ar šiltoje vietoje, taip saugokite ir gyvūnų maistą. Aukšta temperatūra taip pat nėra palanki šviežumui išlaikyti.
Per karščius ne pati geriausia mintis nuolat laikyti maistą indelyje. Tai ypač svarbu kalbant apie šlapią maistą, nes dėl aukštos temperatūros jis greičiau genda. Todėl dubenėlį reikėtų paimti po 20 minučių, kad išvengtumėte apsinuodijimo maistu rizikos.
Tokį ėdalą taip pat reikia laikyti dėmesingai. Jį saugu valgyti dar 1–2 dienas po atidarymo – su sąlyga, kad šlapias maistas laikomas šaldytuve. Tačiau saugiausia ir patogiausia bus pirkti maistą vienkartinėse pakuotėse, kad šuo iškart suėstų visą porciją.

Nors uždarytą šlapio ir sauso maisto pakuotę galima laikyti kambario temperatūroje, nepalikite jo bet kur. Geriausia vieta bus sandėliukas, tiks ir uždara virtuvės spintelė. Maisto pakuočių nereikėtų statyti saulėtoje vietoje, ant palangės ar virtuvės stalviršio arčiau lango. Apskritai vasarą ypač turėtume patikrinti maisto kokybę prieš duodami jį savo augintiniui. Konsistencijos, kvapo ar spalvos pokyčiai gali reikšti, kad maistas sugedo.

Prekybos tinklo „Iki“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto