Susirgimų COVID-19 liga ir jos protrūkių ėmė daugėti

Nuotr. iš SAM archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pirmadienio duomenimis (NVSC), per praėjusią savaitę Mažeikių rajone patvirtinta 17 naujų COVID-19 infekcijos atvejų, iš viso šia liga serga 38 asmenys. Abu sergamumo rodikliai – didesni, nei buvo prieš savaitę.
Kita bloga žinia: mūsų rajone per kovo mėnesį registruoti trys COVID-19 ligos protrūkiai.

Negeros tendencijos

Mūsų rajone prastėja sergamumo COVID-19 rodiklis, tai yra 14-os dienų naujų atvejų skaičius, tenkantis 100-ui tūkstančių gyventojų. Nors ir esame mažiausiai sergančiųjų dešimtuke, tačiau jau tik 9-oje vietoje: 100-ui tūkstančių gyventojų tenka 65 atvejai, šalies vidurkis – 246, jis taip pat didesnis, nei buvo prieš savaitę.
Iš viso šiuo metu COVID-19 serga 38 rajono gyventojai, prieš savaitę jų buvo penkiais mažiau.
Per savaitę dėl koronaviruso ištirta šiek tiek per 700 asmenų, teigiamų tyrimų dalis siekia 3,7 proc., arba net dvigubai daugiau nei ankstesnę savaitę. Epidemiologai pastebi: pastarosiomis savaitėmis teigiamų tyrimų dalis turi tendenciją didėti.
Rajone pirmąja vakcinos doze paskiepyta šiek tiek daugiau kaip 4 500 gyventojų, arba beveik 9 proc., šalies vidurkis – beveik procentu didesnis.

Nežinomų atvejų sumažėjo

NVSC duomenimis, rajone sumažėjo nežinomų užsikrėtimo atvejų – jie sudaro beveik trečdalį, kai anksčiau būdavo daugiau nei pusė.
Toks pat skaičius naujų atvejų (5) fiksuotas šeimose, įskaitant ir antrinius susirgimus.
Darbe užsikrėtė 5 žmonės, ankstesnę savaitę tokie užsikrėtimai sudarė perpus mažesnę susirgimų dalį.
Registruotas vienas COVID-19 susirgimas, įvežtas iš Belgijos Karalystės.

Nauji protrūkiai

NVSC informuoja, kad praėjusią savaitę Mažeikių rajono įmonėje, administraciniame padalinyje, registruotas naujas COVID-19 ligos protrūkis. Su protrūkiu siejami 5 susirgimai: 3 pirminiai ir 2 antriniai. Pirmas atvejis patvirtintas kovo 17 d., antras – kovo 18 d.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Susirgimų COVID-19 liga ir jos protrūkių ėmė daugėti”

 1. Covid parašė:

  Niekaip nepasimokina mūsų valdžia- vyriausybė!!! Suleisti vaikus į mokyklas! Matysit kas vėl prasidės…košmarai. Patys sau prieštarauja, kad vengti susibūrimų ir panašiai, o vaikus sugrūdo vėl. Paskui vėl šauks, paleis aliarmą, kad žmonės neatsakingi ir t.t. kad ligoninės perpildytos, gydytojai pikti, nors ir labai blogai jauties į ligoninę neguldo, nebent miršti. Patys mūša patys šaukia…

 2. Atpelds bus parašė:

  Gal jus nebejoukinket su sava tas skaites, parasyket keik nu cigarietu ir alkohuole merst, a tik nebus daugiau.

  1. Taspac parašė:

   Išsiblaivyk.

  2. Anonimas parašė:

   Alkoholį ir cigaretes tu vartoji pats, tai tavo ir atsakomybė. O covid’u niekuo dėtą žmogų apkrečia ir kartais net mirčiai pasmerkia tokie nemąstantys buduliai kaip tu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*