Susirgimų COVID-19 liga kreivė mūsų rajone vis dar kyla

Nuotr. iš SAM archyvo

Statistikos departamento pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga sirgo 76 rajono gyventojai. Praėjusią savaitę registruota beveik 40 naujų užsikrėtimo atvejų.
Epidemiologai informuoja, kad šiuo metu rajone yra aktyvūs ir stebimi du ligos protrūkiai, kilę pramoninio valymo įmonėse.

Padaugėjo įvežtinių atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), analizuodamas epidemiologinę diagnostiką, pastebi, kad praėjusią savaitę rajone sumažėjo atvejų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, – jie sudarė šiek tiek mažiau nei pusę, kai prieš tai savaitę tokių užsikrėtimų buvo net 72 proc.
Šiek tiek padidėjo šeiminių užsikrėtimų, jie sudaro netoli 30 proc.
Nustatyti įvežtiniai atvejai iš Norvegijos Karalystės, Olandijos, Baltarusijos Respublikos ir Vokietijos Federacinės Respublikos. Lyginant su prieš tai buvusia savaite, tokių atvejų yra trigubai daugiau.

Stebimi protrūkiai

NVSC informuoja, kad praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruoti du nauji COVID-19 ligos protrūkiai, kilę pramoninio valymo įmonėse. Šiuo metu jie yra aktyvūs ir stebimi.
„Telšių departamento specialistai praeitą savaitę vyko į vieną COVID-19 ligos protrūkį – buvo atliekama epidemiologinė diagnostika, nustatinėjami darbuotojai, kurie turėjo didelės ir mažos rizikos kontaktų su patvirtintu COVID-19 ligos atveju. Didelės ir mažos rizikos asmenys buvo registruojami į Mažeikių mobilų punktą tyrimui atlikti“, – apie priemones informavo NVSC Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė.

Sergamumo rodikliai negerėja

Statistikos departamento duomenys, apibūdinantys COVID-19 situaciją, byloja, kad pastarosiomis savaitėmis ji blogėja ir mūsų rajone. Pagal sergamumo rodiklį (14-os dienų naujų atvejų skaičių, tenkantį 100-ui tūkstančių gyventojų), vis dar tebesame „raudonojoje zonoje“. Šis rodiklis siekia 128 atvejus, šalies vidurkis – net 445.
Rajone nuolat didėja ir testavimo apimtys. Per paskutines 7 paras ištirta apie 2 proc., arba beveik 1100 rajono gyventojų, šoktelėjo ir teigiamų rezultatų dalis, ji siekia 3,5 proc. tyrimų.
Vakcinacijos tempai mūsų rajone atsilieka nuo šalies vidurkio: paskiepyta 7400, arba 14,6 proc. gyventojų, šalies vidurkis –17 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto