Susirgimų daugėja, vakcinacija lėtėja

Lietuvoje bent vieną skiepą yra gavę 61 proc. gyventojų, Mažeikių rajone – beveik 56 procentai. Nuotr. iš SAM archyvo

Rajone kasdien fiksuojama vis daugiau COVID-19 susirgimų. Infekcija vis labiau braunasi ir į ugdymo įstaigas, kurių bendruomenė sudaro daugiau kaip penktadalį rajono gyventojų.
Nors dauguma švietimo sistemoje dirbančių žmonių yra pasiskiepiję, tačiau Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus prisipažino su nerimu laukiantis lapkričio mėnesio, kai daugumai ugdymo įstaigose dirbančių asmenų baigsis skiepais įgytas imunitetas. Jis pastebėjo, kad ir pasiskiepijusių žmonių požiūris į vakciną keičiasi.
Epidemiologai skiepus įvardija kaip svarbiausią priemonę infekcijai valdyti. Tačiau rajone, kaip ir visoje šalyje, vakcinacijos tempai lėtėja, nors susirgimų kasdien vis daugiau.

Ketvirtadienio Statistikos departamento duomenimis, COVID-19 liga sirgo 173 rajono gyventojai. Septynių paskutinių dienų paros vidurkis – septyniolika susirgimų, jis beveik tris kartus didesnis nei pirmosiomis rugsėjo dienomis.
Nuo pat rugsėjo pradžios kasdien į viršų kyla ir pagrindinis situaciją apibūdinantis rodiklis: susirgimų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 tūkst. gyventojų. Ketvirtadienį jis jau siekė 372 atvejus.  
Kasdien progresuoja ir nustatomų teigiamų testų dalis – šią savaitę ji yra didesnė nei 8 proc.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Susirgimų daugėja, vakcinacija lėtėja”

  1. Rimkiene parašė:

    Vėsè kas prisidieje pri genocida liaudeis, nepergyvenket esat sarase, o ta deina atpėlda ateis, o parsidavėlę nebepasisliepset.

    1. Anonimas parašė:

      Užsiregistruokit psichiatro konsulaticijai. Gal dar nevėlu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto