Sutuoktuvės už Metrikacijos skyriaus sienų Mažeikiuose dar nepopuliarios

Porų, kurios nori santuokos dokumentus įforminti labai originalioje vietoje, mūsų mieste dar nepasitaikė. Osvaldo BALODŽIO nuotr.

Vasara – vestuvių metas. Metrikacijos skyriuje ketinančių susituokti porų sąrašai ilgi, vestuvių šventės šiuo metų laiku kasdienybė ir fotografams. Tik gero oro užsakyti neįmanoma. O šis ypač svarbus tiems, kurie nusprendžia santuoką įtvirtinančius dokumentus pasirašyti ne Metrikacijos skyriuje, o pačių išsirinktoje vietoje. Tiesa, ši dar nepilnus trejus metus teikiama paslauga mūsų mieste didelio susidomėjimo nesulaukė.

Paklausa nedidelė

Galimybė susituokti ne Metrikacijos skyriuje buvo įteisinta atsiradus jos poreikiui. Nors ši paslauga buvo plačiai reklamuojama žiniasklaidoje, tačiau, kaip teigia Mažeikių metrikacijos skyriaus vyresnioji specialistė Regina Česnauskienė, didelio susidomėjimo nesulaukta: „Pirmus dvejus metus pasirinktoje vietoje sutuokėme po tris poras, dar kitais – keturias. Šiemet įskaitant jaunavedžius, kurie dar tik tuoksis rugpjūtį, šis skaičius tik padvigubėjo.“
Lyginant 2011 m. duomenis, kai Metrikacijos skyriuje susituokė 368 poros, akivaizdu, kad dauguma oficialią vestuvių dalį planuoja tradiciškai.

Pasirinkimą lemia kaina

Nuspręsdami, kur pasirašys santuoką įtvirtinančius dokumentus, jaunavedžiai atsižvelgia ir į paslaugos kainą. „Anksčiau, kai santuokos įtvirtinimas pirmadieniais – ketvirtadieniais kainavo vos dvidešimt litų, tai besituokiančių porų skaičius tomis dienomis buvo gana didelis. Iš to galime spręsti, kad pinigai yra svarbus rodiklis“, – spėjo Metrikacijos skyriaus darbuotoja.
Kaip pastebėjo specialistė, kai kurie tuokiasi, nes laukia neplanuotai gimsiančios atžalos. Kiti tiesiog nori oficialaus santykių įtvirtinimo, o švęsti ketina tik užsidirbę daugiau pinigų. Nors pasitaiko ir tokių porų, kurioms santuokų rūmai asocijuojasi su tėvų vestuvėmis.
Šiuo metu santuoka Metrikacijos skyriuje kainuoja 70 litų, o jaunavedžių pasirinktoje vietoje – trigubai brangiau.

Vyrauja gamta

Porų, kurios nori santuokos dokumentus įforminti labai originalioje vietoje, mūsų mieste  dar nepasitaikė.
Pasak R. Česnauskienės, tarp pasirinkimų vyrauja už miesto esantys „Pušyno namai“, Renavo dvaras, kaimo turizmo sodyba „Ašvos malūnas“. Moteris prisiminė, jog šioje sodyboje sutuokė auksines vestuves šventusią porą – tai buvo vaikų suorganizuota dovana tėvams.
„Teko važiuoti ir į kaimo bakūžėlę, kur pora tuokėsi, nes norėjo, kad ceremoniją matytų ligota mama“, – prisiminė Metrikacijos skyriaus darbuotoja.
Pasirinkta vieta turi atitikti moralės ir etikos normas, kad nebūtų pavojinga gyvybei.
„Juk nesituoksi skrendančiame lėktuve, – juokavo pašnekovė ir pridūrė: – Galbūt jei Mažeikiuose būtų daugiau išskirtinų gražių vietų, tai ir porų, besituokiančių ne Metrikacijos skyriuje,  padaugėtų.“
Vestuvių fotografai Laima ir Linas Januškos pasakoja, kad teko fotografuoti ant jūros kranto ir aukšto kalno besituokiančias poras. Patys neseniai atšventę savo vestuves, santuokos įtvirtinimo dokumentus pasirašė šalia Varduvos ir Kvistės upių sankirtos, prie skardžio. Susituokti šioje vietoje nusprendė dėl gražaus gamtos vaizdo.

Vestuvių ypatumai

Šiuolaikinėse vestuvėse susipina senovės ir naujų laikų papročiai. Tradiciški – tai lėlytės rengimas, jaunavedžių sutikimas su duona ir druska, malkų skaldymas. Jaunieji, nusižiūrėję į užsienietiškus filmus, pasitiesia ir taką, kuriuo tėtis atveda nuotaką prie altoriaus. Taip pat išpuošiamos arkos, leidžiami balti balandžiai, kartu pjaunamas tortas, jaunoji meta puokštę ar keliaraištį. Pribarstytų rožių žiedlapių, monetų ar ryžių galima išvysti ir santuokų rūmuose, o dažniausiai skambanti muzika – žymusis Mendelsono maršas.
Atvejų, kai nuotakos pabėga nuo altoriaus dar nebuvo, tačiau porų, atšaukusių suplanuotas vestuves, pasitaiko. Vestuvių fotografai prisiminė net tokį atvejį, kai naktį spausdintų nuotraukų jaunavedžiams neprireikė, nes šie išsiskyrė iškart po savo šventės.
Vestuvių ceremonija neapsieina ir be ašarų: dažniausiai susigraudina jaunosios, tačiau pasitaiko ir verkiančių vyrų. R. Česnauskienė pasakojo, kad kartais pasižiūri į jaunųjų akis ir mato, jog jie kažkur skendi savo mintyse, o paskui, lyg prabudę iš sapno, susijaudina ir pradeda klausinėti apie žodžius, kuriuos praleido.
„Na, o tie, kurie dar tik planuoja savo vestuves, atminkite, kad didelė puota, būrys svečių ir prabangi suknelė nėra esminiai dalykai. Svarbiausia – nuoširdus jausmas ir suvokimas, jog ši šventė skirta jums, o kur  ir kaip ją organizuoti, nuspręsite patys“, – patarė specialistė.

Živilė DAMULYTĖ

 

4 Atsakymai į “Sutuoktuvės už Metrikacijos skyriaus sienų Mažeikiuose dar nepopuliarios”

 1. Komentatorius parašė:

  Gal ir gražiai atrodo, bet nuotraukas tai biški negraži.

 2. Rolka parašė:

  O kas sitie zmones nuotraukoje? fotografai?

 3. x parašė:

  graziai atrodote,tik kad gyvenimas butu grazus

 4. Komentatorius parašė:

  Zaksas rūlzzzzz

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto