Suvėlavęs lietus javų derliaus nebepagerino

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Žemdirbiai, nukentėję dėl liūčių, sulauks nuostolių kompensavimo. Nuostoliai dėl sausros mažinami švelninant žalinimo reikalavimus.
Ūkininkai tikisi dar šį savaitgalį su kombainais pasukti į javų pasėlius, tada ir paaiškės, kaip derliui atsiliepė nepalankūs orai.

Žiemkenčių plotai sumažėjo

Pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaracijų suvestiniai duomenys byloja, kad rajono ūkininkai daugiausia – apie 44 tūkst. hektarų – augina javų. Jeigu ankstesniais metais populiariausi būdavo žiemkenčiai – jie sudarydavo šiek tiek daugiau nei pusę javų plotų, tai šiemet situacija pasikeitė.
Vasarojaus pasėta 30 tūkst. hektarų, žiemkenčių – tik 13 tūkst. Perpus sumažėjo populiariausios žemės ūkio kultūros – žieminių kviečių – plotai.
Žemės ūkio skyriaus duomenimis, šį pavasarį rajone vasarinių javų pasėta beveik 10 tūkst. hektarų daugiau, o žieminių dėl sudėtingų meteorologinių sąlygų dar rudenį sumažėjo 9,5 tūkst. hektarų.

Krituliai įtakos nebeturėjo

Skyriaus vedėjas Rimantas Gramas teigė, kad ūkininkai jau savaitės pabaigoje planuoja savo kombainus pasukti į žieminių rapsų pasėlius, kurių rajone pasėta apie 3,4 tūkst. hektarų. Artimiausiomis dienomis turėtų prasidėti ir kitų žiemkenčių pjūtis.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto