Šv. Huberto dieną – medžioklės šaukiniai

Klubo „Tauro ragai“ nuotr.

Šiandien, lapkričio 3-ąją, šv. Huberto dieną, nuskambėję lietuviški medžioklės šaukiniai, kuriuos yra sukūręs kompozitorius Kazys Daugėla, primins, kad daugelyje Europos šalių prasideda didysis medžioklės sezonas.

Globoja gamtą

Šv. Hubertas laikomas medžioklės globėju, simbolizuojančiu ne tik šimtametes jos tradicijas, bet ir gamtą tausojančią medžioklę. Mūsų šalyje medžiotojų globos dėka padaugėjo tauriųjų elnių, danielių, briedžių, stirnų.
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas tradiciniu medžiotojų pasisveikinimu „Medžioklei valio!“ sveikina visus šalies medžiotojus ir linki puoselėti gamtai palankią medžioklės kultūrą.

Pradėta minėti neseniai

Lietuvoje vadinamąsias Hubertines, kaip medžiotojų dieną, pažymimą daugelyje Europos šalių, pradėta aktyviai minėti tik pastarąjį dešimtmetį.
Viena populiariausių minėjimo vietų – šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia Vilniuje. Joje šiandien 19 val. bus aukojamos šiai progai skirtos šv. mišios. Išskirtinis lietuviškų Hubertinių bruožas – medžiotojų vaišės vietos bendruomenėms.

Tarp medžiotojų – 300 moterų

Dabar šalyje yra apie 31 tūkst. žmonių, turinčių leidimus laikyti medžioklinius ginklus, vadinasi, ir teisę medžioti. Tarp jų – apie 300 moterų.
Dauguma medžiotojų priklauso Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijai. Ši draugija aktyviai remia iniciatyvą lapkričio 3-ąją paskelbti Europos medžiotojų diena.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto