Sveikatingumo projekto tikslas – sveiki ir aktyvūs vaikai

Nuotr. iš darželio archyvo

Sveikatos ugdymas – labai svarbi ikimokyklinio ugdymo sritis. Kiekvieno vaiko sveikata Mažeikių lopšelyje-darželyje „Delfinas“ – prioritetinė veiklos sritis, kuria remiantis puoselėjamos sveikos gyvensenos idėjos. Čia daug dėmesio skiriama ugdytinio saugai, fizinei ir emocinei sveikatai, sveikai gyvensenai ir jos prevencijai vykdyti.
Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas turi ypatingą ugdomąjį bei sveikatos stiprinimo poveikį vaikams. Pats ugdymo procesas ir aplinka turi skatinti sveikai ir fiziškai aktyviai gyventi, todėl lopšelio-darželio „Delfinas“ pedagogai vaikų fiziniam aktyvumui skatinti taiko įvairias veiklos formas – viena iš jų – parengtas ir įgyvendintas sveikatingumo projektas „Lietuva, mes tavo vaikai…“.
Projektas „Lietuva, mes tavo vaikai…“ buvo vykdomas visą judriąją savaitę. Lopšelio- darželio „Delfinas“ ugdytiniai ir bendruomenė kiekvieną rytą pradėdavo smagia sportine mankšta, saulės pasveikinimu, spindulių siuntimu ne tik draugams, bet ir aplinkiniams gyventojams.
Judrioji savaitė prasidėjo žaidimų diena, kurios metu vaikai žaidė judriuosius žaidimus: krepšinį, landžiojo tuneliais, skraidė „parašiutais“, „raganų šluotomis“, o taip pat kilnojo svarmenis, pagamintus iš vandens buteliukų, bandė rankos tvirtumą, kaldami mediniais plaktukais, žaidė su gamtine medžiaga. O savo nuomonę apie sveikatą kūrybingai išreiškė piešiniuose tema „Gyvenkime sveikai“.
Šią dieną neliko pamiršta ir lopšelio-darželio bendruomenė. Jogos trenerė Violeta Ruzgienė visus pakvietė į salę, kur bandė išsiaiškinti „Ar tikrai pirmadienis – sunki diena?“.
Antrąją judriosios savaitės dieną („Šokio diena“) nuo pat ankstaus ryto visus vaikus ir jų tėvelius pasitiko pasakų herojai. Mažieji šoko „Obuoliuko“ šokį, važiavo „Traukinuku Nuku“, statė nykštukui namelį, skaičiavo ir miklino savo rankų pirštukus, tačiau daugiausiai džiugių ir teigiamų emocijų vaikai patyrė šokdami žemaičių krašto šokį „Šiaučiukas“. Pertraukėlės metu ugdytiniai susėdę pievelėje ilsėjosi ir vaišinosi obuoliais. Na, o šventės pabaigoje vaikai kartu su savo auklėtojomis subūrė didžiulį „Delfino“ orkestrą.

Nuotr. iš darželio archyvo

Vaikams sumigus, į salę rinkosi lopšelio-darželio darbuotojai pasimokyti šokio meno. Užsiėmimą pravedė meninio ugdymo pedagogė Vida Butienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Elona Dapšienė ir Vilma Bagdonienė.
Trečioji judriosios savaitės diena („Žaidimų su kamuoliais“ diena) prasidėjo kamuolių dunksėjimu. „Kamuoliuko mankštoje“ kiekvienas vaikas dalyvavo su savo į darželį atsineštu kamuoliu. Mažieji žaidė vaikišką tinklinį, futbolą, krepšinį. Drauge linksmai sportavo. Buvo puikus oras ir puiki nuotaika, o dangus ir žolė mirgėjo nuo gausybės įvairiaspalvių kamuoliukų.
Na, o po pietų miego vyko akcija „Apibėk darželį“.
„Augu sveikas ir stiprus“ – taip vadinosi ketvirtoji judriosios savaitės diena. Iš pat ryto sveikatos priežiūros specialistė V. Grencevičienė su vaikais diskutavo tema „Ką turime daryti, kad būtume sveiki?“ Po pokalbių ugdytiniai keliavo į lopšelio-darželio „Delfinas“ kiemą, kur su paspirtukais atriedėjo nemažas būrys mokinukų ir mokytojų iš Pavasario pagrindinės mokyklos. Svečiai kartu su delfiniečiais mankštinosi ir žaidė įvairius žaidimus. Pertraukėlių metu visi vaišinosi obuoliais. Pasilinksminę ir pasistiprinę mokinukai garbingai apvažiavo draugystės ratą aplink darželio pastatą ir saugiai išriedėjo namų link. O mažųjų lopšelio-darželio ugdytinių dar laukė šaškių ir šachmatų turnyras, kuris vyko „Poilsėlio“ stotelėje.

Nuotr. iš darželio archyvo

Penktoji judriosios savaitės diena – „Diena be automobilio“ arba „Ratų rateliukų diena“. Lopšelio-darželio kiemas prisipildė įvairių vaikiškų ratinių transporto priemonių. Visus dalyvius pasveikino Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnė ir Amsius, kurie priminė saugaus važinėjimo dviračiu taisykles, kokia turi būti dviratininko apranga, kaip reikia elgtis gatvėje, kad būtume saugūs. Ugdytiniai, pasipuošę liemenėmis ir užsidėję šalmus, apvažiavo draugystės ratą aplink darželio pastatą. Vėliau vaikai išsiskirstė į atskiras teritorijas ir akciją tęsė nedidelėmis grupelėmis, pagal pedagogų numatytą veiksmų planą.
Vakare įstaigos salėje tėveliams buvo skaitomi pranešimai: „Šeimos ir darželio sąveika, siekiant emocinio intelekto ir socialinių emocijų ugdymo“, „Netradicinių priemonių panaudojimas kūno kultūros užsiėmimuose“.
Per visą judriąją savaitę lopšelio-darželio „Delfinas“ ugdytiniai išbandė daugybę judėjimo būdų: linksmai sportavo, šoko, žaidė judriuosius žaidimus, bandė savo kantrybę ir ištvermę.
Mums, pedagogams, svarbu padėti šeimoms auginti sveikus, laimingus, besišypsančius, noriai sportuojančius ir tobulėjančius įvairiose sportinėse veiklose vaikus. Juk sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir pedagogų tikslas. Tad siekiant šios svajonės ir tikslo turi būti sudaromos tinkamos sąlygos vaikui augti ir vystytis.
S. Pundziuvienė,
Kūno kultūros auklėtoja

Nuotr. iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto