Sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir per šventes

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą ir reikiamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams šventiniu laikotarpiu bei sumažinti pacientų srautus ligoninių priėmimo skyriuose, pirmines ambulatorines ir kai kurias specializuotas sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos, COVID-19 tyrimus atliekančios laboratorijos, mobilieji punktai ir karščiavimo klinikos dirbs ir šventinėmis dienomis – gruodžio 24–26 d.

Paslaugos – ūmios ligos atveju

Sveikatos apsaugos ministerija įpareigojo savivaldybes paskirti bent vieną šeimos medicinos paslaugas teikiančią įstaigą, kuri dirbtų 4 val. kontaktiniu būdu ir 4 val. – nuotoliniu. Informuojama, kad šeimos medicinos paslaugas teikiančios įstaigos pacientams pagelbės tik ūmios ligos atveju, kai pasireiškia karščiavimas ir vidutinio stiprumo skausmas, taip pat – kai paros laikotarpiu, pacientui esant ramybės būsenos, atsiranda dusulys, galvos skausmas ir svaigimas, pykinimas ir vėmimas, sutrinka koordinacija, pasireiškia staiga progresuojantis tinimas, bei tais atvejais, kai patiriamos įvairios kilmės traumos ir sužeidimai.
Savivaldybės paskirtoje įstaigoje šeimos medicinos paslaugos bus teikiamos visiems prie savivaldybės teritorijoje esančių pirminių sveikatos priežiūros įstaigų prisiregistravusiems gyventojams.

Konsultuos aštuonios poliklinikos

Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius „Santarvę“ informavo, kad Mažeikių mobilus punktas dirbs gruodžio 24–26 d. nuo 9–11 val. (registracija per 1808). Pacientus ūmios ligos atveju konsultuos aštuonios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos.
Informacija apie įstaigų darbo laiką, budinčių gydytojų kontaktai skelbiama lentelėje.

Mažeikių rajono pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos gruodžio 24–26 d. dirbs ir ūmios ligos atveju konsultuos prisiregistravusius pacientus

One Reply to “Sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir per šventes”

  1. Kiek tai kainuoja? parašė:

    Būtų gerai, kad po švenčių būtų paviešinta, kiek susigusių žmonių kreipėsi per šventes į gydymo įstaigas ar skambino gydytojams. Juk gydytojams dirbantiems per šventines dienas bus mokami dvigubi atliginimai. O kreipsis gal tik keletas žmonių, tuo labiau, kad dauguma įstaigų nurodo, kad konsultuos nuotoliniu būdu. Ar būtina vėl švaistyti lėšas ir organizuoti darbą švenčių metu, kai prireikus rimtesnės pagalbos susirgę ar susižeidę vis tiek turės kviesti greitają pagalbą ar kreiptis į priėmimo skyrių? Gal reikėtų baigti ministerijai tą parodomąją akciją, kuri dar ir papildomai kainuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto