Sveikatos stebėsena: daugelis rodiklių atitinka šalies vidurkius

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kasmet Savivaldybės visuomenės sveikatos biuras atlieka visuomenės sveikatos stebėseną ir jos ataskaitą teikia tvirtinti Savivaldybės tarybai. Rodikliai, kurių iš viso 61, vertinami šviesoforo principu.

});

Ataskaitą pristatęs biuro vadovas Aistis Jankūnas pastebėjo: dauguma jų atitinka šalies vidurkius, tačiau šiek tiek sumažėjo į geresnę, žalią zoną patenkančių, o padidėjo – „raudonųjų“ rodiklių.

Viena iš aktualiausių problemų – vaikų dantų selantavimas: pastarasis rodiklis net keturis kartus mažesnis už Lietuvos vidurkį.

Miršta daugiau, nei gimsta

Visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitos duomenimis, 2021 m. rajono savivaldybėje gyventojų buvo beveik 52 tūkst., arba šiek tiek per 900 daugiau nei 2020 m. Vyrų ir moterų skaičius panašus: atitinkamai 47 ir 53 proc. Vaikų iki 17 m. bei 65 m. ir vyresnio amžiaus gyventojų dalis sudarė tik apie penktadalį. 64 proc. gyventojų ‒...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto