Sveikiau gyventi galimybių yra, tik noro trūksta

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių sveikuolių klubo iniciatyva mieste lankėsi Sveikuolių sąjungos prezidentas, Palangos sveikatos mokyklos vadovas Dainius Kepenis.
Susitikimo su mažeikiškiais metu diskutuota apie Lietuvos medicinos sistemos ir sveikuolių idėjų nesutapimą. Dalintasi praktiniais patarimais, aptartos Mažeikių sveikuolių klubo veiklos gairės ir problemos.

Pristatė idėją

Susitikimo metu susirinkusiesiems buvo pristatyta D. Kepenio jau ne vienerius metus brandinama idėja miestuose turėti sveikatos namus.
Sveiką gyvenimo būdą propaguojantis ir kitus to mokantis D. Kepenis negailėjo kritikos Lietuvos sveikatos sistemai ir kalbėjo apie tai, jog valstybės brangiausias turtas – pilietis. O piliečių brangiausias turtas – sveikata, kurios sistema valstybėje esanti paremta ligų gydymu, o ne prevencija. Anot svečio, finansavimas sveikatos sistemai didėja proporcingai didėjančiam sergančiųjų skaičiui, o pasigirti, kad sergančiųjų rodikliai mažėtų, negalima.
„Kodėl sporto įstatyme nėra eilutės apie sportuojančių žmonių skatinimą? Jeigu, pavyzdžiui, žmogus sportuoja, kodėl jam nedavus lengvatinio abonemento į baseiną ar į sveikatos centrą. Reikia skatinti, kad kiti pavydėtų ir imtų sekti sportuojančiaisiais“, – pavyzdžiu apie tai, kaip žmonės turėtų būti motyvuojami judėti, pasidalijo svečias.

Požiūris keičiasi

Vis dėlto per pastarąjį dvidešimtmetį visuomenės požiūris į sveikuolius ir jų gyvenimo būdą šiek tiek pasikeitė.

Apie svečio požiūrį į sveikatos saugojimą, šių dienų mediciną, patarimus, kaip maitintis, grūdintis, judėti, kaip pakeisti požiūrį į save, skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto