Sveikiname „Skaitytojo naujienos“ nugalėtoją

Senasis Mažeikių geležinkelio tiltas. Almos KERPAUSKIENĖS nuotr.

Tęsiame kasmėnesinį apdovanojimą skaitytojų, kurie padeda kurti portalą santarvė.lt. Šį kartą redakcija apdovanos Almą Kerpauskienę, Tarptautinę paminklų apsaugos dieną užfiksavusią faktus apie nesaugų paveldą.

Susirūpino paveldu

„Pakeliavus po Mažeikių rajono apylinkes susidaro įspūdis, kad to, ką turime parodyti, nerodome, o paveldas griūva. Tad ir apima toks jausmas, kad visi jau nuleido rankas arba stengiasi nieko nepastebėti“, – santarvė.lt rašė nuotraukas atsiuntusi skaitytoja. Jose užfiksuotas senasis Mažeikių geležinkelio tiltas, Daubarių piliakalnis ir Geidžių akmuo, Griežės dvaro liekanos.
Moteriai kelia nerimą tai, kad sunku rasti rajono lankytinas vietas. Nėra jokios lentelės su nuoroda, kaip patekti į dažniausiai mažeikiškių lankomą vietą – Daubarių piliakalnį. Be to, ir prie piliakalnio pasitinka apiplyšusi reklaminė lenta ir stulpelis su kažkada buvusiu užrašu, kad tai kultūros paveldo objektas.
Jokios nuorodos balandžio pradžioje nebuvo ir prie senojo Mažeikių geležinkelio tilto.
Analogiška situacija ir prie Geidžių akmens bei kitose panašiose vietose.
„Tad ar nebūtų verta susimąstyti, kaip su nedidelėmis sąnaudomis bent nuorodas ir lenteles sutvarkyti? Kartu ir apie griūvantį paveldą pagalvoti, nes nedaug jo ir liko…“ – samprotavo skaitytoja.

Tapkite portalo kūrėju

Santarvė.lt ir toliau apdovanos skaitytojus, padedančius kurti mūsų portalą. Kviečiame nebūti abejingiems. Įamžinkite tai, kas papiktino, sudomino, nustebino ar pradžiugino, siųskite informaciją, naujienas, straipsnius, aprašymus… Arba apie tai tiesiog informuokite žurnalistus, o jie imsis savo darbo.
Kad atsispindėtų tikresnis Mažeikių rajono vaizdas, naujienų portalo santarvė.lt viršuje tereikia paspausti vieną žalią mygtuką „Atsiųsti naujieną“. Lengviau nebūna – Jūsų laukia paruošta forma informacijai ir iliustracijoms pateikti.
Visus skaitytojų atsiųstus straipsnius galite rasti portale santarvė.lt paspaudę žymą „Skaitytojo naujiena“.

2 Atsakymai į “Sveikiname „Skaitytojo naujienos“ nugalėtoją”

  1. arūnas parašė:

    Tas tiltas jau yra lankytinas.juk pati rašai kad lanko vandalai ir šiukšlintojai.Ir problemą reikia spręsti ne kažkokiu raštišku paskelbimu ar apmokestinant lankytojus.Problema yra lankytojai,tiksliau ju moralė ir etika.Ir tie lankytojai yra mūsų visuomėnės dalis.Tad nelaukdami kol kažkas kitas pradės nebežiūrėti pro pirštus,patys keiskim savę,savo artimus.Kada“Skaitytoja“ paskutini karta paskambinai policijai matant daroma pažeidimą,kada paskutini karta prieš išleisdama vaika i gatve prisakei nemėtiti saldainių popieriuku,kadapakėliai nuo žemės pro šali vėjo genama maišelį,kada paskutini karta nekirtai žolyno kampo dėl trumpesnio kelio?…………

  2. Skaitytoja parašė:

    Kituose miestuose toks objektas kaip senasis Mažeikių geležinkelio tiltas, būtų paverstas lankytinu. Bet tik ne mūsų mieste. Kaip matome, kultūros paveldo vertus objektus aplanko vandalai, šiukšlintojai ir vienas kitas neabejingas tam kas vyksta pilietis. Kas čia darosi, kodėl visi į viską žiūri pro pirštus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto