Sveikstantis atletas tiki savo jėgomis

Per mėnesį mažeikiškis galiūnas Antanas Abrutis dalyvavo dviejuose pasaulio galiūnų taurės varžybų „World Strongmancup“ etapuose, kurie vyko Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Austrijoje.
Labiausiai jis buvo nusivylęs savo pasirodymu šiame, penktajame, varžybų etape. AMERIKA GALIŪNAMS PATIKO
„Į etapą JAV mieste Denveryje aš vykau tik simboliškai – juk nuo patirtos sunkios traumos buvo praėjęs tik mėnuo. Kiek žinau, po tokios pačios traumos, kurią Ukrainos ir Rusijos stipruoliai patyrė kovą, jie dar net nebando rungtyniauti. Vykau vien todėl, kad nenorėjau nuvilti renginio organizatorių“, – pasakojo Antanas.
Mažeikiškis iš šešių rungčių rungtyniavo tik keturiose.
„Prie padangos vertimo (šioje rungtyje Anglijoje jis ir patyrė traumą) net nėjau, nedalyvavau ir rąsto kilnojime. Tačiau tose rungtyse, kurios neplėšė rankų raumenų, pavyko gana neblogai: nešant 210 kilogramų svorį net užėmiau trečiąją vietą“, – sakė galiūnas.
Nedalyvavęs dviejose rungtyse, mažeikiškis, aplenkęs Airijos, Kanados ir JAV galiūnus, užėmė devintąją vietą.
A. Abrutis šį etapą pavadino vienu įspūdingiausiųjų savo karjeroje.
„Ką moka amerikiečiai, tai moka: padaryti tikrą šou, sukelti didelį žiūrovų susidomėjimą. Etapą rėmė džipų gamybos firma, todėl surengė net ir „dragų“ varžybas. Įspūdis didžiulis: dyzeliu varomi džipai, pagal gabaritus mes vadintume sunkvežimiais, 100 kilometrų per valandą greitį išvysto per penkias sekundes.
Teko tai pajusti sėdint šalia vairuotojų“, – dalijosi įspūdžiais sportininkas.

AUSTRIJOJE PERSEKIOJO NESĖKMĖS
„Penktąjį etapą, vykusį Austrijos miestelyje Bad Haringe, pavadinčiau neišnaudotų galimybių etapu. Jau vien tai, kad varžybos vyko kalnuose, padarė savo: nepratęs prie reto oro, jutau, kad traukia kojas, trūko oro. O ir nuo pat pirmos rungties pamačiau, kad nelydi sėkmė. Per treniruotę lengvai tempiau automobilį, o štai per varžybas pakirto kojas, todėl parodžiau blogą laiką ir užėmiau tik ketvirtąją vietą. Dar blogiau startavau per antrąją rungtį: 140 kg rąsto net neužsimečiau ant krūtinės, todėl buvau paskutinis ir gavau „nulį“, – pasakojo galiūnas.
Po nesėkmingo starto mažeikiškiui „laikrodžio“ rungtyje teko startuoti pirmajam, todėl varžovai žinojo jo rezultatą ir stengėsi panešti svorį bent pusę metro toliau.
„Ir kitose rungtyse kažko vis trūko. Pritūpiau su 250 kg svoriu devynis kartus, nors jėgų dar turėjau. Tuo pasinaudojo po manęs startavęs lenkas ir vokietis, kurie pritūpė vienu daugiau. Savo mėgstamoje svorių sukėlimo rungtyje viską atlikdavau per 28 sekundes, tuo tarpu Austrijoje tai atlikau tik per 40,5 sekundės. Sukeliant akmenis, paskutinis akmuo užkliuvo už diržo sagties, teko jį nusimesti, taip buvo sugaištas brangus laikas. Užuot šią rungtį įveikęs, kaip esu įpratęs, per 20 sekundžių, sugaišau net … 76“, – sakė atletas.
Surinkęs 28 taškus, mažeikiškis Austrijoje užėmė septintąją vietą, o etapo nugalėtoju tapo dukart pasaulio čempionas, lenkas Mariušas Pudzianovskis, surinkęs 56,5 taško.

LAUKIA DAR KETURI ETAPAI
Po penkių turnyro etapų A. Abrutis, surinkęs 23 taškus, bendroje įskaitoje yra penktas. Jis tik keturiais taškais atsilieka nuo trečioje vietoje esančio airio Gleno Roso. Pasaulio taurės lyderiais ir toliau lieka latvis Raivis Vidzis ir estas Tarmo Mitt.
„Likusiuose etapuose tikrai stebuklų nebus: nebėra to jausmo, kuris buvo iki traumos. Einat rungtis, vis kirba mintis, kad vėl nepatirčiau traumos. Tai ir trukdo atsiskleisti, neišnaudoji visko, ką gali. Be to, labai pakilęs atletų lygis, beveik visi treniruojasi su specialia įranga ir ruošiasi visoms, šiose pirmenybėse esančioms rungtims. Tuo tarpu man tenka plušėti „Mažeikių švyturio“ treniruoklių salėje, tačiau tai neatstoja lauko sąlygų. Pavyzdžiui, jeigu aš akmenų sukėlime dalyvavau tik prieš dvejus metus, tai šie sportininkai juos kilnoja beveik kas savaitę, tobulina techniką“, – sakė A. Abrutis.
Jo nuomone, daug ką lems šeštasis etapas, įvyksiantis rugpjūčio 28 dieną Kanadoje.
„Jei nekamuos traumos, pavyks įveikti psichologinį barjerą, tai stengsiuos ten parodyti gerą rezultatą. Rugsėjį vyks etapas Rusijoje, po to aštuntas etapas – Vokietijoje, o finalą surengti planuojama Meksikoje“, – dalijosi planais galiūnas.
Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto