Švęsti norime, bet nemokame

Švenčiant Valstybės dieną daugiausia teko dirbti pareigūnams: Plinkšių ežere nuskendo vyriškis, ilgąjį savaitgalį nesnaudė ilgapirščiai bei padegėjai.
Draudikai pastebi, kad prieš šventes išvykdami žmonės nepasirūpina tinkama savo turto apsauga, o psichologai atkreipia dėmesį, kad šiomis dienomis reikia saugoti save ir išmokti švęsti.


ATGAIVINTI NEPAVYKO
Šeštadienį Plinkšių ežere nuskendo trisdešimt aštuonerių metų vietos gyventojas. Pasak nelaimės liudininkų, grupelė vietinių gyventojų šalia ežero „pijokavo“.
Mažeikių rajono policijos komisariato organizacinio poskyrio viršininkas Antanas Garalis „Santarvei“ pasakojo, kad vietoje buvę žmonės matė vyriškį einant į ežerą, šaukė, kad neitų, tačiau jis nepaklausė. Jų akivaizdoje plinkšiškis paniro ir nebeiškilo.
Už kojų ištrauktą vyriškį subėgę poilsiautojai bandė gaivinti, dar buvo gyvybės požymių. Tačiau atvažiavę medikai jam padėti nebegalėjo.
Be šios nelaimės, medikams pastarosios šventinės dienos buvusios ganėtinai ramios.
Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro direktorė Virga Domeikienė „Santarvę“ patikino, kad netgi daug ramesnės nei prieš porą savaičių buvęs ilgasis Joninių savaitgalis.
„Iškvietimų skaičius lygiai toks pats kaip ir eilinį savaitgalį. O per Jonines buvo daugiau iškvietimų ir teko labai daug padėti girtiems žmonėms. Šį savaitgalį jų tiek daug nebuvo,“ – du ilguosius savaitgalius palygino V. Domeikienė.

IŠDYKAVO VAIKAI
Į pagalbą medikams sekmadienį vyko ir ugniagesiai gelbėtojai. Pareigūnams teko lipti per balkoną ir iš vidaus atidaryti duris gydytojams, nes dėl sveikatos problemų to negalėjo padaryti buto šeimininkai.
Rajono valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Audrius Tupikas „Santarvei“ sakė, kad šis savaitgalis nebuvęs kuo nors išskirtinis. Dažniau teko šalinti jaunimo išdaigų padarinius – gesinti žolę, šiukšlių konteinerius, šieno krūvą lopšelio-darželio „Berželis“ teritorijoje. Šeštadienio naktį ugniagesiams teko gesinti renovuojamos „Ventos“ pagrindinės mokyklos kieme sukrautus senus langų rėmus.
Sekmadienį po vidurnakčio ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo į Ruzgus, kur atvira liepsna degė ūkinis pastatas. Aštuonbučio gyventojams priklausančio pastato gaisro aplinkybes pareigūnai dar tiria.

DARBAVOSI VAGIŠIAI
Per ilgąjį savaitgalį policijos pareigūnai pradėjo dvylika ikiteisminių tyrimų, devyni iš jų – dėl vagysčių. Labiausiai nukentėjo spalvotojo metalo laužo netekę šeimininkai. Penktadienį pareigūnams pranešta, kad iš sodų bendrijos „Šilas“ kieme buvusio automobilio pavogta beveik 68 tūkst. litų įkainoto turto.
Likusiųjų rajono gyventojų, nukentėjusių nuo vagišių, įvardinta turtinė žala siekia 14 tūkst. litų.
Šeštadienio naktį trys nepažįstami asmenys, panaudodami smurtą, iš trisdešimt vienų metų vyriškio pagrobė turto už beveik 900 litų.

TURTO IR SAVĘS NEDRAUDŽIA
Kone visas per šventines dienas pavogtas turtas – nedraustas. Draudikai pastebi, kad draudimu mažeikiškiai susidomi tik tada, kai patys nukenčia.
AB „Lietuvos draudimas“ Mažeikių regioninio skyriaus vadovė Gražina Garalienė „Santarvę“ patikino, kad po ilgųjų savaitgalių besikreipiančiųjų dėl žalos atlyginimo padaugėja.
„Ir sužalojimų daugiau pasitaiko, ir avarijos, visokių nelaimingų atsitikimų. Šiandien jau keli klientai atnešė dokumentus, kad išsiųstume į Vilnių apskaičiuoti atlygintiną žalą,“ – sakė G. Garalienė.
Vien vakar bendrovė užregistravo 600 šalies gyventojų pranešimų dėl žalos atlyginimo: 450 kreipėsi dėl žalos transportui, likusieji – dėl žalos turtui. Pastaruoju atveju dominuoja vagystės iš butų bei gaisrai. Skaičiai dukart didesni nei įprastą savaitgalį.
Mažeikiškiams draudimo paslaugas teikiantis Pranas Noreika akcentuoja, jog žmonės turėtų labiau mylėti save ir savo artimuosius ir pasirūpinti saugumu.
„Iki šimto litų per metus – ne taip daug. O nutikus bėdai, gaunamos išmokos. Per šį savaitgalį Lietuvoje yra dešimt skenduolių. Paklauskime, ar bent vienas buvo apsidraudęs? Žmonės visada susirūpina draudimu, kai jau atsitinka nelaimė. Iki tol dažniausiai replikuoja: o kam reikia,“ – pasakojo draudimo brokerių bendrovės „Rinkos spektras“ specialistas.

ŠVENTĖ PAPRASTUOSE DALYKUOSE
Praėjęs savaitgalis buvo paskutinis keturių dienų ilgasis savaitgalis. Šiemet ilgesnio savaitgalio sulauksime per Vėlines, kada turėsime tris laisvas dienas.
Psichologai atkreipia dėmesį, kad per šventes reikia pasirūpinti ne tik savo turtu, bet ir savimi pačiu. Ar mokame švęsti, paklausėme Šiaulių darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos vyriausiosios specialistės psichologės Virginijos Servutienės.
„Tai didelė problema. Psichologiniu požiūriu žmogui šventė būtina. Ir malonumų šiandien mums ypač trūksta, bet tai nereiškia, kad jų nėra. Mes nebemokame įžvelgti šventės paprastuose, mažuose dalykuose. Juk jeigu išlošti – tai tik milijoną! Šventei daug nereikia ir pakanka trijų E – energijos, emocinės ramybės ir empatijos, tai yra savęs supratimo ir kitų priėmimo,“ – paaiškino ir į Mažeikius dirbti atvažiuojanti psichologė.
Specialistė žmones skirsto į tris grupes. Pirmieji ilguosius savaitgalius suplanuoja taip, kad gautų kuo daugiau pozityvių emocijų, jie įvertina malonumo svarbą. Antrieji, skeptikai, šventes ignoruoja ir teisinasi, esą gerai tiems, kurie turi darbą, kurie gerai uždirba. Tretieji stengiasi save apgauti ir savaitgalį tikslingai paskiria, psichologės žodžiais, uliavojimui – taip stengiasi pabėgti nuo savęs ir aplinkos.
„Visų trijų grupių skirtumas – ilgojo savaitgalio emocinės pasekmės. Tie, kurie tikslingai suplanuoja ir suorganizuoja šventę sau, mėgaujasi patirtais malonumais dar ilgai. Antrieji, skeptikai, dažniausiai peikia save: kodėl nepadarė to, ką galėjo. O tie, kurie nusprendė gerai pauliavoti, dažniausiai supranta, kad nuo savęs niekur nepabėgsi,“ – apibendrino psichologė V. Servutienė.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Skaudžiausia ilgojo savaitgalio netektis – Plinkšių ežere nuskendo 38 m. vyriškis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto