Svetingasis Rokas Žemalėje sulaukė daug gerbėjų

Šventės Rokams – organizatorių „medaliai“. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=883 template=caption]Praėjusį sekmadienį Žemalėje šurmuliavo tradiciniai Šv. Roko atlaidai, o vėliau žemališkiai ir jų svečiai rinkosi parke – dalyvauti muzikos, sporto ir kitokių pramogų šventėje „Į svečius pas Roką“.
Šventės organizatoriai teigė, kad šiemet į šventę susirinko rekordinis skaičius žmonių, suvažiavo čia ir daug sportininkų bei atlikėjų.

Sukūrė šiaudinę skulptūrą

Šv. Roko atlaidai Žemalėje tradiciškai prasideda miestelio Viešpaties Apsireiškimo švč. Mergelei Marijai bažnyčioje – čia šv. Mišioms vadovavo Žemalės parapiją kuruojantis Tirkšlių klebonas Petras Smilgys.
Visus atvykusius į šventę Žemalėje pasitiko įspūdinga skulptūra – iš šiaudų padarytas arklys su į svečius pas Roką jojančiais vyru ir moterimi. Bendruomenės pirmininkas Paulius Pocevičius sakė, kad šiaudų šiai skulptūrai parūpino iš savo ūkio.
„Esame labai dėkingi žemališkei, mūsų bendruomenės narei Janinai Budrikienei, sukūrusiai tokią įspūdingą skulptūrą. Šis darbas – ne vienintelė Žemalėje dar nematyta naujovė: pačiame gyvenvietės centre šventės išvakarėse atsirado didžiulis apie Žemalę pasakojantis stendas – tai grupės žemališkių darbas“, – kalbėjo P. Pocevičius.
Stendo atsiradimu rūpinosi medieną skyręs pats bendruomenės pirmininkas, ją paruošė Virginijus Undžys, stendą padarė staliai Antanas Lileikis ir Boleslovas Kvedaras, medžiagą tekstui parinko mokytoja Aušra Druskinienė, ją sumaketavo Ernesta Jučinskienė.

Nugalėtojai apdovanoti

Didelę žiūrovų minią sutraukusi šventė prasidėjo sporto varžybomis: dalyviai rungėsi mėtydami tritaškius ir baudas, aistros virė, kai 12 komandų kovojo krepšinio aikštėje, tinklinio dvikovose dalyvavo 8 komandos, prie lentų susėdo šachmatų mėgėjai. Sportinis azartas tuo nesibaigė – kiek vėliau varžytis pakvietė sporto klubas „Mažeikių švyturys“, surengęs rankų lenkimo, virvės traukimo ir kitas rungtis.
Sporto varžybų nugalėtojai buvo pagerbti ir apdovanoti koncerto metu. Visi varžybų prizininkai apdovanoti medaliais, o lyderiai – dar ir taurėmis. 3×3 krepšinio varžybose nugalėtojais tapo Ruzgų komanda, antroji vieta atiteko „Audi“, trečioji – „Sedulos“ komandoms. Tinklinio varžybose nenugalima buvo „Hot“ komanda, antros vietos medaliai atiteko „Naftai“, treti liko šeimininkai – Žemalės komanda.
Apie pusšimtis sportininkų dalyvavo baudų ir tritaškių mėtymo varžybose: pirmą vietą laimėjo Svajūnas Sidabras, o tritaškiai geriausiai krito Svajūnui Murauskui.

Daug atlikėjų

Atskiras varžybas surengė klubas „Mažeikių Švyturys“. Lenkiant rankas stipriausias buvo Lukas Petkus bei Indrė Laivytė, atkeliant svorį geriausią rezultatą parodė Mindaugas Mažrimas.
Surengtos ir kelios netradicinės sporto varžybos: ridenti didelį šiaudinį ritinį labiausiai sekėsi Pauliui Budrikui bei pavardės nepasisakiusiai Modestai. Rąstą toliausiai numetė tas pats P. Budrikas, o tarp moterų pajėgiausia buvo Alina.
Šventės metu skambėjo muzika ir dainos. Koncerto vedėjai – Lina Beresnevičienė bei Vaidas Andrijaitis į sceną kvietė Šerkšnėnų kultūros centro atlikėjus: linijinių šokių kolektyvą „Pajudam“, estradinę grupę „Lis“, žemališkius – kaimo kapelą „Šerkšnas“, saviveiklininkus iš Viekšnių – mišrų ansamblį „Vinkšna“ bei modernaus folkloro grupę „Vo tap ta ta“, Auksodės moterų ansamblį „Auksė“, kapelą „Kikilis“ iš Laižuvos, Ventos kultūros namų linksmos muzikos grupę „Už kūtės“, dainavo Mažeikių politechnikos mokyklos duetas Angelė ir Gintė, liaudiškos muzikos kapela „Linksmieji vyrukai“ iš Urvikių.

Pasirūpinta ir mažaisiais

Žemalėje koncertavo bei žiūrovų ovacijų sulaukė viešnios – grupės „69 danguje“ merginos, plojimais ir džiaugsmo šūksniais pasitikta grupė „16 Hz“, o šventę gegužine užbaigė grupė iš Urvikių – „Po stogu“.
Nepamiršti liko ir mažiausieji šventės dalyviai – juos vaikų kampelyje užėmė mažeikiškių „Veiklių mamų klubas“.
„Visas šventės organizavimas gulė ant Žemalės bendruomenės ir Šerkšnėnų kultūros centro darbuotojų pečių. Šerkšnėniškiai rūpinosi kultūrine programa, atlikėjais, o mums atiteko visi kiti organizaciniai darbai, kurių išties buvo nemažai.
Kiek teko bendrauti su žmonėmis – visi švente buvo patenkinti ir stebėjosi žiūrovų gausa – esą tiek jų Žemalėje dar nėra buvę“, – „Santarvei“ sakė P. Pocevičius.

Vaidas RUNKAUSKAS

One Reply to “Svetingasis Rokas Žemalėje sulaukė daug gerbėjų”

  1. lolas parašė:

    Ar sutemus buvo žaidžiamas lietuvių liaudies žaidimas „snukiadaužis“?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto