„Swedbank“ įspėja: sukčiai taikosi į kodų kortelių naudotojus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prisitaikydami prie bankinių paslaugų pokyčių sukčiai griebiasi naujų apgaulės būdų, praneša „Swedbank“.
Mažeikiuose šiemet sukčių išpuolių neužfiksuota.

Pasinaudojo planuojamais pokyčiais

Pasak „Swedbank“ operacinės rizikos eksperto Mindaugo Montvilo, nuo metų pradžios šalyje jau užfiksuotas ne vienas sukčių bandymas išgauti prisijungimo prie interneto banko kodus prisidengiant tuo, kad pavasarį įsigalios griežtesni saugumo reikalavimai internetu atliekamiems mokėjimams.
Vieno iš paskutinių tokio sukčiavimo atveju, jaunai merginai paskambinę sukčiai prisistatė banko darbuotojais ir pasakojo apie būsimus saugumo pokyčius bei būtinybę atlikti pakeitimus merginos e. banko paskyroje.
Pokalbiui įpusėjus, mergina buvo sujungta su tariamu „saugumo specialistu“, kuriam ji atskleidė savo asmeninius e. bankininkystės duomenis. Supratusi, kad greičiausiai tai buvo sukčiai, mergina kreipėsi į banką, tačiau žalos išvengti nepavyko.

Ką reikia žinoti saugumo kortelių naudotojams

Anot „Swedbank“ operacinės rizikos eksperto, saugumo kodų kortelių naudotojams svarbu žinoti kelis dalykus.
„Visų pirma, kortelės galės būti naudojamos ir toliau, tačiau kai kurias operacijas reikės patvirtinti SMS žinute gautu kodu. Kitas svarbus aspektas – mobilaus telefono numerį, kuriuo bus siunčiami saugumo kodai, gyventojai kviečiami registruoti savarankiškai, ir banko darbuotojai dėl to telefonu niekada neskambina. Jei sulaukėte skambučio su pasiūlymu pagelbėti kodų kortelių saugumo klausimais, tikėtina, kad bendraujate su sukčiais“, – pabrėžė „Swedbank“ saugumo ekspertas.
Svarbu žinoti, kad telefono numerį registruoti galima prisijungus prie savo interneto banko paskyros, atvykus į banko padalinį arba paskambinus į banką tel. 1884. Nei registruoti telefono numerio kitose interneto svetainėse, nei siųsti numerio ar kitų asmeninių duomenų e. paštu bankas niekada neprašo.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “„Swedbank“ įspėja: sukčiai taikosi į kodų kortelių naudotojus”

  1. klientas parašė:

    Labiau tiktų antraštė Bankai taikosi į savo klientų pinigus ir prisigalvoja vis įmantresnių būdų, kaip teisėtai kuo daugiau numelžt savo klientus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto