Tamsiu metu privaloma naudoti atšvaitus

Pėstieji, einantys neapšviestu kelkraščiu ar važiuojamosios kelio dalies kraštu tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba prie drabužių prisisegti šviesą atspindintį atšvaitą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atėjęs tamsusis metų sezonas pareigūnus verčia priminti, kad pėstiesiems ir dviratininkams privalu naudoti atšvaitus. Nors baudos nedidelės, tačiau reikalavimų nepaisymas gali kainuoti gyvybę ir sukrėtimą kitiems eismo dalyviams.

Aukų mažėja

Statistiškai eismo įvykių, kuriuose žūva pėstieji, gerokai padaugėja rudenį ir žiemą, esant sudėtingoms eismo sąlygoms bei prastesniam matomumui. Aktyvus prevencinis darbas duoda rezultatų – jeigu 2002 metais avarijose žuvo 239 pėstieji, tai per septynerius metus šį skaičių pavyko sumažinti iki 121, pernai šalies keliuose žuvo 111 pėsčiųjų.
Per aštuonis šių metų mėnesius šalyje jau žuvo 49 pėstieji, 29 iš jų mirtis užklupo tamsiuoju paros metu, kai pėstiesiems, dviratininkams ar vadeliotojams privalu naudoti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus (ryškiaspalvę liemenę ar šviečiantį žibintą).

Žuvo kelyje

Mūsų rajone  pernai kovo mėnesį kelyje Mažeikiai–Kuršėnai, ties Krakių gyvenviete, tamsiu paros metu žuvo devyniolikmetė mergina. Neturėdama jokių atšvaitų ji staiga išbėgo į važiuojamąją kelio dalį ir buvo partrenkta pravažiuojančio automobilio.
Šiais metais tame pat kelyje, tik už Viekšnių gyvenvietės, rugpjūčio pabaigoje naktį žuvo dvidešimtmetis dviratininkas. Jis taip pat nenaudojo atšvaito ar šviesą atspindinčios liemenės, ant dviračio trūko šviesą atspindinčių elementų.

Gresia piniginė bauda

Pareigūnai pažymi, kad pėstieji, einantys neapšviestu kelkraščiu ar važiuojamosios kelio dalies kraštu tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba prie drabužių prisisegti šviesą atspindintį atšvaitą. Už šio reikalavimo nepaisymą gresia bauda nuo aštuoniasdešimties iki šimto keturiasdešimties litų.
„Kiekvienais metais patruliai savo automobilyje turėdavo atšvaitų, kuriuos budėjimo metu įteikdavo  neatsakingiems pėstiesiems, tačiau jų gauname vis mažiau ir mažiau. Dabar taip pat šiek tiek jų gavome, pareigūnai turės savo mašinoje kelis bei įteiks pėstiesiems. Tačiau būtina ir patiems rūpintis savo saugumu – atšvaitas kainuoja tik kelis litus, gausiai jų dalinta per neseniai vykusią automobilių ralio šventę, svarbu juos tik naudoti“, – ragino patrulių būrio vadas Nerijus Gurauskas.

Būtina laikytis taisyklių

Pareigūnas primena, kad pėstieji privalo eiti tik šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, kelkraščiu, jeigu šaligatvio pėsčiųjų tako ar kelkraščio nėra arba jais eiti negalima, leidžiama eiti viena eile važiuojamosios kelio dalies pakraščiu.
„Organizuotą iki šešiolikos metų vaikų grupę galima vesti tik šaligatviu ar pėsčiųjų taku, o ten, kur jų nėra, kelkraščiu, bet tik šviesiu paros metu ir lydint ne mažiau kaip dviem suaugusiems žmonėms. Važiuojamosios kelio dalies kelkraščiu ar pakraščiu pėstieji privalo eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį“, – priminė taisykles patrulių būrio vadas.
Asmenys, kurie kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu važiuoja neįgaliųjų vėžimėliu, vedasi motociklą, mopedą, dviratį, traukia ar stumia roges ar vežimėlį, privalo judėti tik viena eile ir tik transporto priemonių judėjimo kryptimi.

One Reply to “Tamsiu metu privaloma naudoti atšvaitus”

  1. lemputė parašė:

    Siūlau pirmiausia tamsiu paros metu Mažeikiuose įjungti apšvietimą. Gali nors ir šimtą atšvaitų turėti, jei bus ir toliau taip neapšviestos gatvės, tai… Kaži ką tuo klausimu mano meras su savo komanda? Svarbiausia-žmogus :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto