Tapybos darbų parodoje – stiliaus ir technikos įvairovė

Autorės nuotrauka

Antradienį Mažeikių kultūros centre atidaryta olandų kilmės Ispanijos dailininko Arie Cornelio Torcque Zaanen darbų paroda. Ekspozicija „Tiltas į ateitį“ ne tik siūlo susipažinti su įvairaus stiliaus ir technikos darbais, bet, pasak autoriaus, taip pat kviečia pasinerti į piešiniuose pasakojamas istorijas.

Tiesia tiltą į ateitį

Pirmąją savo gyvenimo pusę litografijas, iliustracijas, sieninę tapybą bei grafinį ir pramoninį dizainą spaustuvėms kūręs Torcque vėliau ilgam laikui atsidėjo tapybos eksperimentams įvairiose Europos šalyse.
Nuo 2005 metų menininkas gyvena ir kuria Lietuvoje, Mažeikiuose, todėl savo darbais noriai dalijasi ir su mažeikiškiais.
Nors dailininko piešiniai Mažeikiuose pristatomi jau ne pirmą kartą, atidarydamas parodą A. Torcque teigė, kad dauguma darbų dar nebuvo eksponuoti.
„Vienuose paveiksluose fantazijos daugiau, kituose – mažiau, o savo darbais noriu žmonėms parodyti, kad moku piešti įvairiai, kaskart kitaip“, – sakė parodos autorius.
Jis pabrėžė, kad ir parodos pavadinimas ne atsitiktinis – ateities negalima įsivaizduoti be praeities, taip pat kaip ir praeities be ateities ar dabarties įvykių, todėl eksponuojami darbai, jungdami laiko kategorijas, tiesia tiltą į ateitį.

Kuria istorijas

Dailininkas, pristatydamas parodą, kalbėjo, kad svarbiausia, kuriant meninį darbą, yra turėti ką pasakyti.
„Paprastai savo paveiksluose aš kuriu istorijas, pasakoju jas, nes be to paveikslas būtų neįdomus nei man, nei žiūrovui. Kuo daugiau istorijos įdedi į paveikslą, tuo kūrinys gražesnis“, – tikino pašnekovas.
Jis pridūrė, kad jeigu nėra istorijos – nėra ir paveikslo, nes neturint ko pasakyti neįmanoma kažko ir sukurti.
Torcque samprotavo, kad modernųjį meną kuriantys šiuolaikiniai menininkai, kurie neskiria obuolio nuo kriaušės, tikriausiai negalėtų papasakoti ir istorijos.

Autorės nuotrauka

Dailininkas pripažino norįs, kad jo darbai skatintų susimąstyti ir diskutuoti,  o svarbiausia – kad į paveikslą žiūrintis žmogus mėgautųsi jo pasakojama istorija. Todėl menininkas regi save ne tik kaip tapytoją, bet ir kaip pasakotoją bei poetą, kalbantį ne žodžiais, o teptuko potėpiais.
Jis tikėjosi, kad kiekvienas, atėjęs apžiūrėti paveikslų, susikurs savo istorijas ir nuo jų paveikslai kiekvienam meno mėgėjui taps gražesni ir artimesni.

Svarbiausia – turėti tikslą

Per 45 metus A. Torcque surengė daugiau nei 20 autorinių parodų įvairiose Europos šalyse. Yra daugiau nei 18 grupinių, tarptautinių parodų dalyvis ir keturių premijų laureatas.
Apibūdindamas savo meninę veiklą jis prisipažįsta iš prigimties esantis kovotojas, todėl yra įsitikinęs, kad kiekvienas menininkas privalo turėti tikslą ir nebijoti rizikuoti jo siekdamas.
O griebti teptuką menininką paskatino vidiniai troškimai ir meilė tapybai.
Ieškodamas įdomiausios nuotaikų ir jausmų išraiškos dailininkas pasitelkia įvairiausias technikas ir spalvas, nevengia stilių kaitos.
Torcque tikina, kad tapybos mėgėjai paveiksluose atras jo paties gyvenimo vingiuose glūdinčią dramą ir emocijas. Įkalintas savame pasaulyje dailininkas teigia pamirštantis jį supančią aplinką, o tai patvirtina tapytojo vidinio pasaulio atspindys drobėje. Todėl galima teigti, kad stiliaus ir technikos įvairove pasižymintys piešiniai teptuku perteikia ir įvairiapusę emocijų, išgyvenimų bei spalvų gamą.
Paroda bus eksponuojama iki mėnesio pabaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto