Tarp geriausių moksleivių vertėjų – mažeikiškė

Fausta Ramančauskaitė džiaugiasi laimėta kelione ir sako, kad tokie laimėjimai – dar didesnė paskata gerai mokytis. Asmeninio archyvo nuotr.

Ne kartą rašėme apie talentingus Mažeikių rajono moksleivius. Apie jų pasiekimus įvairiose olimpiadose ir konkursuose, apie jų patirtus įspūdžius.
Mažeikiškė gimnazistė Fausta Ramančauskaitė, dalyvavusi vertimų ir iliustracijų konkurse, laimėjo galimybę drauge su kitais Lietuvos moksleiviais aplankyti Austrijos bei Slovakijos sostines.

Įvairiapusė nauda

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas moksleiviams skirtą vertimų ir iliustracijų konkursą „Tavo žvilgsnis“ organizuoja šešerius metus iš eilės.
Organizatorių teigimu, konkursas moksleiviams patrauklus tuo, kad vertimas yra vienas efektyviausių ir smagių būdų mokytis užsienio kalbų bei tobulinti gimtąją. Moksleivių darbų vertintojams tai yra galimybė sužinoti, kaip jaunoji karta moka savo gimtąją ir užsienio kalbas, kokius gebėjimus turi. Konkurso forma patraukli ir patiems organizatoriams, turintiems tikslą populiarinti kalbas, bei į jų mokymąsi ir tyrinėjimą įtraukti kuo daugiau visuomenės.
Pasiryžę dalyvauti konkurse moksleiviai gali pasirinkti, ar iliustruoti konkurso organizatorių pateiktą kūrinį, ar versti jį į lietuvių kalbą iš anglų, vokiečių, rusų, prancūzų kalbų.

Gausus būrys dalyvių

Mažeikiškė Gabijos gimnazijos antros klasės moksleivė Fausta Ramančauskaitė, išbandžiusi savo jėgas verčiant tekstą iš anglų kalbos, laimėjo galimybę su būriu Lietuvos moksleivių pasisvečiuoti dviejų Europos valstybių sostinėse.
Iš viso šiemet savo vertimus ir piešinius vertintojams atsiuntė per 2 tūkst. Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių. Daugiausia jų rinkosi versti tekstus. Savo jėgas išbandė 43 moksleiviai iš įvairių Mažeikių rajono mokyklų.
Iš gausaus dalyvių būrio konkurso komisija išrinko 50 geriausių darbų autorių.

Moksleiviai nusprendžia patys

Gimnazistės anglų kalbos mokytoja Raimonda Pudžaitytė sako, jog yra skeptiškai nusiteikusi tokių konkursų, kuriuose dalyvauti norintys moksleiviai turi sumokėti tam tikrą dalyvio mokestį, atžvilgiu. Kita vertus, gauta informacija, kad toks konkursas rengiamas, mokytoja pasidalija su moksleiviais. O toliau jie patys sprendžia, ar dalyvauti. Savarankiškai jie atlieka ir organizatorių pateiktas užduotis.
„Aš visiškai neprisiimu jokių nuopelnų. Fausta yra labai gabus, kūrybingas ir įdomus, motyvuotas jaunas žmogus. Nesistebiu, kad jos atliktas vertimas komisijai padarė įspūdį. Šiame konkurse jai reikėjo ir anglų, ir lietuvių kalbos gebėjimų, o jų ji turi. Žodžiu, nors ir žiūriu į tokius konkursus skeptiškai, smagu, kad moksleiviai juose dalyvauja ir jiems pasiseka“, – apibendrino mokytoja.

Džiaugiasi galimybe

Gimnazistė, kalbėdama apie savo patirtis, sako, jog panašūs įvairių dalykų žinių ir įgūdžių reikalaujantys konkursai, respublikinės bei rajoninės olimpiados jai – ne naujiena.
„Mano, kaip konkurso „Tavo žvilgsnis“ dalyvės, užduotis buvo išversti organizatorių duotą anglišką tekstą į lietuvių kalbą taip, kad jis būtų kuo gražesnis, sklandesnis. Man neteko ilgai prie jo sugaišti. Padirbėjau porą valandų. Viską dariau pati, pasiklioviau žodynais. Neprašiau niekieno pagalbos, niekas neskaitė ir galutinio varianto“, – „Santarvei“ sakė F. Ramančauskaitė.
Gimnazistės nuomone, panašiuose konkursuose dalyvauti smagu ir dėl galimybės laimėti įvairius prizus. Vienaip yra, kai mokiniai gerai mokosi ir pelno gerus pažymius, tačiau „sukasi“ vien savo mokyklose. Kitas – kai laimi galimybę aplankyti užsienio šalis, susipažinti su bendraamžiais iš kitų miestų.
„Ši kelionė – kol kas didžiausias mano laimėjimas. Aplankiau kelias Europos šalis, išvydau Vienos ir Bratislavos kultūros objektus, susipažinau su įdomiais žmonėmis, sužinojau daug naujų dalykų“, – džiaugiasi pašnekovė.

Nida PUKELIENĖ

One Reply to “Tarp geriausių moksleivių vertėjų – mažeikiškė”

  1. PILIETE parašė:

    Džiaugiuosi tokiais moksleiviais. Žinau tą jausmą, kažkada irgi buvau išrinkta tarp Lietuvos geriausiųjų.. Tada mus vežė fotografuotis po pergalės vėliava…Cha, cha tokie buvo laikai. Bet vistiek tai buvo mažiukas trampliniukas į savęs pasitikėjimo ir vertininmo savus sugebėjimus . Šuolis Į priekį. Ir tau linkiu, nesustot, siekt užsibrėžto ir visada turėt svajonę, nes kiek žinau visos svajonės išsipildo , tik reikia labai, labai norėt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto