Tarp keturių „riaubiukų“ konkurso laureatų – du mažeikiškiai

Mažeikiškiai Pavasario progimnazijos mokiniai Deimantė Tamošauskaitė, Kipras Pučekas (pirmi iš kairės) – Stanislovo Riaubos konkurso nominantai. Nuotr. Plungės kultūros centro

Plungės rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojai pakvietė vaikus ir jaunimą dalyvauti jaunųjų menininkų sąjūdyje „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“. Pagrindinis šio projekto etapas – paroda-konkursas, skirtas Stanislovo Riaubos vardo premijai laimėti.
Į kvietimą dalyvauti atsiliepė ir būrys kūrybingų mūsų rajono moksleivių. Dalis iš jų iš praėjusį penktadienį Plungėje vykusio baigiamojo renginio grįžo tapę šio konkurso nominantais ir prizininkais.

Kaip skelbia parodos-konkurso „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ organizatoriai, šiemet jame dalyvavo 77 jaunieji menininkai. Jie parodoje eksponavo 320 kūrinių.
Mokinius parodai-konkursui paruošė 19 mokytojų iš Mažeikių, Rietavo, Sedos, Platelių, Klaipėdos ir Plungės mokyklų.

Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro dizaino studijos „Magija“ lankytojos už savo originalius, išskirtinius darbus apdovanotos Švedijos Broksholmo komunos prizais. Nuotr. Plungės kultūros centro

Moksleivių kūrybinius darbus vertinusios komisijos sprendimu, geriausio skulptoriaus nominacija atiteko Kiprui Pučekui, o geriausios tapytojos – Deimantei Tamošauskaitei. Abu šie mažeikiškiai jaunieji menininkai yra Pavasario progimnazijos aštuntokai ir lanko mokytojo Aleksandro Novak vadovaujamą dailės studiją „Meninis stiklas“. Dar viena A. Novak mokinė – šeštokė Rugilė Mačiūtė konkurse tapo prizininke grafikos srityje.

Kaip ir kasmet, buvo apdovanoti ir daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukę „riaubukai“. Savo prizus jiems tradiciškai skyrė Švedijos Broksholmo komunos „Draugas draugui“ nariai. Švedų prizais apdovanotos ir už kūrybiškumą paskatintos Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro dizaino studiją „Magija“ lankančios jaunosios kūrėjos.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Tarp keturių „riaubiukų“ konkurso laureatų – du mažeikiškiai”

  1. Anonimas parašė:

    Ar mokytojas Novak dar nėra Mažeikių kultūros premijos laureatas?Jei ne- tada pirmasis kandidatas sekantiems metams. Jis vienas padaro tiek,kiek visa Dailės mokykla.Pagarba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto