Tarp skaitymo iššūkio dalyvių – daugiausia vaikų ir paauglių

Skaitymo skatinimo iššūkių organizatoriai sugalvoja ir kaskart skaitytojams pateikia vis kitokių užduočių. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Baigėsi skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kurį kasmet organizuoja Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka.
Jo organizatoriai džiaugiasi rezultatais – laisvalaikį leisti su knyga renkasi vis daugiau žmonių.

Skaitymo varžytuvės

Bibliotekų organizuojami ir lankytojams siūlomi įvairūs skaitymo iššūkiai jau nėra naujiena.
Varžytuvės, kurių metu per tam tikrą laikotarpį reikia perskaityti knygas pagal tam tikras užduotis, sulaukia ir mažų, ir suaugusių bibliotekų lankytojų dėmesio.
Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“, vykusio nuo birželio mėnesio iki rugpjūčio pabaigos, metu dalyviams buvo pasiūlytos penkios užduotys.
Reikėjo perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių; knygą, kurios pavadinime yra skaičius; knygą apie gamtą, apie draugystę ir eiliuotą knygą.
Šiųmečio skaitymo iššūkio organizatoriai ir jį įgyvendinusių bibliotekų atstovai sako, kad jei visi skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ dalyviai susikibtų rankomis, susidarytų net keliasdešimties kilometrų eilė. Ir tai simboliška, nes šių metų šūkis buvo – „Skaitymas mus jungia!“.
Skaičiuojama, kad iššūkyje dalyvavo per 20 tūkst. laisvalaikį su knyga pamėgusių Lietuvos gyventojų.

Perskaityta beveik tūkstantis knygų

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Indrė Drungilienė informavo, kad prie skaitymo iššūkio prisijungė 221 Mažeikių miesto ir rajono gyventojas. Iš jų visas penkias organizatorių sugalvotas užduotis įveikė 155 skaitytojai.
Per tris mėnesius trukusią akciją mūsų krašto žmonės iš viso perskaitė 971 knygą.
Mažeikių viešojoje bibliotekoje skaitymo iššūkyje užsiregistravo 47 dalyviai, užduotis įveikė 30 skaitytojų. Viešosios bibliotekos filialuose skaitymo iššūkiui užsiregistravo 174 dalyviai, jį įveikė 125 skaitytojai.
Aktyviausi buvo ir iššūkio užduotis atliko Užlieknės, Purvėnų ir Reivyčių filialų skaitytojai.

Dalyvių auditorija įvairi

Daugiausia knygų mažeikiškiai perskaitė apie draugystę – iš viso 240. Iššūkio metu buvo perskaitytos 188 Šiaurės šalių autorių knygos, 182 knygos, kurių pavadinime yra skaičius. Mažeikių krašto žmonės perskaitė 181 knygą apie gamtą ir 180 eiliuotų knygų.
„Džiugina, kad šį kartą skaitymo iššūkio dalyvių auditorija kaip niekada marga: jeigu ankstesniais metais aktyviausi dalyviai buvo vaikai ir jaunimas iki 19 metų, šiemet juos pasivijo suaugusieji“, – tikino I. Drungilienė.

Skaitymo skatinimo iššūkis „Vasara su knyga“ surengtas jau penktą kartą iš eilės. Nuotr. iš Kultūros ministerijos archyvo

Skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ dalyvavo 59 vaikai ir paaugliai, kurių amžius yra 8–14 metų. Jie mūsų rajone ir sudarė didžiąją dalyvių dalį. 26 mažeikiškiai priskiriami 46–64 metų dalyvių kategorijai. Trečioje vietoje atsidūrė 20 dalyvių, kurie yra 31–45 metų. Mažiausias skaitytojų aktyvumas buvo stebimas 20–30 metų amžiaus grupėje.

Populiariausiųjų sąrašas

Populiariausios skaitymo iššūkyje – vaikų literatūros klasika tapusios knygos ir suaugusiųjų literatūra.
Populiariausiomis skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ dalyvių perskaitytomis knygomis tapo Selemono Paltanavičiaus „Gamtos metų ratas“ ir „Voveriuko metai“, Astridos Lindgren „Pepė Ilgakojinė“ ir „Emilis iš Lionebergos“, Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knyga „Kabinetas 339“, Andy Grifito „13-os aukštų namelis medyje“, Salomėjos Nėries „Eglė žalčių karalienė“, Rapolo Dapkaus „Rudenėjančių vėjų sūpynėj“ ir „Laiko akys“.
„Jaunieji skaitymo iššūkio dalyviai vienu metu nušovė du zuikius – atlikdami skaitymo užduotis noriai skaitė ir knygas, esančias mokiniams rekomenduojamuose sąrašuose“, – apibendrino I. Drungilienė.
Jos nuomone, įvairūs knygų skaitymo iššūkiai yra ir įdomūs, ir reikalingi, nes padeda pritraukti pačius smalsiausius skaitytojus. O be to, šie iššūkiai žmonėms primena apie knygų pasaulį ir kviečia į jį pasinerti.
Mažeikių viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja linki mažeikiškiams ilgėjančiais rudens vakarais atrasti laiko knygoms.

Dalyviams – po originalų skirtuką

Beje, sėkmingai visas skaitymo iššūkio užduotis įveikusieji dalyvavo loterijoje. Jie pretendavo į tris pagrindinius prizus – planšetinį kompiuterį, sėdmaišį ir momentinį fotoaparatą bei papildomus prizus – knygas.
Pagrindinių prizų nė vienas Mažeikių krašto skaitytojas nelaimėjo. Tačiau aktyviausi skaitytojai buvo apdovanoti knygomis. Leidyklos „Baltos lankos“ knyga atiteko Viešosios bibliotekos lankytojai Gretai Gustytei.
Kiti skaitymo iššūkio dalyviai, įveikę visas penkias užduotis, dovanų gaus firminį „Vasara su knyga“ knygų skirtuką su vaistažolėmis. Jį pasodinus į vazonėlį su žemėmis, po kurio laiko užaugs vaistinė melisa, čiobrelis ar ramunėlė.
Skirtukus atsiimti galima tose bibliotekose, kurias dalyviai nurodė registruodamiesi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*