Tarp tarnybą pradėjusių jaunųjų karių – ir trisdešimt mažeikiškių

„Savaitės pradžioje į privalomąją karinę tarnybą išvyko 29 rajono gyventojai“, – informavo Mažeikių karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas Mindaugas Jokubas.

Ketvirtadienį minėta Krašto apsaugos diena. Ji sutapo su tuo, kad išvakarėse privalomąją karinę tarnybą pradėjo beveik tūkstantis šauktinių, tarp kurių – ir beveik trisdešimt mažeikiškių.

Tarp tradicinių renginių

Krašto apsaugos dienos minėjimas pirmą kartą surengtas 2008 metais, o nuo 2014 metų ši šventė kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu.
Krašto apsaugos diena paskelbta, siekiant sustiprinti kariuomenės ir visuomenės ryšį: šią dieną siekiama supažindinti jaunimą su Lietuvos kariuomene ir kario profesija, informuoti apie valstybės gynybą ir pilietines pareigas bei prievoles valstybei.
Lietuvos ginkluotąsias pajėgas šiuo metu sudaro beveik 28 tūkstančiai karių ir tarnautojų, šalies kariuomenės užduotis – ginklu ginti Lietuvos valstybę, taikos metu – vykdyti nenutrūkstamą karinį rengimą ir taip išlaikyti aukštą kovinę parengtį bei atgrasyti galimą priešą nuo galimo ginkluoto konflikto su Lietuvos valstybe.

Išvyko dvi merginos

Pirmadienį ir antradienį tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo beveik 1000 nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos karių, tarp jų ir mažeikiškiai: pirmadienį 24 rajono gyventojai išvyko tarnauti į Oro pajėgų aviacijos bazę Šiauliuose, antradienį penki mažeikiškiai – į pajūryje (Šilalės rajone) dislokuotą brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalioną.
„Šiais metais tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo dvi mažeikiškės ir abi jos išvyko šios savaitės pradžioje – kiekviena į atskirą minėtą karinį dalinį. Kiek teko pabendrauti su viena būsima kare, sužinojusi apie galimybę, kad ir merginos gali atlikti privalomąją karinę tarnybą, ji nusprendė save išbandyti kariuomenėje. Praėjusiais metais Mažeikių rajone į karinę tarnybą įstojo penkios merginos, tačiau buvo metų, kai jų iš mūsų poskyrio į kariuomenę neišvykdavo. Šiemet iš visos Lietuvos artileristų gretas papildė net devynios merginos“, – informavo Mažeikių karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas Mindaugas Jokubas.

Tarnyba – aplinkiniuose rajonuose

Pradėję tarnybą daliniuose, jaunieji kariai įveiks bazinį kario kursą, kurio metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų. Jaunuoliai taip pat bus supažindinti su savo padalinio veikla bei specifine technika.
Pasak M. Jokubo, savaitės pradžioje tarnauti išvykę rajono gyventojai buvo paskutiniai šiais metais, kurie iš mūsų rajono išvyko į privalomąją karinę tarnybą: šiemet iš viso daliniuose pasiryžo tarnauti daugiau kaip aštuoniasdešimt mažeikiškių. Beveik visi jie devynių mėnesių karinę tarnybą pradėjo aplinkiniuose rajonuose: Margirio pėstininkų batalione Radviliškyje, LDK Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje ir LDK Kęstučio motorizuotų pėstininkų batalione Tauragėje.

Savanorių mažėja

Iš savaitės pradžioje išvykusių tarnauti mažeikiškių tik keturi pateikė prašymus savo noru atlikti šią tarnybą. Didžioji dauguma šių metų karių iš mūsų rajono buvo patekę į šauktinių sąrašus ir pateikę prašymus atlikti tarnybą pirmumo noru.
„Savanoriais dažniausiai nori tarnauti abiturientai, baigę mokyklas ir neįstoję į tas aukštąsias mokymo įstaigas, į kurias norėjo. Tada jie neretai pateikia prašymus tarnauti kariuomenėje, nes dažniausiai nori per šį laikotarpį apmąstyti savo vietą gyvenime, susigaudyti mintyse ir atlikti pareigą Tėvynei. Kiekvienais metais yra ir vengiančių karinės tarnybos, dažniausiai tai jau sukūrę šeimas arba dirbantys užsienyje jaunuoliai“, – pasakojo poskyrių viršininkas.
Jaunuoliai, baigę devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, galės šią tarnybą tęsti Lietuvos kariuomenėje kaip profesinės karo tarnybos kariai arba tapti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais. Tie, kurie nepareikš noro tęsti šios veiklos, papildys kariuomenės rezervą. Nuo šių metų pradžios iki pabaigos į tarnybą iš viso planuojama pašaukti apie 3800 karių.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto