Tarptautinių olimpiadų laimėtojai – apie mokslus, pergales ir ateitį

Mažeikiškiai tarptautinių olimpiadų bronzos ir sidabro laimėtojai Justas Kaminskas (kairėje) ir Povilas Dapšys. Nuotr. iš asmeninio ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Mažeikiškiai turi kuo didžiuotis: pastaruosius kelerius metus miesto gimnazijas lankantys moksleiviai sėkmingai dalyvauja ne tik nacionalinėse, bet ir tarptautinėse olimpiadose – jiems skirtuose aukščiausio lygio mokslo renginiuose.
Šiais mokslo metais du mažeikiškiai abiturientai – Povilas Dapšys, ką tik atsiėmęs Merkelio Račkausko gimnazijos brandos atestatą, ir Justas Kaminskas, baigęs Gabijos gimnaziją, iškovojo tris medalius tarptautinėse olimpiadose. Be to, jų abiejų valstybinių brandos egzaminų rezultatai šiemet geriausi rajone – vaikinai surinko po tris šimtukus.
Mažeikiškiai pasakojo: konkretaus sėkmingo mokymosi recepto nėra, tačiau pagrindinis dalykas – suprasti iš mokytojų gaunamą bei įvairiuose šaltiniuose perskaitomą informaciją.

Dalyvaus dar vienoje olimpiadoje

Tarptautinę fizikos olimpiadą šiemet organizavo Lietuva. Organizatorių, savanorių, užduočių rengėjų komandą sudarė iš viso apie 180 žmonių. Prie olimpiados užduočių sudarymo, kūrimo prisidėjo ir iš Mažeikių kilęs Kembridžo universiteto doktorantas Elvinas Ribinskas, būdamas moksleivis, 2016 metais Šveicarijoje vykusioje tarptautinėje olimpiadoje jis pelnė aukso medalį.
Šiemet Vilniuje vykusioje olimpiadoje Mažeikių Gabijos gimnazijos abiturientas J. Kaminskas laimėjo bronzos medalį.
Nors mažeikiškis gimnaziją jau baigė, rudenį jis dar dalyvaus tarptautinėje astronomijos ir astrofizikos olimpiadoje.

Japoniją „prarado“ du kartus

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos abiturientas P. Dapšys šiemet tarptautinėse biologijos ir chemijos olimpiadose laimėjo sidabro medalius.
Tarptautinio lygmens mokslo renginiuose gimnazistas dalyvavo bei bronzos laimėjimus pelnė ir praėjusiais metais.
„Pernai džiaugiausi, kad pavyko patikti į tarptautinius renginius. Šiemet smagu, kad abiejuose dalykuose – biologijoje ir chemijoje – patobulėjau, dar kažko išmokau“, – kalbėjo Povilas.
Tarptautinę biologijos olimpiadą šiemet organizavo Portugalija, chemijos – Japonija. Todėl įprastais, ne „koroniniais“ metais dalyviai būtų vykę į šias šalis. Deja, olimpiados organizuotos nuotoliniu būdu.
Povilas pasakojo: pernai Japonijoje vyko tarptautinė biologijos olimpiada. Dar mokydamasis gimnazijos pirmoje klasėje jis žinojo: kai bus trečiokas, tarptautinė biologijos olimpiada vyks šioje šalyje. Gimnazistas turėjo siekį joje dalyvauti ir aplankyti Tekančios Saulės šalį.
Taip išėjo, kad mažeikiškiui koronaviruso pandemija dukart atėmė kelionę į Japoniją.
„Apmaudžiausia dėl to, kad negalėjau išvykti, buvo pernai. O ir šiaip olimpiadose trūko to socialinio aspekto. Bet susitaikiau su mintimi, kad nebus „gyvų“, įprastų olimpiadų ir kelionių“, – apibendrino P. Dapšys.

Žino, kaip mokytis

J. Kaminskas mokytis į Gabijos gimnaziją atėjo iš „Ventos“ progimnazijos. Pasak jo, matematika, o paskui ir fizika, gamtos mokslai jam gerai sekėsi ir progimnazijoje.
Vaikinas pasakojo: anksčiau mokymuisi neskyrė labai daug laiko, laisvalaikiu mėgdavo susitikti su draugais, pažiūrėti filmus, pamiegoti. Lūžis įvyko vasarą po aštuntos klasės – pasikeitė Justo mąstymas, požiūris į pasaulį ir nuomonė apie daugelį dalykų, taip pat – ir apie mokymąsi.
Sėkmingo mokymosi recepto J. Kaminskas sakė neturintis. Ruošdamasis olimpiadai vaikinas mokėsi tam tikrose interneto platformose studijuodamas universiteto lygio matematikos, fizikos kursus, spręsdamas užduotis.
„Aš stengiuosi gaunamą informaciją perprasti. Žinant vieną kitą formulę, jei supranti, kaip kas veikia, gali išsivesti reikiamus dydžius. O juk žmogus gali mintinai mokėti ir daug formulių, tačiau nesuprasti, kaip, kur, kada jas reikia taikyti“, – akcentavo mažeikiškis.
P. Dapšio nuomone, nuolatinis ir sistemingas mokymasis, gera atmintis, noras suvokti ir sužinoti daugiau yra pagrindiniai faktoriai, leidžiantys pasiekti norimo rezultato.
Kai pirmoje gimnazijos klasėje vaikinas pradėjo dalyvauti rajoninėse olimpiadose, mokytojai buvo tie žmonės, kurie suteikė jam motyvacijos, nukreipė tinkama linkme. Paskui, kai jis pradėjo Mažeikiams atstovauti respublikinėse olimpiadose, mokyklos programos nebeužteko, tuomet P. Dapšys ėmė savarankiškai studijuoti užsienio šalių literatūrą.

Smagu, kad mažeikiškiai gerai pasirodo

Iš visose trijose tarptautinėse olimpiadose dalyvavusių mūsų šalies moksleivių abu gimnazistai parodė geriausius rezultatus – surinko daugiausia taškų ir pelnė medalius.
„Smagu, kad mes, mažeikiškiai, sėkmingai pasirodome, kad ne vien didžiųjų šalies miestų gimnazijų ar licėjų moksleiviai yra tarp laimėtojų, – sakė J. Kaminskas. – Didelės reikšmės savo rezultatui neteikiu, tiesiog pasidžiaugi laimėjimu ir gyveni toliau.“
Dabar Justas žada keliauti į Vilnių, susirasti ten darbą ir metus pailsėti nuo mokslų. O paskui jis užsienyje norėtų studijuoti elektros inžineriją ir kompiuterių mokslą.
Dviejų tarptautinių olimpiadų sidabro medalių laimėtojas ir šimtukininkas P. Dapšys Vilniaus universitete ketina studijuoti mediciną, o ateityje norėtų dirbti ligoninėje. Tačiau apie konkrečią specializaciją jis kol kas negalvoja – kas labiausiai traukia, parodys laikas.

5 Atsakymai į “Tarptautinių olimpiadų laimėtojai – apie mokslus, pergales ir ateitį”

 1. mažeikietė parašė:

  Čia aš ne apie gerus žmones . O apie ,,Santarvę” . Operatyvumo jokio , kas vyksta Mažeikiuose-parašo paskutiniai.Eina patogiausiu keliu visada. Dabar pasigavo tuos vaikinukus ir gvildena kelias savaites. Tiesiog tingi ieškoti kitų temų,kitų įdomių žmonių. O vaikinai ,be abejo, šaunūs ir teisingų pasirinkimų jiems ateityje.
  Antanai ,o jūs savo nuomonę apie playbojų galite pasilikti sau. Niekas irgi neprašė jos reikšti.

 2. Antanas parašė:

  To mažeikietei, Nepatinka neskaityk ir nereišk savo nuomonės.Skaityk Playboy arba šventą raštą.

 3. to mažeikietei parašė:

  O ar per daug gali būti gerų žodžių apie to vertus žmones?

 4. Mažeikiškis parašė:

  Gerai, kad tamsta skaitėt ir žinot. O man įdomūs jauni, šviesūs žmonės, jų mintys ir pasiekimai.

 5. mažeikietė parašė:

  tas pats per tą patį….. jau skaitėme apie juos ,žinome viską

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*