Tarybos nario mandato gali siekti ne tik Lietuvos piliečiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tarp 252 kandidatų į Mažeikių rajono savivaldybės Tarybą yra ne tik Lietuvos piliečių. Visuomeninio rinkimų komiteto „Mažeikių kraštas“ deleguojamas olandas Arie Cornelio Torcque Zaanen turi Ispanijos pilietybę, o Valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujantis Elegijus Skauronas turi dvigubą pilietybę – Lietuvos ir JAV.

Įstatymas nedraudžia

Į „Santarvę“ paskambinęs skaitytojas (redakcijai pavardė žinoma) išreiškė nepasitenkinimą tokia situacija. Jis replikavo, kad nesugebama Mažeikiuose rasti kandidatų, kurie būtų tik Lietuvos piliečiai.
Rajono Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas Romualdas Milevičius informavo, jog Vyriausioji rinkimų komisija paaiškino, kad jokio pažeidimo čia nėra.
Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad Tarybos nariais gali būti renkami ne tik Lietuvos Respublikos, bet ir kitų Europos Sąjungos valstybių piliečiai,  taip pat kiti asmenys, kurie turi teisę nuolat gyventi  Lietuvos  Respublikoje, turi šią teisę  patvirtinantį dokumentą ir kurie savo gyvenamąją vietą pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus deklaravo šios  savivaldybės teritorijoje arba yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą šioje savivaldybėje.
„Tačiau į Savivaldybės mero postą gali pretenduoti tik Lietuvos piliečiai“, – pabrėžė pašnekovas.

Pilietybę sugrąžino šalies Prezidentas

Rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas R. Milevičius paaiškino, jog A. C. Torcque palanki buvo nuostata, kad jis turi Europos Sąjungos šalies pilietybę, o E. Skauronui tai, kad jis turi  dokumentą, išduotą nuolat gyventi Lietuvoje.
„Rašiau prašymą šalies Prezidentui Valdui Adamkui dėl pilietybės atstatymo. Prezidento dekretu tai buvo padaryta dar man gyvenant Amerikoje“, – pasakojo kandidatas.
Į redakciją jis atsinešė ir Lietuvos piliečio pasą, kaip svarbiausią įrodymą, kad jis nėra tik JAV pilietis. Šį pasą vyras išsiėmė prieš aštuonerius metus, sugrįžęs į Mažeikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto