Tarybos posėdyje – svarbūs rajonui klausimai

Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Šiandien vykstančio Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje – 36 klausimai, iš jų – du pristatymai ir trys informacijos.
Politikams bus pristatomi tiek eiliniams gyventojams, tiek verslui svarbūs mokesčiai: valstybinės žemės nuomos mokesčio 2022 metams ir 2023 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifai.

Po to numatomų mokesčių dydžiai bus aptariami komitetų posėdžiuose, o tvirtinami kitame Tarybos posėdyje.

Projektai – įvairiais klausimais

Penktadienį vykstančiame posėdyje numatyta patvirtinti Mažeikių rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą 2022–2026 metams; piniginės socialinės paramos Mažeikių rajono savivaldybės gyventojams teikimo tvarkos aprašą; Savivaldybės vietinės reikšmės kelių objektų, finansuojamų Kelių priežiūros ir plėtros programos bei Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, prioritetinių eilių sąrašą 2022–2024 metams; vietinės reikšmės kelių ir gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų, automobilių stovėjimo aikštelių sąrašus.
Kaip įprasta, Tarybai tvirtinti teikiama daug sprendimų projektų socialiniais, turto valdymo ir priežiūros klausimais.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas Paulius Auryla pateiks šios komisijos veiklos ataskaitą, mero  patarėja Milda Šukienė – Bendruomeninių organizacijų tarybos ir Narkotikų kontrolės komisijos ataskaitas. 

Daugiausia diskusijų – dėl ligoninės

Savivaldybei priklausančios sveikatos priežiūros įstaigos tarybai teiks tvirtinti praėjusių metų veiklos ataskaitas, Taryba turėtų patvirtinti ir tų įstaigų direktorių maksimalaus mėnesinio darbo užmokesčio dydžius.

Komitetų posėdžiuose aptariant šiuos dokumentus daugiausia diskusijų ir klausimų kilo dėl  Regioninės Mažeikių ligoninės nuostolingos veiklos. Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetas nepritarė teikiamai ataskaitai, o atlyginimą vadovui rekomendavo nustatyti be kintamosios dalies – vadinamojo priedo.  
Mažeikių greitosios medicinos pagalbos, Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros ir Sedos pirminės sveikatos priežiūros centrų vadovams siūloma 20 proc. atlyginimo kintamoji dalis.

15 Atsakymų į “Tarybos posėdyje – svarbūs rajonui klausimai”

 1. Nebesvaikit parašė:

  Dabar jau asfaltas aukso kainos jug iš kur mazuto gaus ? nebent trinkelėm arba betonu

 2. Virginija parašė:

  O aš taip tikėjau ,kad prie gatvės medelius visur dailiai apkarpys. Niekas nieko nekarpė . Nors truputį viršūnes apvalintų ir Židikų gatvė vėl atjaunėtų . Patiems savininkams tai atlikti baisu –
  grąso didelėmis baudomis.

 3. Valiūnė parašė:

  Mažeikių seniūną Šarūną Armoną daugiabučių kompiuterastai priešu laiko, kai jis pasiūlo išeiti laukan ir susitvarkyti savo namo aplinką. pastebėjau SANTARVĖ irgi seniūnui tik kritiką parašo. Kodėl, pasakykit, parašykit, pigus politikavimas?

  1. Anonimas parašė:

   Mes su mielu noru išeitume ir sutvarkytume taip, kaip patys padidinome automobilių aikštelę prie namo. Tačiau mums ilgą laiką buvo grasinta, kad tai padarėme nelegaliai, kad buvo reikalingas kažkoks projektas, už kurį reikia mokėti, vėliau beveik 3 metus aikštelė buvo neasfaltuojama. Dabar nusprendėm sutvarkyti įvažiavimą į kiemą, nes automobiliai priversti važiuoti per šaligatvį, bet mums buvo pasiūlyta kita išeitis – prisidėti savo remonto fondo pinigais ir savivaldybė pati viską padarys. Taip jau treti metai savo įmokas į fondą mokame padidinę trigubai, bet darbai nepradėti iki šiol.

 4. Aš ne robotas parašė:

  Tikrai daugiabučiuose gyvena ne tik pašaliniai, yra ir normalių, pasiturinčių žmonių. Bet koks jų mąstymas, man sunku suprasti. Teko kelis metus gyventi daugiabutyje, kai išėjau rudenį grėbti lapų, tai tik vienas kaimynas , pensininkas, atėjo į pagalbą. Kiti nuleidę akis praeidavo pro šalį. …

  1. Antras dublis parašė:

   …ne tik pašalpiniai…

 5. Gyventojų reikalas parašė:

  Apie daugiabučius sklypai suformuoti, kiekvieną mėnesį gyventojai namus administruojančioms įmonėms moka į kaupimo fondą, tai tegul tvarko iš tų pinigų kiemus. Ar nors gyventojai pasidomi kur nukeliauja pinigai iš kaupimo fondų. Tegul pagrindines gatves ir šaligatvius savivaldybė tvarko.

 6. Diedas parašė:

  Kuo didesnis savivaldybėje funkcijų paskirstymas tuo didesnė betvarkė.Daug tenais nedirbančių etatų.

 7. Gyvenu nuosavame name parašė:

  Viskas gražu,o ir išorė sutvarkyta.Tinginiai,marš prie darbo nuo sofkiu.

  1. Vaidas parašė:

   Pritariu. Kiaulės irgi nepatenkintos, jog aplink fermą negražu, bet gi jos kiaulės. O čia žmonės, vis skundžiasi, bet bezdalinę pajudinti nesinori…..

 8. lovas parašė:

  vargšas donatas. tuos plotus tvarkosi patys gyventojai, nes ten jų teritorija. O tinginiai laukia kad kas sutvarkytų.

  1. lovui parašė:

   Nenusišnekėkit!

 9. Donatas parašė:

  Labai reikėtų,kad posėdžiautojai padarytų eskuriją mikrorajone už Ąžuolo parduotuvės.Ventos gatve Nr.63, 64,65 ir taip toliau Į kiemus jau net su tankais neįmanoma įvažiuoti.Šalygatvių jau beveik nelikę,plytelės suskilusios ir jų jau nėra .Didelis plotas priešais Ventos g.63 absoliučiai pamirštas ir netvarkomas.Gerbiami vadovai padarykite ekskuriją minėtose ir ne tik vietose.Nustebsite,koks „nuostabus“Mažeikių mikrorajonas!

  1. Anonimas parašė:

   Tokia kiemų būklė ne tik Jūsų kieme. Mūsų miesto valdžiai labai jau sunku pakelti nuo kėdžių savo užpakalius ir pravažiuoti visus kiemus. Anksčiau į kiemus įvažiuodavo savivaldybės automobilis ir pastatytų ant šaligatvių ar žalios vejos automobilių šeimininkai sulaukdavo baudos. Jau keli metai viso to nebematau, o vėliau matom tik sugriautus šaligatvius, sugadintą žaliąją veją. Pavyzdys: per Ventos 81 į kitus kiemus nepateksi – reikia važiuoti šaligatviu, Ventos 77 kas antras automobilis stovi arba ant šaligatvio arba ant žalios vejos. O valdininkai toliau svarsto ir diskutuoja…

   1. Kam tas vardas parašė:

    Taip ir yra, Mažeikių kiemai ir šaligatviai, kurie yra toliau nuo centrinių gatvių tebėra tokie pat, kokie buvo pirieš 30 metų. Eini, ir atrodo, kad nukeliavai atgal laiko mašina…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto