Tarybos posėdžio darbotvarkėje – beveik penkiasdešimt klausimų 

Nuotr. iš Savivaldybės tarybos posėdžio

Po ilgos pertraukos politikai vėl susirinko į gyvai vykstantį Savivaldybės tarybos posėdį. Jame numatyta svarstyti 41 sprendimo projektą, išklausyti aštuonias informacijas.
Tiesioginę posėdžio transliaciją galima žiūrėti Savivaldybės interneto svetainėje www.mazeikiai.lt paspaudus nuorodą http://195.182.85.135/videov3/

Būti ar nebūti sporto centrui?

Politikai turės apsispręsti, ar pritarti Mažeikių sporto ir pramogų centro Mažeikiuose, Sedos g. 57, statybai. Sprendimo projektą jau svarstė visi keturi Tarybos komitetai, vyko aštrios diskusijos. Švietimo, kultūros ir sporto bei Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetai nepritarė mažeikiškių poreikių neatitinkančio, tik pusantro tūkstančio žiūrovų talpinančio objekto statybai. Kilo nemažai klausimų dėl jo finansavimo, išlaikymo ir kitų dalykų, į kuriuos aiškaus atsakymo nėra. Tokios sporto ir pramogų centro statybos nepalaikė ir valdančiosios daugumos partneriai – socialdemokratai. Galutinį žodį politikai turėtų tarti Tarybos posėdyje. 

Dėmesys – švietimui

Tarybai vėl teikiamas sprendimo projektas dėl savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos tarifų patvirtinimo. Sausio mėnesio Tarybos sprendimu jis liko nulinis, kaip ir ankstesniais metais.

Nemažai svarstomų klausimų susiję su švietimu: bus tvirtinama ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos užtikrinimo programa 2022–2024 metams, neformaliojo vaikų švietimo programų finansavimo ir administravimo tvarkos aprašas, nustatomas klasių komplektų ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius 2022–2023 mokslo metams.

Taryba turės nuspręsti, ar savivaldybė dalyvaus „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje partnerio teisėmis.

Išklausys ataskaitas

Tarybai teikiamas tvirtinti naujas dokumentas – Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašas. Tikimasi, kad bus gerinami ir stiprinami vietinės valdžios ryšiai su gyventojais, jie įsijungs į viešųjų erdvių atnaujinimą ir pan.

Kaip įprasta, bus priimta nemažai sprendimų, susijusių su socialiniais, savivaldybės turto klausimais. Įvairioms priemonėms bus paskirstytos 2022 m. aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos ir Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšos.

Praėjusių metų veiklos ataskaitas pateiks Savivaldybės tarybos komitetai, Etikos ir Antikorupcijos komisijos.

Politikai taip pat išklausys UAB „Darnaus vystymosi institutas“ informacijos apie praėjusių metų Mažeikių rajono aplinkos monitoringą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto