Tegu Lietuvos himną išgirsta visas pasaulis!

ŠISBEITAUSKAS

Kuo toliau, tuo labiau pradedu galvoti, kad atostogos – nieko gero. Visai netikęs reikalas. Atrodo, tik prasidėjo, o štai, žiūrėk, jau ir baigėsi. O jei dar kas antrą dieną lyja, koks ten poilsis: nei kur išeiti, nei išvažiuoti. Gal tik vienas privalumas – rytais gali pamiegoti tiek, kiek norisi. Bet ir vėl: gyvenu tokioje vietoje, kur po langais lyg kokiame pramoniniame rajone nuolat rieda mašinos. Vienos tuščiomis ir barškančiomis priekabomis važiuoja kažkur į netoli esančią butų ūkio valdybą, kitos nuo ankstaus ryto gabena prekes į parduotuvę – dėl kelių dėžučių prekių jos pasiruošusios įvažiuoti vos ne į parduotuvės balkoną.
Atėjęs į darbą po atostogų išgirdau vieną labai keistą klausimą: ar jau norėjai eiti į darbą? Taip paklausė lyg ir protingas žmogus. Likau nesupratęs, ar jis rimtai, ar norėjo sąmojingai pajuokauti.
Dabar nervina kitas, vasarą itin dažnai užduodamas, klausimas: ar neatostogauji? Iš tiesų, už tokį klausimą negali pykti: ką čia žmogus žino, kad lipa ant skaudančios vietos. Kitą kartą žinosiu, kad atostogauti vasaros pradžioje neverta.
Antradienio rytą per radiją girdėjau, kad atostogų žmogui pakanka mėnesio: pirmąją savaitę esą pradedi atsiriboti nuo darbo, antrąją po truputį atsipalaiduoji, trečią jau gali ilsėtis, o ketvirtąją  reikia vėl taikytis prie darbo ritmo – tada pirmosios dienos po atostogų nebūna sunkios.
O ką daryti, jei pirmąją savaitę dar tenka užbaigti likusius darbus ir gerokai vėliau po truputį pradėti ilsėtis? Nežinau, kaip ten iš tiesų yra, bet man mėnesio atostogų nepakanka. Ir nesuprantu tų, kurie atostogauja po dvi savaites. Kaip tada galima pailsėti? Kaip sako vienas jaunuolis iš reklamos, šviečia, kad tai tikrai ne atostogos, o savęs kankinimas.
Na, kad ir koks saldus žodis būtų tos atostogos, apie jas užteks: tiems, kurie atostogauja tik dabar ar ruošiasi tai daryti, belieka nuoširdžiai palinkėti pailsėti. Tik kad tie orai kol kas nesitaiso: žada karščius, šilumą, o jos kaip nėra, taip nėra. Tokiomis dienomis lieka tik kuistis po namus, galima skaityti ar iki soties žiūrėti televizorių. Beje, apie jį: žmonės vis aktyviau raginami pereiti prie skaitmeninės palydovinės ar kabelinės televizijos, nes nuo spalio mėnesio antžeminė bus išjungta. Apie tai mano ausis jau pasiekė keletas istorijų.
Viename kaime skaitmeninės televizijos agentai nusižiūrėjo, kad namuose yra neblogai išgėręs žmogelis. IR KĄ JŪS MANOT? Jam pasiūlė sudaryti sutartį įpiršdami patį brangiausią – auksinį paketą. Išgėręs žmogus  tos sutarties, aišku, neįskaitė, nes ji surašyta tokiu šriftu, kad ir blaiviam sunku įžiūrėti, kas ten parašyta. Ir iš kur tam žmogeliui žinoti, kas tas auksinis programų paketas, jei kitokio, pigesnio, jam niekas nė nesiūlo? Gera taktika, ar ne? Tad patariu visiems būti budriems ir bet kokių sutarčių nesudarinėti.
Dar vienas atvejis ta pačia tema. Mažas pajamas turintiems žmonėms už įsigytus skaitmeninius priedėlius prie televizoriaus apmokama iki šimto litų. Vienas pažįstamas žmogus skundėsi, kad socialinės paramos skyrius atsisakė sumokėti tuos šimtą litų, kadangi jis neturėjo pirkimo sąskaitos – tik kasos čekį. Kai praėjus kuriam laikui jis parduotuvėje už įsigytą prekę paprašė išrašyti sąskaitą, išgirdo, kad atgaline data sąskaitos neišrašomos. Taip ir liko žmogelis it musę kandęs: anei prekę grąžinsi, anei kompensaciją gausi. Paprasčiausiai žmonėms trūksta informacijos, ko reikia, kad kompensacija būtų išmokėta.
Kitokios informacijos lyg ir pakanka. Štai pagirtina mūsų Savivaldybės įvesta naujovė – Tarybos pasėdžius transliuoti per televiziją. Dabar mūsų išrinktųjų darbą gali stebėti neišėjęs iš namų. Taigi, paskutinį Tarybos posėdį namuose žiūrėjau ir aš. Viskas lyg ir nieko, tik nesupratau vienos Tarybos narės elgesio: ji balsuodama arba susilaiko, arba balsuoja prieš. Ir nepateikia jokių tokio balsavimo motyvų. Kartais „dėl vaizdo“ bando kažką pasakyti, bet dažniausiai prašauna pro šalį. Toks balsavimas mano galvai – didžiausia mįslė: arba ta moteris itin išmintinga, kad jai viskas atrodo netobula, arba visiškai… nevartosiu to žodžio, tegu kiekvienas jį susikuria, kaip jam atrodo geriau.
Artėja ilgasis savaitgalis, kupinas visokiausių įvykių, renginių… Štai rytoj visi lietuviai vienu metu giedos tautos himną. Taip įrodysime savo meilę Tėvynei, tautos vienybę. Dėl to, žinoma, galima ginčytis, bet faktas yra faktas. Man keistai pasirodė kai kurios neseniai vykusio futbolo čempionato komandos: vieni vyrukai traukia savo tautos himną iš visos širdies, net uždėję rankas ant krūtinės, o kai kurių komandų futbolininkai tyli lyg vandens į burną prisisėmę. Gal jie visi svetimšaliai ir himno paprasčiausiai nemoka, o gal neturi klausos, todėl tyli? Ir kas keisčiausia – pastebėjau, kad taip elgėsi čempionato nugalėtojai – ispanų komanda.
Tad linkiu rytoj nesielgti kaip ispanams – užtraukime „Tautišką giesmę“, kad net jos autorius Vincas Kudirka ant penkių šimtų banknoto nusišypsotų.

sisbeitauskas@santarve.lt

3 Atsakymai į “Tegu Lietuvos himną išgirsta visas pasaulis!”

  1. Pikta parašė:

    Skaitant Šliogerio mintis. Aš irgi tikra žemaitė, bet Lietuvos himną giedu su pasididžiavimu. Ir iš kur tokie aplamiai atsiranda, kuriems nieko švento nebėr? Ir dar kandidatuoja į Seimą… Žmogau, ar ten vieta su Rietavo technikumo diplomu? Jau vien iš tavo sapaliojimų aišku, koks tavo išsilavinimo lygis. Atsipeikėk, žmogau!

  2. nusipezi parašė:

    nu ir žygiuok su savo žemaičių vėliava, kažin, ar toli nueisi? XXi amžius dabar, žmogauENDS

  3. Romualdas Šliogeris parašė:

    Lietuvos himną tegul gieda Lietuviai, nes tai Lietuvių šventė. Žemaičiam švesti Žemaičių pardavimo dieną nevalia. Deja himno žodžiai “ tegul dirba tavo naudai“ užprogramuoja Lietuvos nesekmę.

    Žodžiai: „Tegul dirba tavo naudai ir žmonių gėrybei.“ Tai žodžiai iteisinantys valstybinę baudžiavą. Tais žodžiais remdamiesi męs ir gyvenam. Pirma – valstybė paskui – žmogus. Išeitu, žmonės sukūrė valstybę tam , kad turėtų kam tarnauti. Gal todėl mūsų valdžiažmogiai ir valdo šalį vadovaudamiesi šitais žodžiais. Padėtis pasikeis, kai mes pakeisime žodžių eiliškumą: kažkas panašaus „tegul dirba savo naudai ir šalies stiprybei“ – ar kažkas panašaus. Turtingas žmogus – turtinga valstybė. Negali būti, kad visos lastelės serga, o kūnas sveikas. Leiskit žmonėms dirbt, nuimkit visus biurokratinius-baudžiavinius pančius ir jūs pamatysit kokia galinga Lietuvių tauta. Tik gaila, kad šių dienų politikų padangėje, nesimato nei vienos politinės jėgos taip mastančios. Artimiausiu metu gero nelaukime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto